Wróć do listy publikacji

Jak wybrać generator wody wodorowej?

05 lipca 2024
  • Wodór i Zdrowie
  • Porady

Wodór molekularny do celów zdrowotnych zyskuje na znaczeniu z roku na rok. Jest coraz częściej wykorzystywany w celach terapeutycznych, ponieważ wpływa korzystnie na organizm człowiek. Woda wodorowa to rodzaj wody, w której został rozpuszczony wodór molekularny. Badania nad działaniem cząsteczkowego wodoru na organizm rozpoczęły się już w latach 80. XX wieku. Ich wyniki okazały się niezwykle obiecujące. Zaawansowane badania w zakresie wykorzystania wodoru H2 w kierunkach terapeutycznych nabrały tempa po przeprowadzeniu badań w 2007 r. przez zespół japońskich naukowców, w którym udowodnili działanie wodoru molekularnego jako naturalnego przeciwutleniacza. Wzbogacanie wody w wodór molekularny za pośrednictwem generatorów wodoru nie powoduje zmiany ani smaku, ani zapachu, ani pH wody użytej do procesu, natomiast następuje jej duże nasycenie cząsteczkami H2. dziennie.

Wodór cząsteczkowy poprawia samopoczucie, zmniejsza zmęczenie, wpływa pozytywnie na wytrzymałość sportową, a także na odporność procesów w organizmie, powodowany przez brak snu, nadmierny wysiłek, nieprawidłową dietę, zanieczyszczenie środowiska i stres w pracy. Może prowadzić do poważnych schorzeń, takich jak rak, upośledzenie umysłowe i przewlekłe stany zapalne. Naukowcy badają jego wpływ na organizm, co daje nadzieję na znalezienie skutecznych metod zaradczych. Warto więc zadbać o redukcję stresu oksydacyjnego, dbając o zdrowy tryb życia.
Woda jest największą siłą życiową. Aby zachować zdrowie, każdy dorosły człowiek powinien wypijać w zależności od wagi i innych parametrów min. 8 szklanek wody

Woda wodorowa a badania

Badania pokazują, że woda bogata w wodór, czyli taka, w której znajdują się duże ilości wodoru, zapewnia ogromne korzyści zdrowotne. W Japonii woda wodorowa jest regularnie spożywana od wielu lat. Dzięki wartościom zdrowotnym woda ta może być stosowana w terapii przeciwutleniającej i przeciwzapalnej. To nowatorskie odkrycie dla świata medycyny.

Obecnie woda wodorowa jest przedmiotem ponad setki różnych badań medycznych. Już teraz wykryto, że ma zastosowanie w leczeniu i wspieraniu konwencjonalnych metod leczenia w ponad 140 schorzeniach. Wodór może być pomocny w ochronie przed udarem, wspomaga także różne narządy organizmu jak mózg, serce czy wątroba.

Dodatkowo woda wodorowa ma następujące zalety:

  • wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn;
  • wzmacnia układ immunologiczny;
  • wspomaga prawidłowy metabolizm;
  • pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia;
  • poprawia stan skóry i włosów;
  • wspomaga prawidłowe nawodnienie organizmu;
  • pomaga podczas procesu odchudzania.

Generator wodoru – jak działa?

Generator wodoru to urządzenie przeznaczone do wytwarzania wody nasyconej wodorem, przydatnej przy tzw. wodoro-terapii, czyli terapii wodorem molekularnym. Wodór molekularny jest bardzo silnym antyoksydantem, jego pozytywne działanie w eliminowaniu chorób i schorzeń zostało potwierdzone badaniami naukowymi.

Generator wodoru wytwarza wodę, bogatą w cząsteczki H2. Dostępne na rynku urządzenia najlepiej napełniać wodą oczyszczoną, czyli filtrowaną. Woda do generatora powinna zawierać jak najmniej substancji zanieczyszczających, takich jak metale ciężkie, pochodne chloru itp. Większość tego typu urządzeń jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga specjalnych umiejętności – ich konstrukcja umożliwia nasycenie wody wodorem już po naciśnięciu jednego przycisku.

Kluczowym elementem generatora wodoru jest elektrolizer oparty na technologii PEM z elektrodami wykonanymi z tytanu i pokrywanymi w odpowiedni sposób czystą platyną. Ten element jest bardzo istotny i wrócimy do niego w dalszej części tego artykułu, gdyż elektrody cały czas reagują z wodą.

Wodór molekularny i tlen są uzyskiwane poprzez elektrolizę czystej, filtrowanej wody, część z urządzeń może także pracować na wodzie osmotycznej. Jeżeli picie takiej wody nie jest uwarunkowane zalecaną terapią, nie polecamy na stałe pica wody nieposiadającej żadnych minerałów, jednocześnie niezalecane jest także używanie wód wysoko zmineralizowanych do generatorów wodoru. Jeżeli nie posiadamy wody filtrowanej, można użyć np. sprawdzonej wody źródlanej.

Elektrolizer jest zanurzony w zamkniętym zbiorniku wypełnionym wodą. Po dostarczeniu do elektrolizera prądu stałego zachodzi reakcja elektrolizy. Napięcie na elektrodach prowadzi do rozkładu cząsteczki wody na jony wodoru i tlenu oraz ich oddzielenie przez odpowiednią membranę. Następnie woda w pojemniku jest wzbogacana w wodór cząsteczkowy, a pozostałości, jak ozon i np. chlorki, powinny wydostać się dedykowanym do tego celu spustem (najczęściej na spodzie w przypadku urządzeń przenośnych).

Wybieramy generator wody wodorowej – na co zwrócić uwagę?

Wybierając generator wody wodorowej, należy pamiętać o kilku bardzo istotnych
kwestiach:

  • Badania wykazały, że poziom wodoru wytwarzany przez generator wodoru musi wynosić co najmniej 1000 ppb (1,0 ppm) lub więcej. Tylko wtedy zapewnia ilość wodoru o wystarczająco wysokim stężeniu, tak aby pełnił funkcje terapeutyczne. Jakkolwiek w początkowej fazie części badań używano wody o stężeniach mniejszych, które też miały pozytywny wpływ na organizmy i komórki.
  • Niektóre generatory wody wodorowej dostępne na rynku nadal są wyposażone w starszą technologię wodorową, w której nie stosuje się najnowszej membrany SPE / PEM. W urządzeniach starszej generacji membranowych generator może wytwarzać wodę zawierającą resztki chloru i ozonu, co nie wpływa dobrze na zdrowie. Z tego powodu wybierając generator wody wodorowej, warto postawić na taki, który wykorzystuje najnowszą membranę SPE / PEM, która skutecznie potrafi usuwać resztki chloru lub ozonu przez zawór spustowy.
  • Niektóre tańsze wersje przenośnych generatorów wodoru (tzw. butelek do wodorownia) nie są wytwarzane z wysokogatunkowego tritanu. Najlepiej, jeżeli pojemnik jest wykonany z tritanu spożywczej klasy 100% BPA Free. Generator wodoru wykonany z gorszej jakości komponentów może nawet zaszkodzić zdrowiu w dłuższym okresie stosowania, zamiast mu pomagać. Wykorzystanie wysokiej jakości tytanu do procesu elektrolizy pozwala na produkcję czystej i bezpiecznej wody wodorowej.
  • Ponieważ H2 jest gazem i bardzo szybko się rozprasza, bardzo trudno przechowywać i utrzymywać wodór cząsteczkowy. Najczęściej zalecane jest picie świeżo przygotowanej wody wodorowej bez produkowania jej na zapas. Do przechowywania wody z wodorem molekularnym przez dłuższy czas, można stosować aluminiowy lub nierdzewny pojemnik, np. H2 Keep przystosowany do przetrzymywania wody.

Czysta i bezpieczna woda wodorowa

Otrzymanie czystej i bezpiecznej wody wodorowej za pomocą nowoczesnej technologii stosowanej w generatorze wodoru gwarantuje jej zdrowotne właściwości. Warto podkreślić iż na bazie dostępnej wiedzy do generatora wodoru należy stosować oczyszczoną wodę wolną od zanieczyszczeń o niskiej twardości. Dobrym zabiegiem jest używanie wody po zaawansowanych systemach filtracji np. stację filtrujące na bazie membran nano. Woda po takiej filtracji będzie w sposób mechaniczny zmiękczona a jednocześnie nano-membrany zapewnią wysoki poziom oczyszczania wody także z substancji typu pestycydy, estrogeny itp. i taka woda jak najbardziej jest zalecana do

Uwaga: każdy generator wodoru powinien być napełniany i używany możliwie z najczystszą dostępną wodą. Należy pamiętać, że generowanie wodoru to nie oczyszczanie wody. Najlepiej używać wody filtrowanej lub oczyszczonej. Nie powinna to być woda mocno zmineralizowana, aby wytracające się składniki nie powodowały szybkiego nalotu na elementach elektrody oraz membrany skracając żywotność tych elementów.

Urządzeniem, które jest w stanie na bazie czystej, filtrowanej wody produkować dobrej jakości wodę bogatą w wodór molekularny jest np. generator wody wodorowej Q-Cup Max. Zastosowano w nim technologię stałego polimeru elektrolitycznego (SPE) i membranę z wymianą protonów (PEM), co umożliwia mu wytwarzanie czystej i bezpiecznej dla organizmu wody wodorowej. Tak przygotowana woda umożliwia łatwiejsze przyswajanie organizmowi korzyści zdrowotnych płynących z wodoru.

Wodór jest najmniejszą cząsteczką, może łatwo przemierzać organizm człowieka, docierać do najgłębiej ukrytych komórek i tam wpływać zdrowotnie na istniejące schorzenia. Używanie generatora wodoru z odpowiednim systemem wytwarzania wody wodorowej to łatwy sposób na zachowanie zdrowia. Tylko system SPE/PEM stosowany w nowoczesnych generatorach wyprodukuje wodę bogatą w wodór, a jednocześnie czystą, bez pozostałości chloru i ozonu.


Podsumowanie wpisu: jak wybrać generator wodoru?
Każdy generator wodoru powinien być napełniany i używany możliwie z najczystszą dostępną wodą. Należy pamiętać, że generowanie wodoru to nie oczyszczanie wody. Najlepiej używać wody filtrowanej lub oczyszczonej. Nie powinna to być woda mocno zmineralizowana. Więcej informacji na ten temat w artykule „Jaka woda do generatora wodoru” sprawdź TUTAJ

Więcej o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając generator wodoru, znajdziesz TUTAJ.

Pytania i odpowiedzi:

1. Do czego służy generator wodoru?

Odpowiedź: Generator wodoru służy do wytwarzania wody nasyconej wodorem, przydatnej przy tzw. wodoro-terapii, czyli terapii wodorem molekularnym.

2. Czy generator wodoru to urządzenie do domu?

Odpowiedź: Aktualnie jest dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które mogą być używane w domu celem generowania wodoru molekularnego; wśród nich są zarówno generatory wody wodorowej jak również inhalatory wodoru umożliwiające wdychanie czystego wodoru za pośrednictwem kaniul nosowych.

3. Jakie są korzyści z picia wody bogatej w wodór molekularny?

Odpowiedź: Wodór molekularny jest silnym antyoksydantem, który może pomóc w eliminowaniu stanów zapalnych oraz niektórych chorób i schorzeń.

4. Jak działa generator wodoru?

Odpowiedź: Generator wodoru wytwarza wodę bogatą w cząsteczki H2 poprzez elektrolizę czystej, filtrowanej wody lub na bazie czystej destylowanej wody wytwarza gaz wodorowy H2 używany do inhalacji.

5. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze generatora wody wodorowej?

Odpowiedź: Należy zwrócić uwagę na możliwość stabilnej produkcji odpowiedniego stężenie wodoru wytwarzanego przez generator, rodzaj membrany użytej w urządzeniu oraz jakość materiałów, z których został wykonany. W przypadku generatorów do wody z jakiego materiału jest wykonany pojemnik.

6. Jak przechowywać wodę wodorową?

Odpowiedź: Zaleca się picie świeżo przygotowanej wody wodorowej bez przechowywania jej na zapas, wtedy jest największa koncentracja pro-terapeutycznych cząsteczek wodoru. Jeśli konieczne jest przechowywanie, można użyć aluminiowego lub nierdzewnego pojemnika.

7. Jakie są zalety stosowania generatora wodoru z nowoczesną technologią?

Odpowiedź: Nowoczesna technologia generatora wodoru, takiej jak SPE/PEM, pozwala na produkcję czystej i bezpiecznej wody wodorowej, która ma korzystne właściwości zdrowotne.

 8. Dlaczego warto używać oczyszczonej wody do generatora wodoru?

Odpowiedź: Filtrowana dobrze oczyszczona woda wolna od zanieczyszczeń zapewnia lepszą jakość wody wodorowej i ułatwia organizmowi przyswajanie korzyści zdrowotnych płynących z wodoru nie pomijając przedłużenia żywotności układu membrany i elektrody generatora.

Inne artykuły w temacie terapeutycznego zastosowania wodoru molekularnego:

Podsumowanie:

Generator wodoru to urządzenie, które produkuje wodę nasyconą wodorem, przydatną do terapii wodorem molekularnym. Aktualnie dostępne są również inhalatory wodoru molekularnego do użytku domowego. Wodór molekularny jest silnym antyoksydantem, który może być wsparciem przy terapiach i wspomagać w eliminowaniu niektórych z nich oraz stanów zapalnych w organizmie m.in poprzez redukcję toksycznych rodników tlenowych. Generator wodoru działa poprzez elektrolizę wody, a kluczowym elementem jest elektrolizer z membraną SPE/PEM. Ważne jest, aby wybierać generatory wody wodorowej, które mogą stabilnie produkować odpowiednie stężenie wodoru oraz nowoczesną technologię membrany. Picie świeżej wody wodorowej jest zalecane, a przechowywanie jej przez dłuższy czas wymaga specjalnych pojemników. Woda wodorowa powinna być oczyszczona, bez substancji zanieczyszczających, aby pożytek z używania wodoru molekularnego był maksymalny dla organizmu. Zalecane jest filtrowanie wody przed jej użyciem do generatora wodoru. Generatory produkujący dobrej jakości wody wodorowej mogą być ciekawym wsparciem w zachowaniu zdrowia oraz stanowić wsparcie w przypadku różnego rodzaju terapii.

Zastosowanie i wytyczenie kierunków stosowania wodoru molekularnego w celach terapeutycznych oraz metod i dawek wymagają dalszych klinicznych badań i są aktualnie prowadzone przez wielu naukowców.

Nasze najbardziej popularne produkty w zakresie generatorów wodoru:

Dodano: 5 lipca 2024 r.

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Poprzedni Dlaczego warto stosować wodór cząsteczkowy – 10 zalet terapii wodorem 20 czerwca 2024 Następny Niezwykle działanie wodoru molekularnego 11 lipca 2024 niezwykłe działanie wodoru molekularnego w celach terapeutycznych
Podobnie wpisy z kategorii