Wróć do listy publikacji

Hamowanie biofilmu paciorkowców przy zastosowaniu wody wodorowej

02 września 2021
  • Wodór i Zdrowie

Płukanie jamy ustnej wodą wodorową może dawać dobre efekty przy leczeniu tworzącego się biofilmu paciorkowców w jamie ustnej.

Wg badania przeprowadzonego przez koreański zespół naukowców pokazało, że płukanie jamy ustnej wodą wodorową przez okres 7 dni spowodowało znaczne zmniejszenie tworzenie się liczby paciorkowców w ślinie w przeprowadzonym badaniu “in vitro“.

Badanie polegało na porównaniu wyników płukania jamy ustnej wodą wodorową i wodą kranową oraz określeniu ilości paciorkowców pojawiających się w obu przypadkach.

Wyniki badań wskazują, że użycie do płukania jamy ustnej wody wodorowej może wspomagać leczenie niektórych chorób powodowanych przez paciorkowce.

Badanie zostało przeprowadzone w 2016 roku i opublikowane następnego roku w SienceDirect.

Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0300571217300040

Materiały tłumaczeń mogą zawierać pewne błędy z uwagi na zastosowanie zmiany języka, a wyniki mogą się różnić w zależności od metod badawczych.
Cytowane materiały i artykułu nie stanowią podstawy do podjęcia samodzielnego leczenia.
Jeśli masz prowadzoną jakąkolwiek terapię konsultuj się z lekarzem prowadzącym co do zastosowania opisywanych wyników badań.

Udostępnij:
Poprzedni Inhalacja wodorem jako terapia dla układu nerwowego 29 lipca 2021 Następny Wpływ picia bogatej w wodór cząsteczkowy wody na pacjentów po radioterapii cz.1 02 września 2021
Podobnie wpisy z kategorii