Wróć do listy publikacji

8 ważnych pytań i odpowiedzi na temat stosowania wodoru molekularnego

09 maja 2024
  • Wodór i Zdrowie
Spis treści

Dodano: 20 kwietnia 2024 r.

Stres oksydacyjny jest jednym z głównych czynników niezdrowych procesów w organizmie, powodowany przez brak snu, nadmierny wysiłek, nieprawidłową dietę, zanieczyszczenie środowiska i stres w pracy. Może prowadzić do poważnych schorzeń, takich jak rak, upośledzenie umysłowe i przewlekłe stany zapalne. Naukowcy badają jego wpływ na organizm, co daje nadzieję na znalezienie skutecznych metod zaradczych. Warto więc zadbać o redukcję stresu oksydacyjnego, dbając o zdrowy tryb życia.

Myśląc o wodorze molekularnym (H2), który jest dziś wiodącym trendem rewolucji antyoksydacyjnej (wiodąca broń bojowa przeciwko stresowi oksydacyjnemu), coraz częściej jest używany w walce od cukrzycy do stanów nowotworowych. Do tego trendu, który trwa już od jakiegoś czasu dołącza coraz więcej poważnych naukowców i graczy w zakresu medycyny.

Pojawiło się wiele artykułów przybliżających opinii publicznej wodór molekularny na temat jego potencjału terapeutycznego dla większości chorób (około 5 tuzinów chorób i więcej). Większość tych art. podkreśla, że zastosowanie wodoru molekularnego w znacznym stopniu redukuje stres oksydacyjny, który jest jedną z głównych przyczyn powstawania większości chorób.

W tym artykule poruszamy zaledwie kilka praktycznych pytań dla osób, które używają urządzenia i rozwiązań w zakresie stosowaniu wodoru dla wspierania zdrowia.

Pytanie 1: Ile wody wodorowej powinienem pić, aby uzyskać korzyści?

Szybka odpowiedź: wg dotychczasowych badań, aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się przyjmowanie 2-3 litrów wody wodorowej

Ogólny zakres spożywania wynosi od 1 do 3 litrów dziennie, ale może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb, stanu organizmu, ewentualnych schorzeń i ogólnej tolerancji organizmu. Ważne jest, aby wodę z wodorem spożywać najlepiej od razu po jej przygotowaniu w generatorze z uwagi na cechy wodoru H2. Świeżo przygotowana zawierać będzie największe stężenie wodoru molekularnego.

Większość osób, które mają lub chcą stosować wodór molekularny, ma pytanie, jaka ilość jest potrzebna, aby skutecznie na nie wpłynąć pozytywnie, a odpowiedź jest taka, że ​​w badaniach nie zostały określone konkretne ilości odpowiednie dla każdego. Zwykle pijemy wodę z wodorem molekularnym o zawartości wodoru od 800 ppb (0,8ppm) do 1200 ppb (1,2ppm) i 1,5-3 litry dziennie.
Według niektórych danych stosowanie wody bogatej w wodór molekularny każdego dnia daje nam większą szansę na uzyskanie lepszych wyników, zwłaszcza u osób cierpiących na poważną chorobę , którą należy jak najszybciej wyleczyć. W niektórych badaniach pojawiły się pozytywne rezultaty po stosowaniu wody wodorowej przez min. 3 miesiące, w zależności od przypadłości chorobowej średnio w granicach min. 1,5 litra/ dzień. Nie jest to jednak wskazanie potwierdzone dużą ilością badań klinicznych. Należy mieć na uwadze, że w przypadku występujących schorzeń należy skonsultować się z opiekunem terapeutą lub lekarzem prowadzącym przed włączeniem na stałe wody wodorowej w naszej diecie.

Pytanie 2: Czy wodór molekularny jest bezpieczny w użyciu?

Czy wodór molekularny jest bezpieczny w użyciu.?

Szybka odpowiedź: tak, bezpieczne. Wodór molekularny jako dodatek przeciwutleniający nie ma nieprzyjemnych skutków ubocznych, ponieważ gdy H2 neutralizuje wolne rodniki, produktem ubocznym jest woda. Do tej pory w badaniach nie pojawiły się praktycznie żadne skutki uboczne zastosowania wodoru molekularnego.

Woda bogata w wodór to woda zawierająca gazowy wodór molekularny o symbolu H2. Na przykład istnieją wody lub napoje gazowane, które zawierają rozpuszczony gazowy dwutlenek węgla (CO2) lub wodę tlenową, która zawiera zdezintegrowany gazowy tlen (O2). W tym przypadku jako dodatek możesz mieć wodę zawierającą rozpuszczony wodór.

Możesz wytworzyć wodę wodorową, biorąc odpowiedni generator napełniony wodą filtrowaną, a następnie w krótkim czasie przez odpowiednio zaprogramowany proces nasycić ją wodorem i wlewając ją do szklanki wypić. Otrzymujesz po prostu wodę zawierająca dużą ilość cząsteczek wodoru molekularnego (H2), które nie łączą się z wodą (H2O).”

Ważne: upewnij się, że Twój generator wodoru wykorzystuje technologię SPE/PEM najwyższej jakości pokrytą w odpowiedni sposób platyną.

Pytanie 3: Jak to możliwe, że wodór molekularny jako znana prosta cząsteczka ma tak wiele zalet?

wodór molekularny mała czasteczka -jonizatory.eu

Szybka odpowiedź: Opublikowano ponad 300 badań wykazujących zalety wodoru cząsteczkowego. Ale jest jeszcze wiele do nauczenia się na temat tej niesamowitej cząsteczki.

Powodem, dla którego wielu osobom trudno uwierzyć, że wodór może przynieść tak wiele korzyści, jest to, że jest to nowa technologia. Opublikowano ponad 300 badań wykazujących zalety wodoru. Chociaż jest to prawdą, należy przeprowadzić więcej badań nad tą “cudowną” wodą.

Wodór ma wiele zalet, począwszy od bycia przeciwutleniaczem po zdolność przenikania przez błonę komórkową i przedostawania się do przedziałów międzykomórkowych organizmu, w przeciwieństwie do innych suplementów, których dystrybucja komórkowa jest ograniczona, a także wchłanianie przez organelle, takie jak mitochondria .

Cząsteczka wodoru H2 jest również hydrofobowa , ponieważ nie jest rozcieńczana przez wodę, do której jest dodawana, pozostawiając ją dostępną dla mitochondriów. W porównaniu z witaminą C, która jest hydrofilowa , ponieważ rozcieńcza się w wodzie, pozostawiając ją uwięzioną, gdy próbuje przedostać się przez warstwę tłuszczową komórek.

Pytanie 4: Jak zażywać wodór molekularny?

Szybka odpowiedź: Istnieją różne sposoby przyjmowania wodoru cząsteczkowego, od zastrzyków soli fizjologicznej, przez inhalację, tabletki wodorowe, woreczki z wodą wodorową i jeden z najłatwiejszych i stosunkowo skutecznych sposobów, po prostu picie wody wodorowej.

Istnieje kilka sposobów spożycia wodoru molekularnego, począwszy od picia wody nasyconej wodorem, po kąpiel wodorową lub wstrzyknięcie molekularnej soli fizjologicznej wzbogaconej wodorem. Najłatwiejszym i najskuteczniejszym z nich jest po prostu wytworzenie wodoru z generatora i wypicie takiej wody. Wypicie wody jest także jednym z prostszych i bezpiecznych sposobów gdyż pozwala na szybkie przedostawanie się wodoru cząsteczkowego do organizmu i szybki przepływ do krwiobiegu. Niektórzy aplikują wodór molekularny na obszary ciała, w których występują urazy lub bóle. Szybkim i skutecznym sposobem w niektórych przypadkach może być zastosowanie inhalacji wodorem molekularnym. Do tego celu potrzebny jest inhalator wodoru molekularnego.

Pytanie 5: Jeśli woda to H2O, czy nie oznacza to, że zawiera już wodór?

wodór h2 i woda-jonizatory.eu

Szybka odpowiedź: Wodór cząsteczkowy H2 nie występuje naturalnie w wodzie

Cząsteczka wody ma dwa atomy wodoru już chemicznie związane z atomem tlenu i taka jest różnica między cząsteczką gazowego wodoru H2, ponieważ ma ona tylko dwa atomy wodoru związane tylko ze sobą. Cząsteczki te są dostępne oddzielnie podczas rozpuszczania się w wodzie, ponieważ nie są już związane z tlenem. Weźmy na przykład tlen, ponieważ jest to gaz podtrzymujący życie, a po połączeniu z wodorem staje się wodą.

Atom wodoru jest najmniejszym pierwiastkiem we Wszechświecie, jak wskazuje układ okresowy. Pojedyncze atomy wodoru nie występują naturalnie na Ziemi, ale znajdziemy przypadki, w których czyste atomy wodoru występują naturalnie, znane również jako wodór molekularny.

Wodór cząsteczkowy jest powszechnie określany jako gazowy wodór molekularny , który chemicy przedstawiają za pomocą symboli H2 , co oznacza, że ​​cząsteczka jest związania pomiędzy tylko dwoma atomami wodoru ( HH ). Krążący we krwi lub wytwarzany za pomocą generatora wodoru molekularnego, takiego jak Q-Cup Max, rozpuszczony wodór swobodnie unosi się pomiędzy cząsteczkami wody.

Woda jest esencją życia, a chemicy używają symbolu H2O do przedstawienia struktury cząsteczki zawierającej jedną część tlenu (O) i dwie części wodoru (H2). Badania wykazały, że podawany w postaci wodoru cząsteczkowego jest kluczem do pomocy naszemu organizmowi w walce z chorobami i utlenianiem. Poznaj korzyści, jakie ma dla Ciebie woda z wodorem molekularnym.

Pytanie 6: Czy spożycie wodoru molekularnego pomaga również w trawieniu?

Szybka odpowiedź: Tak, wodór może pomagać naszemu organizmowi wypłukiwać toksyny i usuwać uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki tlenowe.

Chociaż twierdzenia o super nawodnieniu mogą być ogromnym szumem, uwodorniona woda z pewnością pomaga w nawodnieniu, co jest uderzającym czynnikiem dobrego samopoczucia, biorąc pod uwagę, że 75 procent Amerykanów może doświadczyć złych skutków chronicznego odwodnienia.
W Polsce statystyki w zakresie świadomości odpowiedniego nawodnienia nie są również pocieszające: wg. dostępnych statystyk około 80% z nas nie zwraca uwagi na kluczowy element jakim jest prawidłowe nawadnianie organizmu.

Badania wykazują zwiększony o 4% poziom nawodnienia po jednorazowym użyciu wody wodorowej w porównaniu do zwykłej wody. Niektóre badania wykazują również zmniejszenie poziomu mleczanu we krwi i szybszą regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.

Picie wody wodorowej jest doskonałe do detoksykacji, ze względu na wysoką przepuszczalność i rozpuszczalność wodoru. Pomaga rozpuścić i wypłukać kwaśne odpady stałe i toksyny nagromadzone w organizmie . Niektóre z przeprowadzonych badań w zakresie stosowania wody wodorowej wskazują na możliwy korzystny wpływ oddziaływania wody wodorowej na regulację flory bakteryjnej jelit oraz lepszą perystaltykę jelit.

Pytanie 7: Kto może stosować wodór molekularny?

Szybka odpowiedź: wodór molekularny może być stosowany przez większość osób, na ten moment nie ma ograniczeń co do grupy ludzi, które mogą go stosować.

Najbardziej dostępna forma przyjmowania wodoru w postaci wody wodorowej do picia jest potencjalnie dostępna dla wszystkich osób. Warto zrozumieć, że skutki i korzyści stosowania wody wodorowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu i potrzeb zdrowotnych.

Oto kilka grup osób, które mogą być zainteresowani spożywaniem wody wodorowej oraz inhalacjami wodorem cząsteczkowym:

  • Osoby poszukujące naturalnego wsparcia ogólnego zdrowia: Woda wodorowa jest często spożywana jako forma suplementacji zdrowotnej w celu ogólnego wsparcia organizmu.
  • Osoby, które chcą wprowadzić dodatkowe źródło antyoksydantów do swojej diety lub poprawić stan swojego układu odpornościowego, mogą zainteresować się wodą wodorową.
  • Sportowcy i osoby aktywne fizycznie: Niektórzy sportowcy i osoby aktywne fizycznie stosują wodę wodorową jako część swojej rutyny podczas treningów, szybszej regeneracji oraz lepszych efektów sportowych. Może być ona spożywana w celu zmniejszenia stresu oksydacyjnego i wspierania regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.
  • Osoby zainteresowane pielęgnacją skóry i włosów: woda wodorowa oraz aktualnie różne formy iniekcji są również stosowana zewnętrznie w formie kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Woda wodorowa możę być również używana jako składnik produktów do mycia ciała i twarzy, masek oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Osoby chcące wprowadzić wodór w zakresie wsparcia różnego rodzaju terapii celem wspierania organizmu w szybszym pokonaniu choroby. Główna cecha wodoru, czyli likwidacja najbardziej cytotoksycznych wolnych rodników tlenowych, działania przeciwzapalnego może być dużym wsparciem dla większości osób w trakcie choroby. W takich przypadkach należy jednak pamiętać, że większość korzyści zdrowotnych związanych z zastosowaniem: wody wodorowej, inhalacji wodorem, przyjmowaniem tabletek H2 i innych form podawania wodoru potrzebuje dalszych potwierdzeń klinicznych celem uszczegółowienia i dokładnego poznania schematów jego biologicznego odziaływania. Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia zdrowotne lub przyjmujesz regularnie leki, zawsze warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą przed włączeniem terapii wodorem.

Pytanie 8: Jakie są przeciwskazania stosowania wodoru molekularnego?

Szybka odpowiedź: aktualnie nie są znane jednoznaczne przeciwwskazania, co do używania wodoru.

W większości dotychczasowych badań wodór nie wykazał żadnych poważnych skutków ubocznych działania.
W niektórych badaniach badaniach wykazane zostało kilka czynników, które mogą wpływać na możliwość używania wodoru w celach terapeutycznych, jednak i te potrzbują dokładnych badań klinicznych, aby dokładnie wykazać ewentualne przeciwskazania. Jeżeli zaczynasz używać wodór:
– przy piciu wody wodorowej zacznij od 1-2 szklanek na dzień i obserwuj reakcje Twojego organizmu
– przy inhalacjach wodorowych również zacznij od krótszych sesji np. dorosła osoba 30min. inhalacji wodorem i również obserwuj reakcje organizmu.
W niektórych artykułach naukowcy podnoszą kilka kwestii odnośnie zażywania terapii wodorowych, i tak np. jeśli masz alergie lub nadwrażliwość i nietolerancję, skonsultuj się ze specjalistą przed sięgnięciem po wodę wodorową. Przed zastosowaniem wodoru dobrze jest sprawdzić ewentualne interakcje z lekami, ponieważ woda wodorowa może mieć wpływ na metabolizm niektórych substancji farmaceutycznych. W niektórych badaniach pojawiły się także informacje, że osoby z niedoborem enzymu ALDH2 mogą być bardziej podatne na nie zdefiniowane dokładnie ewentualne uboczne skutki np. picia wody wodorowej. Ponieważ badania nad wodą wodorową oraz innymi formami przyjmowania wodoru molekularnego trwają, zalecamy konsultację z specjalistą medycznym lub sprawdzenie dostępnych badań w zakresie konkretnego przypadku przed rozpoczęciem regularnego spożywania wody wodorowej.
W jednym z tekstów z przed kilku lat o tematyce zastosowania wodoru pojawiła się informację dotyczące możliwego wpływu i niekorzystnych reakcji na wodór u osób z problemem przerostu Helicobacter pylori jednak również w tym przypadku nie ma całkowitej pewności, a jedynie poddane zostały pewne wątpliwość do czasu podjęcia badań klinicznych w tym zakresie. Dotychczasowe opisywane aktualnie w wielu miejscach doświadczenia użytkowników wodoru molekularnego potwierdzają duży potencjał tego gazu w zakresie bieżącego wspierania zarówno profilaktycznego jak i w trakcie choroby.

Inne artykuły o wodorze:

Wpływ picia bogatej w wodór cząsteczkowy wody na pacjentów po radioterapii cz.1
Hamowanie biofilmu paciorkowców przy zastosowaniu wody wodorowej
Zastosowanie wodoru cząsteczkowego potwierdzone badaniami
Woda w zapobieganiu chorobom – Hidemitsu HAYASHI, M.D., Water Institute.

Podsumowanie:

Można śmiało powiedzieć, że jako ludzie wszyscy mamy zastrzeżenia do nowych trendów i innowacji, zwłaszcza w sektorze zdrowia, ponieważ wiele z nich robi znacznie mniej, niż jest opisywane lub nie posiada odpowiedniego gruntu wiedzy. W przypadku zastosowania w celach terapeutycznych wodoru molekularnego przeprowadzono wiele badań w celu potwierdzenia korzyści jakie wodór molekularny ma dla naszego zdrowia. Dlaczego nie spróbować i przekonać się, że cząsteczkowy wodór molekularny może pomóc Ci zachować lepsze zdrowie i kondycję.
Naukowcy wciąż badają zastosowanie zarówno wody wodorowej oraz innych metod przyjmowania wodoru molekularnego gdyż nie wszystkie efekty są jednoznacznie potwierdzone kilkuletnimi badaniami klinicznymi. Konieczne są dalsze badania kliniczne, aby lepiej zrozumieć wpływ wodoru na organizm, mechanizmy działania i potencjalne korzyści dla zdrowia.
Aktualnie dostępnych jest coraz więcej różnych sposobów przyjmowania wodoru molekularnego, takich jak: woda wodorowa, tabletki magnezowe, inhalacje, iniekcje itp.. Wybierz tę formę, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza i najlepiej dopasowana do Twoich preferencji i sposobu życia. Każdy organizm może reagować nieco inaczej i chociaż do tej pory w badaniach nie wskazano poważnych skutków ubocznych stosowania wodoru w przypadku poważnych schorzeń należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub specjalistą w zakresie włączenia wodoru do stosowania.
Ważne jest również, aby wybierać jakościowe zweryfikowane produkty, które oprócz opisów mają potwierdzone w testach wyniki np. produkcji wodoru, od markowych producentów i stosować się do zaleceń dotyczących ich użytkowania, jeśli decydujesz się na suplementację np. wodą wodorową.

Nasze najbardziej popularne produkty w zakresie wodoru:

Produkty, artykuły i inne treści na www.jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Udostępnij:
Wodór w walce o Twoje serce-jonizatory.eu Poprzedni Przerost serca – wodór i jego działania łagodzące 07 maja 2024 Następny Niedobór magnezu w twoim ciele – objawy, przyczyny, skutki 09 maja 2024 Jeżeli potrzebujesz najlepiej przyswajalny magnez bez obciążania przewodu pokarmowego magnez w sprayu Biorgen jest odpowiedzią.
Podobnie wpisy z kategorii