Wróć do listy publikacji

Różnica pomiędzy inhalacją czystego H2 i gazu Browna.

04 grudnia 2023
 • Wodór i Zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 2 lipca 2023 r. przez Qlife Hydrogen Solutions

Inhalacja wodoru molekularnego to metoda terapeutyczna polegająca na wdychaniu gazowego wodoru w celu uzyskania terapeutycznych korzyści zdrowotnych. Polega na użyciu urządzeń wytwarzających gazowy wodór i wdychaniu go przez maskę lub kaniulę nosową. Inhalacja wodorowa to tylko jedna z wielu metod dostarczania do organizmu wodoru cząsteczkowego. Dowiedz się o korzyściach zdrowotnych Darmowy eBook dotyczący wodoru tutaj .

W rzeczywistości można znaleźć ponad 1800 badań i analiz dotyczących korzyści płynących z molekularnego wodoru gazowego w ponad 180 modelach chorób. W ostatnich latach pojawiają się coraz lepsze jakościowo badania na temat terapeutycznego zastosowania inhalacji wodorem. Wykazano również, że wodór cząsteczkowy jest skutecznym przeciwutleniaczem i ma właściwości przeciwzapalne. Jest to ważne, ponieważ uważa się, że stres oksydacyjny jest przyczyną niektórych poważnych problemów zdrowotnych, w tym alergicznego nieżytu nosa, i produktem ubocznym innych chorób, takich jak endometrioza. Zanim jednak przejdziemy do rodzajów produktów do inhalacji wodoru molekularnego, zobaczmy, jak działa proces elektrolizy H2.

Jak działa proces elektrolizy?

Elektroliza odnosi się do metod stosowanych przez naukowców do rozdzielania związków lub cząsteczek na części składowe. Zasadniczo prąd elektryczny przepływa przez wodę H20, aby rozdzielić ją na H2 i O2. Zwykle proces polega na przesłaniu prądu przez dwie elektrody, w wyniku czego uwolniony zostanie gazowy tlen, a woda zostanie zredukowana do H2.

2H2O + 2e- -> H2 + 2OH-

Jeśli wodór nie zostanie wchłonięty przez organizm, po pewnym czasie gaz i woda ponownie połączą się, tworząc wodę, aby zakończyć cykl.

2OH- -> H2O + 1/2O2

Elektrolizę wody można osiągnąć za pomocą różnych technologii, takich jak elektroliza alkaliczna, elektroliza z membraną do wymiany protonów (PEM) i ogniwa elektrolizy ze stałym tlenkiem (SOEC). Jednak większość generatorów wodoru dla zdrowia wykorzystuje PEM jako główną technologię. Oto dwa rodzaje inhalacji wodorem molekularnym: czysty H2 i tlenowodór (gaz Browna)

Co to jest czysty H2?

Czysty H2 odnosi się do czystej postaci wodoru cząsteczkowego. Kiedy wodór powstaje w procesie elektrolizy, a gazy odlotowe, takie jak O2, zostaną wydalone, wówczas pozostanie wodór o czystości 99,9%. Oddychanie Czystym H2 to najlepszy sposób na wdychanie do organizmu najbardziej molekularnego wodoru. Dostępne są różne badania, które wskazują, że czysty H2 jest jednym z najlepszych sposobów na dostarczenie H2 do organizmu. Jest również bardzo odpowiedni dla osób, które nie mogą pić dużych ilości wody ze względu na istniejące schorzenia lub problemy z nerkami. Dla tych osób oddychanie wodorem molekularnym może być kolejnym najlepszym sposobem na dostarczenie go do organizmu.

Co to jest tleno-wodór, HHO lub gaz Browna (nazwany przez niektórych jako „złoty stosunek”)?

Tleno-wodór, inaczej gaz Browna i gaz HHO to w zasadzie to samo, tylko inaczej nazwane. Inhalacja tlenowo-wodorowa to specjalna mieszanina wodoru (H2) i tlenu (O2), która powstaje w procesie elektrolizy. Teraz zamiast oddzielać H2 od O2, tleno-wodór polega na wdychaniu O2 powstałego w procesie elektrolizy.

W przeciwieństwie do czystego gazowego wodoru cząsteczkowego (H2), wodór tlenowy, czyli gaz Browna, składa się z mieszaniny wodoru i tlenu, zwykle w stosunku 2:1. Ten specjalny stosunek terapii inhalacyjnej obejmuje wdychanie dwóch części wodoru (67%) i jednej części tlenu (33%) jako formy terapii. Badania wykazały, że ta specjalna mieszanka może mieć korzystne właściwości dla naszego zdrowia.

Czy jeden gaz jest lepszy od drugiego?

Przy ustalaniu, który wodór jest lepszy do zastosowań terapeutycznych, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak jego zalety, wszelkie możliwe skutki uboczne, możliwość długotrwałego stosowania i jego skuteczność. Chociaż obydwa rodzaje gazu wskazują na dobre perspektywy. Badania przeprowadzone w 2020 r. mogą sugerować, że gaz Browna jest lepszą opcją w przypadku problemów np. z górnymi drogami oddechowymi. Sprawdź korzyści zdrowotne wynikające z inhalacji wodoru w gazie Browna, poparte badaniami.

Z drugiej strony, w badaniu opublikowanym w 2021 roku stwierdzono, że czysty H2 znacząco hamuje wzrost guza żołądka. Wszystkie gazy mają swoje zalety i wady, jak każdy lek. Ale prawda jest taka, że ​​organizm każdego człowieka jest inny, dlatego jeden gaz może być skuteczniejszy od drugiego. Zadziwiające jest to, że ludzie mogą dziś kupić maszyny, które mogą wytwarzać oba gazy. Ponieważ ustalenie, który gaz jest dla danej osoby lepszy na podstawie prostego poznania gazów, może być bardzo trudne, możliwe jest, że każda osoba będzie musiała określić, który gaz jest dla niej najlepszy, metodą prób i błędów. Oznacza to wypróbowanie każdego gazu, aby dowiedzieć się, na który organizm reaguje najlepiej.

Podsumowując

Chociaż nie ma jednego konkretnego gazu, który na bazie dotychczasowych badań byłby lepszy od drugiego, przy wyborze odpowiedniego inhalatora istnieją dla niektórych klientów szczegóły, takie jak cena, dostępność serwisu itp. które mogą wpłynąć na decyzję. Jeśli chodzi o sam gaz, istotnym czynnikiem możę być np. Twoja konkretna potrzeba, która determinuje wybór inhalacji odpowiednim gazem. Na szczęście dobrej jakości maszyny są wyposażone np. w oddzielne wyjścia wodoru i tlenu  i posiadają możliwość odpowiedniego ich podłączenia.

Przy wyborze gazu, który będzie lepszy dla konkretnej osoby, możliwe, że będzie musiało się sprowadzić do tego, który będzie skuteczny dla Ciebie. Niektórzy ludzie będą musieli wypróbować wszystkie, aby znaleźć to, co będzie dla nich najlepsze. Nie oznacza to, że jeden gaz jest lepszy od drugiego, oznacza to po prostu, że każdy jest inny i każdy będzie inaczej reagował omawiane gazy:

czyli czysty gaz wodorowy i tlen. Osoby poszukujące przenośnej maszyny do inhalacji H2 o jakości terapeutycznej mogą wybrać H2 Respire 150 firmy Qlife. Istnieją również większe inhalatory wodoru dla osób poszukujących mocniejszych maszyn do zastosowań gabinetowych H2 Respire 1000.

Dodatkowe fakty na temat wdychania H2 i H2

 • Wodór ma niską rozpuszczalność w wodzie, co powoduje, że jego większość jest uwalniana do powietrza w postaci gazu. Inhalacja pozwala na szybkie uzyskanie wysokiego stężenia wodoru.
 • Wdychanie gazowego wodoru (HHO) umożliwia organizmowi otrzymanie znacznej ilości wodoru, który jest dobrze wchłaniany przez mózg, układ nerwowy, układ krążenia i płuca. Wdychanie 2% gazowego wodoru (HHO) przez 60 minut odpowiada spożyciu 900 litrów wody wodorowej
 • Jego unikalne możliwości pozwalają mu działać na poziomie komórkowym.
 • Wodór może przenikać przez barierę krew-mózg, przedostawać się do mitochondriów, a nawet przemieszczać się do jądra.
 • H2 może skutecznie neutralizować toksyczne wolne rodniki w organizmie.
 • Wodór zmniejsza stres oksydacyjny w różnych zaburzeniach i układach narządów, w tym w układzie trawiennym, sercowo-naczyniowym i oddechowym.
 • Wodór ze względu na swoje niewielkie rozmiary jest idealną cząsteczką antyoksydacyjną. Potrafi dotrzeć do miejsc niedostępnych dla większych antyoksydantów, dokonując dzieła rekonstrukcyjnego.
 • Wodór stymuluje metabolizm energetyczny, co widać w zwiększonym zużyciu tlenu i produkcji dwutlenku węgla.
 • Podnosi medycynę doustną do poziomu medycyny dożylnej, szybko wchłaniając się i rozprowadzając głęboko w komórkach.
 • Wodór doskonale nadaje się do detoksykacji, dzięki swojej wysokiej przepuszczalności i rozpuszczalności.
 • Wodór molekularny może poprawić jakość snu i lepiej wywołać głęboki sen.

O innych zaletach inhalacji wodorowej przeczytasz tutaj.

Udostępnij:
Poprzedni Dlaczego oczyszczanie powietrza powoduje zbieranie się zabrudzeń na różnych powierzchniach? 21 listopada 2023 Następny 7 powodów, dla których sportowcy powinni pić wodę wodorową 11 stycznia 2024 pytania i odpowiedzi wodór molekularny
Podobnie wpisy z kategorii