Wróć do listy publikacji

7 powodów, dla których sportowcy powinni pić wodę wodorową

11 stycznia 2024
  • Wodór i Zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2023 r.

Wiemy wszyscy, że woda napędza życie i jest jego niezbędnym podstawowym elementem; przepływa przez nasze żyły i tętnice, nawadnia i zasila nasze komórki. W przypadku sportowców, coraz bardziej popularnym sposobem nawadniania i zasilania organizmu jest picie wody mieszanej z dodatkami, elektrolitami i suplementami. Ale, czy słyszeliście o wodzie bogatej w wodór i jej potencjalnych korzyściach dla sportowców? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem gdzie znajdziecie odpowiedzi dlaczego osoby aktywne fizycznie zdecydowanie powinny rozważyć przyjmowanie wodoru molekularnego np. w postaci wody wodorowej.

Badania wskazują, że spożycie wodoru molekularnego w postaci wody lub innych form podania jest dla organizmu bardzo pomocne w wspomaga w regenerację naszych komórek podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Może także pomóc zrównoważyć zmęczenie i zmniejszyć stan zapalny wynikający z intensywnej aktywności fizycznej. Długoterminowe zwiększenie spożycia wodoru może poprawić wydajność sportową i lepiej przygotować organizm do radzenia sobie z wysiłkiem długotrwałym i intensywnym.
Dlatego jeżeli uprawiasz intensywnie sport zawodowo lub jesteś aktywny fizycznie powinieneś rozważyć picie wody bogatej w wodór molekularny.  Dlaczego i jakie są korzyści dla naszego zdrowia, lepszej wydajności i kompensacji w przypadku dużego wysiłku fizycznego przy sukcesywnym spożywaniu wodoru cząsteczkowego?

Powód 1: Naturalne rozwiązanie.

Naukowcy odkryli, że wodór H2 jest bardzo obiecującym gazem leczniczym i może być skutecznym narzędziem w leczeniu poważnych schorzeń w tym także nowotworów. W szczególności przeprowadzono badania kliniczne, które wykazały spektakularne wyniki w leczeniu pacjentów w stadium III i IV z różnymi rodzajami raka. Pacjenci podzieleni na grupy inhalowali wodór w domu, a w jednym z badań grupa kontrolna przebywała w klinice [1].

W jednym z tych badań nie badano potencjału leczniczego wodoru – ten był i jest już znany – ale badano różne rodzaje urządzeń do inhalacji, aby określić, jaka jest potrzebna wydajność urządzenia i jaki jest potrzebny czas wdychania wodoru dla uzyskania efektów leczniczych w schorzeniach onkologicznych. Okazało się, że potrzeba urządzeń do inhalacji produkujących 2-3 litry gazu Browna (33% tlenu, 66% wodoru + ExW) na minutę. Do jego produkcji można wykorzystać na przykład urządzenie H2 Respire 1000, które można bez problemu użytkować w domowym zaciszu.

Powód 2: Redukcja stanów zapalnych.

Zapalenie występuje w ludzkim organizmie w odpowiedzi na stres, infekcję lub uraz. Choć jest to naturalna reakcja mająca na celu ochronę organizmu, zapalenie, które nasze tkanki znoszą podczas stresowania mięśni poprzez ćwiczenia, może powodować ich nadmierne zmęczenie. Takie zapalenie wywoływane jest tym, co lekarze nazywają jako “stres utleniający”; stąd stosowanie tzw. “antyoksydantów” w celu zmniejszenia opuchlizny i poprawy zdrowia i kondycji komórek.
Woda bogata w wodór wykazuje większą skuteczność w redukcji zapalenia u sportowców wysoko-wydolnościowych niż zwykła woda nie zawierająca wodoru cząsteczkowego, ponieważ bogate i skoncentrowane ilości wodoru działają jako przeciwwaga dla nadmiernego procesu utlenienia w organizmie podczas stresu. Wspieranie organizmu wodorem molekularnym pozwala sportowcowi na lepsze osiągi, z bardziej zrelaksowanymi mięśniami i mniejszym stanem zapalnym. Oznacza to większą wytrzymałość, mniejsze wyczerpanie, lepsze osiągnięcia i większą wytrzymałość niż te, które można uzyskać tylko poprzez picie zwykłej wody w której nie ma zwiększonej ilości skoncentrowanych cząsteczek wodoru H2.

Powód 3: Efektywne nawodnienie.

Jednym z najbardziej oczywistych powodów picia wody bogatej w wodór jest skuteczne i odświeżające połączenie czegoś, czego organizm potrzebuje (woda) oraz wzmacniającego działania przeciwutleniającego wodoru. Woda jest najprostszym i najbardziej naturalnym płynem, który dla naszego organizmu jest niezbędny, przetwarza i używa. Woda prawie natychmiast rewitalizuje i odświeża nasze komórki, a nawodnienie poprawia nie tylko sprawność fizyczną, ale także umysłową i zdolność poznawczą podczas aktywności sportowej. Mówiąc najkrócej osiąganie dobrych wyników sportowych nie jest możliwe bez prawidłowego nawodnienia organizmu.
Szczególnie w sportach konkurencyjnych, które w szczególności wymagają nie tylko siły fizycznej, ale również zwinności, kreatywności, szybkiego myślenia oraz umiejętności strategii i planowania. Traktowanie swojego organizmu wodą bogatą w wodór zaopatrzy umysł i mięśnie w naturalne i łatwo przyswajalne paliwo, które ugasi zmęczone komórki i mięśnie, jednocześnie je pobudzając i chroniąc przed wyczerpaniem. Dodatkowo, woda jest stosunkowo łatwa do transportu; butelka do picia to jedno z najprostszych i najlżejszych przedmiotów, które można zabrać ze sobą na bieżnię, boisko, kort czy drogę.

Poznaj 7 powodów dla których warto rozważyć spożywanie wodoru-wodór nawodnienie.

Powód 4: Wielokrotne możliwości podania

Podczas gdy butelka do picia może być jednym z najbardziej powszechnych i przenośnych przedmiotów w arsenale sportowca, istnieje jeszcze więcej sposobów na korzystanie z wodoru i jego absorpcję w kontekście medycznym.
Metoda 1: Koncentrowane wstrzyknięcie soli bogatej H2 (wodór molekularny)
Technika podawania cząsteczkowego wodoru wykorzystywana w placówkach medycznych to infuzja soli z wodorem. Worek soli fizjologicznej (woda solna) jest nasączony gazem molekularnym wodoru, który jest następnie wstrzykiwany bezpośrednio do krwiobiegu pacjentów. Badania wykazały, że stężone wstrzyknięcie wodoru w postaci bogatej w wodór soli może poprawić funkcjonowanie komórek, pomóc w regeneracji w przypadku uszkodzeń komórek i mięśni, a nawet pomóc w regeneracji po urazach mózgu u szczurów.
Metoda 2: Inhalacja czystego H2 lub gazu Browna
Wodór H2 można wdychać za pomocą zamocowanego na twarz maski lub kaniuli nosowej podłączonej do inhalatora cząsteczkowego gazu wodoru. Wdychany gaz molekularny wodoru działa szybciej niż inne metody pobierania, dlatego stanowi skuteczną ochronę przed nagłym stresem oksydacyjnym (np. udar, zapaść, stan zapalny). Co to oznacza dla sportowca?
Badania pokazują, że podawanie wodoru organizmowi za pomocą czystego gazu H2 Browna może również przynieść korzystne rezultaty pod względem wydajności i poprawić długoterminowe zdrowie komórek oraz regenerację.
Metoda 3: Kąpiel w wodzie wodorowej
Możliwe jest także kąpanie się w wodorze. Podobnie jak w przypadku wstrzyknięcia, zwykłe kąpiele w ciepłej, bogatej w wodór wodzie powodowały zmniejszenie stanu zapalnego u pacjentów z łuszczycą i łagodziły objawy. Te same korzyści mogą odnieść sportowcy, pragnący szybciej regenerować po meczu lub treningu, lub przygotować swoje komórki i ciało przed planowanym wysiłkiem.
Metoda 4: Picie wody wodorowej
W końcu, istnieje najprostsza, wspomniana wcześniej możliwość korzystania z wodoru za pomocą picia wody wodorowej na przykład z przenośnego generatora wodoru. Korzyści płynące z picia wody bogatej w wodór to zmniejszenie stanu zapalnego, szybsza regeneracja, redukcja wolnych rodników, lepsza wydajność i wiele innych.

Powód 5: Wsparcie dla serca.

Poza pomocą w regeneracji mięśni, woda bogata w wodór może również poprawić wydajność układu sercowo-naczyniowego i pomóc sercu pracować z mniejszym zużyciem.
Istnieją dowody na to, że picie wody bogatej w wodór podczas wysiłku fizycznego może poprawić wydajność serca, umożliwić skuteczniejsze funkcjonowanie serca oraz poprawić oddychanie. Im bardziej wydajne jest serce, tym więcej tlenu może dotrzeć do zmęczonych mięśni dzięki oddychaniu i krążeniu. Poprawa zdrowia serca pozwoli sportowcom cieszyć się lepszą wydajnością w teraźniejszości, a także zapewni lepszą jakość życia w przyszłości.

Powód 6: Picie wody wodorowej jest aktualnie dostępne i wygodne.

Bądźmy praktyczni; choć kąpiele wodne z dodatkiem wodoru i inhalacje wodorem molekularnym mogą być skuteczne i użyteczne, nie są one zbyt dobrze przystosowane do użytkowania przez sportowców na bieżni. Woda bogata w wodór jest przenośna, poręczna i może być noszona w butelce z wodą dla sportowców lub specjalnym pojemniku zatrzymującym właściwości wody wodorowej na dłużej przykład butelki H2 Keep, umożliwiając odświeżenie i uzupełnienie zmęczonych mięśni w trakcie aktywności.
Przemysł wody wodorowej zaczyna się rozwijać, co oznacza, że konsument ma coraz więcej różnych opcji do wyboru, może porównywać i kontrastować różne marki i zawsze mieć małą butelkę przyjazną dla aktywności, którą może nosić ze sobą. 

Powód 7: Koszty.

Podczas gdy sportowiec może wydawać duże kwoty rocznie na specjalne suplementy, środki i formuły, relatywna przystępność cenowa wody wzbogaconej w wodór w porównaniu do innych produktów czyni ją idealnym wyborem dla tych, którzy chcą poprawić swoje osiągnięcia sportowe, nawodnić organizm i zregenerować komórki, nie narażając się na ogromne koszty i jednocześnie korzystać z bardzo naturalnej i bezpiecznej formy np. woda wodorowa.
Woda z wodorem dostarcza naturalną i prostą formułę, która pozwala na zarówno nawodnienie, jak i zwiększenie wytrzymałości, jednocześnie odświeżając komórki i redukując stan zapalny tkanek. Oznacza to, że otrzymujesz cztery korzyści dla twojego organizmu (i gry) w jednym produkcie, kosztującym mniej niż połowa wartości innych produktów dążących do osiągnięcia tych samych efektów. Oszczędzasz pieniądze, a twój organizm zachowuje swoją siłę.

Podsumowanie:

Poznałeś już siedem doskonałych, ekonomicznych, medycznych i praktycznych powodów, aby rozważyć korzystanie z wody z dodatkiem wodoru jako części swojego programu treningowego. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym sportowcem czy doświadczonym profesjonalistą, ten naturalny, prosty napój -woda wodorowa może wzmacniać Twoje ciało w kwestii najważniejszych elementów tj. prawidłowego nawodnienia oraz wsparcia w zakresie działania przeciwutleniającego przy dużym wysiłku fizycznym. Dostajesz zatem najważniejsze, czego potrzebujesz jako sportowiec, a dodatkowo zyskujesz lepsze zdrowie i samopoczucie poza treningami.

Nasze najbardziej popularne produkty dla osób aktywnych fizycznie i sportowców:

Źródło: https://qlifetoday.com/athletes-drink-hydrogen-water/

Produkty, artykuły i inne treści na www.jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Udostępnij:
Poprzedni Różnica pomiędzy inhalacją czystego H2 i gazu Browna. 04 grudnia 2023 Następny Wolne rodniki tlenowe a wpływ wodoru molekularnego na stres oksydacyjny. 08 marca 2024 Zneutralizowany rodnik hydroksylowy
Podobnie wpisy z kategorii