Wróć do listy publikacji

Dlaczego nawodnienie jest jednym z najistotniejszych elementów nasze diety?

28 października 2022
  • Artykuły o wodzie
Woda wodorowa gdzie kupić?

Bez wody nie ma życia. To z pozoru banalne stwierdzenie ma jednak kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrej kondycji. Należy dbać o właściwe nawodnienie organizmu. Jednak nie każdy rodzaj wody daje dobry efekt. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, pijąc wodę jonizowaną lub wodorową. Ponadto taka woda ma dodatkowe korzyści.

O ile bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć nawet trzy tygodnie, o tyle bez wody – jedynie trzy dni, czasami nieco dłużej. Wszystko zależy od stanu zdrowia konkretnego człowieka i od jego indywidualnych predyspozycji (źródło: https://zdrowie.tvn.pl/a/ile-mozna-zyc-bez-tlenu-wody-czy-jedzenia). Jednak już te liczby pokazują, że woda jest kluczowa dla człowieka, a właściwe nawodnienie jest jednym z najistotniejszych elementów naszej diety.

Jakie są korzyści z nawodnienia organizmu?

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, zaleca, żeby dziennie pić od 1,5 do 2 litrów wody. To ważne, ponieważ odwodnienie generuje problemu z metabolizmem, pojawia się niestrawność, zaparcia, zmienia się nastrój, witalność. Nieodpowiednio nawodniony organizm to także szybciej starzejąca się skóra. Przyjmuje się, że przewlekłe odwodnienie ma miejsce wtedy, gdy minimalny poziom wody w organizmie spada o 2% albo więcej. Odwodnieniu często towarzyszy chroniczne zmęczenie, obniża się odporność i stajemy się bardziej podatni na różne choroby. Nawodnienie jest zatem kluczowe, ale nie jest bez znaczenia to, co pijemy i na to trzeba zwrócić uwagę. Najlepiej nawadnia organizm woda alkaliczna i wodorowa.

Dlaczego warto pić wodę alkaliczną?

Jeśli pijemy wodę butelkowaną lub zwykłą z kranu, trudno oczekiwać, że nasz organizm zostanie odpowiednio nawodniony. O wiele lepiej nadaje się do tego woda alkaliczna. Dlaczego? Ze względu na jej zasadowe pH (między 7,5 a 9,5 pH). Taka woda bardzo skutecznie nawadnia organizm, ponieważ nasze płyny ustrojowe mają lekki odczyn zasadowy i woda alkaliczna lepiej odżywia komórki oraz usuwa toksyny. Skąd wziąć taką wodę? Najlepiej przygotować ją samodzielnie w domu za pomocą specjalnego urządzenia zwanego jonizatorem. Przykładem jest dzbanek jonizujący i alkalizujący wodę Biocera z innowacyjnym rozwiązaniem w postaci kulek ceramicznej.   

Woda wodorowa – nie tylko nawadnianie

Bardzo dobre efekty w nawadnianiu daje także woda nasycona wodorem. Wszystko dlatego, że wodór jest bardzo małą cząsteczką i dlatego skutecznie oraz szybko przenika do komórek. To pozwala lepiej je nawadniać. Przy okazji woda wodorowa ma właściwości antyoksydacyjne i wspomaga w leczeniu różnych dolegliwości (np. choroby skóry, nadciśnienie). Znowu wodę wodorową można samemu przygotować w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w generator wodoru (np. Q-Cup Max, który jest urządzeniem przenośnym i można go zabrać ze sobą, biegając lub wychodząc na miasto).

Właściwe nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie. Warto o tym pamiętać i regularnie uzupełniać poziom płynów. Najlepiej pić wodę alkaliczną lub wodorową, które zapewniają najlepszy poziom nawodnienia.

Więcej na temat właściwego nawodnienia organizmu w artykule „Dlaczego nawodnienie jest jednym z najistotniejszych elementów nasze diety?”.

Zastrzeżenia:
Artykuł własny Symec Consulting jonizatory.eu 

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Co warto wiedzieć o dzbanku filtrującym Biocera? Poprzedni Co warto wiedzieć o dzbanku Biocera zawierającym opatentowane złoże filtrujące i wzbogacające wodę kranową? 15 września 2022 Następny Korzyści z terapii inhalacyjnej wodorem poparte badaniami-gaz Browna perspektywy 23 listopada 2022
Podobnie wpisy z kategorii