Montaż jonizatora wody

UWAGA:*
Przed podłączeniem i użyciem urządzenia prosimy o uważne przeczytanie całej instrukcji.
Producent Chanson i dystrybutorzy nie są odpowiedzialni za usterki lub wypadki w razie nie zastosowywania się do wytycznych instrukcji obsługi. Jeśli montaż jonizatora wody będzie dla Ciebie trudnym zdaniem, to zachęcamy do skorzystania z naszej usługi instalacji urządzenia w Twoim domu.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcją oraz zamieszczonymi informacjami na naszej stronie.

Są trzy główne metody instalacji jonizatora wody, na zdjęciach obok przedstawiamy ich najprostszą wersję używając metody A:

Montaż jonizatora w metodzie A:

Metoda A: podłączenie jonizatora wody alkalicznej do końcówki wylewki/baterii zlewozmywakowej; najprostsza metoda instalacji, którą możesz przeprowadzić samodzielnie:

a) na stronie www.jonizatory.eu w zakładce „Wsparcie” zobacz film i zdjęcia „Montaż Miracle Max”

b) po rozpakowaniu zapoznaj się z dołączonymi częściami i akcesoriami

c) odmierz odpowiednie odległości i zamontuj dołączonej kołki rozporowe i śruby w miejscu gdzie urządzenie ma być zamocowane (jeśli nie będzie postawiony na blacie)

d) odmierz odpowiednie długości dla dołączonej rurki ¼” rozetnij wg. potrzeb na 2 części w taki sposób, aby jedna część rurki wystarczała do podłączenia do wylewki kranowej lub w przypadku zastosowania filtrów do odpływu filtra, druga rurka wylewowa do odprowadzenia wody do zlewu.

Montaż jonizatora wody na przykładzie Chanson

Poniżej schemat prawidłowo podłączonego jonizatora w przypadku instalacji z systemem filtrów Chanson C3 oraz schemat przekierowania wody na wylewce:

Montaż jonizatora wody na przykładzie jonizatora Alkamedi model nablatowy:

Galeria

Montaż jonizatora metodą B i C zalecamy przeprowadzać za pośrednictwem fachowca:

Metoda B: podłączenie do przyłącza wylewki kranowej; metoda wymagającej pewnej ingerencji w hydraulikę, stąd przy jej wykorzystaniu stanowczo zalecamy skorzystanie z fachowej pomocy instalatora.

Metoda C: podłączenie pod blatem/zlewozmywakiem bezpośrednio do przyłącza wody zimnej (stosowane dla większości jonizatorów podblatowych); podobnie jak metoda B wymagana jest ingerencja w podłączenia hydrauliczne, stanowczo zalecamy skorzystanie z instalacji przez profesjonalnego instalatora.

Po każdej instalacji zalecamy sprawdzać podłączenia w ciągu kolejnych 2 dni celem wykluczenia jakichkolwiek wycieków.

Zdjęcia obrazują przykładowe podłączenie korzystając z metody A i stanowią jedynie przykład podłączenia.

WAŻNE UWAGI!

Potrzebujesz pomocy w instalacji, masz wątpliwości lub pytania? Napisz do nas!

Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    E-mail

    Telefon

    Opisz swój problem oraz jakiej pomocy oczekujesz