Wróć do listy publikacji

Niezwykle działanie wodoru molekularnego

11 lipca 2024
  • Wodór i Zdrowie

Dodano: 11 lipca 2024 r.

Wodór ma wiele właściwości zdrowotnych, jego działanie rozpoczyna się już na poziomie komórkowym. Dzięki niewielkim rozmiarom ma zdolność przekraczania bariery krew-mózg i przedostawania się do mitochondriów, a nawet do jądra komórkowego. Badania wykazały, że wodór molekularny ma działanie przeciwutleniające, przeciwapoptyczne, przeciwzapalne i cytroprotekcyjne, co jest bardzo korzystne dla komórek.

Woda wodorowa a badania

Wodór jest mikroskopijną drobinką, która stała się największym odkryciem w kwestii potencjalnego zastosowania w celach terapeutycznych i wspierania niektórych kuracji medycznych ostatnich kilkunastu lat. Pierwiastek ten jest najprostszym, najmniejszym i najbardziej podstawowym chemicznym ogniwem i był przez wiele lat pomijany jako możliwy środek do zastosowań w medycynie. Woda mająca zdrowotne właściwości powstaje w wyniku połączenia tlenu, który jest silnym utleniaczem i wodoru, stanowiącego silny reduktor. Wodór w formie terapii można spożywać jako wodę wodorową, można przyjmować w formie inhalacji lub wstrzykiwać dożylnie.

Jak działa woda wodorowa?

Woda wodorowa jest skutecznym napojem czyszczącym, który wypłucze z organizmu toksyczne rodniki hydroksylowe, przeznaczone do neutralizacji. Terapia wodorowa jest bardzo bezpieczna dla człowieka, ponieważ nie ma ograniczeń w ilości wypitej wody wodorowej.

Każda cząsteczka wody wodorowej zneutralizuje dwa rodniki hydroksylowe, zmieniając je w dwie cząsteczki wody H2O, które nawilżają komórki. Woda wodorowa w stężeniu 1,6 mg/l ma więcej cząsteczek przeciwutleniaczy, niż jest nich w 100 g witaminy C.

Woda bogata w wodór molekularny jest rozwiązaniem, które umożliwia bardzo szybką absorpcję i dyspersję w głąb komórek. Spożywanie wody wzbogaconej wodorem zmniejsza stres oksydacyjny w różnych zaburzeniach i układach jak trawienny, sercowo-naczyniowy oraz oddechowy.

W organizmie człowieka wodór wiąże się przede wszystkim z węglem, tlenem i azotem. Jest on częścią prawie każdej cząsteczki znajdującej się w organizmie, znajduje się m.in. w DNA, białkach, cukrach i tłuszczach. Wiązanie wodorowe, które tworzy się z atomami „wspólnymi” i atomem wodoru jest jedną z najważniejszych interakcji zachodzących w organizmie, mających duże znaczenie dla regulacji fizjologii.

Wodór cząsteczkowy, ze względu na swój mały rozmiar, jest jedną z niewielu cząsteczek przeciwutleniających, które mogą dotrzeć do wnętrza mitochondriów. Z tego powodu działa bezpośrednio w komórkach na reaktywne formy tlenu. Picie wody wodorowej stymuluje metabolizm energetyczny.

Generator wodoru – łatwy sposób na wodę wodorową

Generatory wodoru to urządzenia, które mogą wytwarzać wodę wodorową w domowych warunkach. Stężenie wodoru z takich urządzeń może różnić się w zależności od źródła wody, natężenia przepływu, konstrukcji i jakości elektrod. Na ogół przy normalnym przepływie stężenie H2 z generatora wynosi około od 0,1 ppm do 0,7 ppm.

Jaki generator wodoru wybrać? To zależy od indywidualnych potrzeb. Gdy na przykład zależy nam na tym, żeby mieć zawsze pod ręką wodę nasyconą wodorem, dobrym rozwiązaniem jest przenośny generator wody wodorowej. Przykładem jest model Q-Cup Max. To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie wysokiego stężenia nasycenia wodorem molekularnym. W urządzenie zastosowano podwójną komorę oraz tytanowe elektrody pokryte 9-cioma warstwami platyny. Dodatkowo membrana SPE/PEM pokryta platyną zapewnia doskonałą separację ozonu i chlorków. Generator ten pozwala na otrzymanie wysokiego stężenie H2 dla większości wód dostępnych w Polsce na poziomie – 1,3ppm z 1 cyklem, przy powtórzonym cyklu do 3ppm (jeden cykl trwa niecałe 5 min.). *koncentracja wodoru będzie zawsze zależała od jakości, składu wody i twardości wody.

Wodór cząsteczkowy wpływa na ekspresję genów poprzez działanie modulujące cząsteczki. Może utrudniać uwalnianie NF-kb, redukować TNFa, redukować nadmiar azotu oraz usuwać nadtlenazotyn. W ostrych stanach zapalnych wodór działa przeciwzapalnie, jest także czynnikiem modyfikującym geny wpływające na przewlekły ból i stan zapalny. Najprostszym i najbardziej dostępnym sposobem kuracji wodorowej jest spożywanie wody wzbogaconej przez wodór, którą można przygotować samodzielnie.

Pytania i odpowiedzi / FAQ:

1. Jakie właściwości zdrowotne ma wodór?

Odpowiedź: Wodór ma działanie przeciwutleniające, przeciwapoptyczne, przeciwzapalne i cytoprotekcyjne.

2. Jak działa woda wodorowa na organizm człowieka?

Odpowiedź: Woda wodorowa neutralizuje toksyczne rodniki hydroksylowe, zmieniając je w cząsteczki wody H2O, nawilżające komórki.

3. Jakie są korzyści z picia wody bogatej w wodór molekularny?

Odpowiedź: Spożywanie wody wzbogaconej wodorem zmniejsza wg. dostępnych badań wpływa na zmniejszenie stresu oksydacyjnego w różnych zaburzeniach i układach, takich jak trawienny, sercowo-naczyniowy oraz oddechowy.

4. Jakie są zalety generatorów wodoru do produkcji wody wodorowej?

Odpowiedź: Generator wodoru umożliwia wytwarzanie wody wodorowej w domowych warunkach, co pozwala na szybką absorpcję i dyspersję w głąb komórek.

5. Jaki model generatora wodoru jest polecany dla osób chcących mieć zawsze pod ręką wodę nasyconą wodorem?

Odpowiedź: Przenośny generator wody wodorowej, przykładowo model Q-Cup Max, który umożliwia osiągnięcie wysokiego stężenia nasycenia wodorem molekularnym do bezpośredniego spożycia.

Inne artykuły w tematyce zastosowania wodoru w celach wspierania zdrowia:

Nasze najbardziej popularne produkty w zakresie generatorów wodoru:

Produkty, artykuły i inne treści na www.jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Udostępnij:
Jak wybrać generator wodoru? Poprzedni Jak wybrać generator wody wodorowej? 05 lipca 2024 Następny Magnez najlepiej przyswajalny 11 lipca 2024 Potrzebujesz szybko uzupełnić magnez, Biorgen magnez w sprayou jest koniecznością do rozważenia.
Podobnie wpisy z kategorii