Wróć do listy publikacji

Co warto wiedzieć o dzbanku Biocera zawierającym opatentowane złoże filtrujące i wzbogacające wodę kranową?

15 września 2022
  • Artykuły o wodzie
Co warto wiedzieć o dzbanku filtrującym Biocera?

Woda to źródło życia i zdrowia. Jest ona niezbędna do regulacji ciepłoty ciała oraz do funkcjonowania organizmu, pełni też funkcje ochronne dla mózgu, oczu i rdzenia kręgowego. Picie czystej, nieskażonej wody jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Walory zdrowotne wody można polepszyć, korzystając z dzbanka Biocera, dzięki któremu wzbogacimy zwykłą kranówkę o minerały i jonizację.

60% ciała każdego człowieka składa się z wody. Stanowi to w zależności od wieku osoby 50-80% masy ciała. Przeciętne zapotrzebowanie na wodę zdrowej dorosłej osoby wynosi 2-2,5 l/dobę. Dziennie człowiek traci od 2,5 do 3 l wody na skutek działania układu pokarmowego, nerek, płuc czy poprzez skórę w postaci potu. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma duże znaczenie dla urody, jest istotne przy chorobach występujących z gorączką, sprzyja prawidłowej perystaltyce przewodu pokarmowego, jest ważne w pracy nerek, odgrywa również istotną rolę w wielu dietach.

Dzbanek Biocera – działanie

Dzbanek Biocera jako pierwszy na świecie oprócz filtracji wody może jednocześnie wytworzyć wodę alkaliczną. W urządzeniu tym zastosowano opatentowane rozwiązania kulek ceramicznych Biocera w filtrze, które odpowiadają za filtrowanie, zwiększenie mineralizacji wody oraz jej jonizację i alkalizację. Bezpieczeństwo zastosowanych w filtrze granulek ceramicznych zawierających minerały zostało potwierdzone przez amerykańską Narodową Fundację Naukową (NSF). Dodatkowo wkłady alkalizujące Biocera pomyślnie przeszły testy bezpieczeństwa FDA. System zastosowany w dzbanku Biocera poprzez obecność aktywnego wodoru odpowiada za likwidację wolnych rodników, ma działanie antyoksydacyjne, sprawia, że woda jest bogata w takie minerały jak magnez, potas i wapń.

Walory zdrowotne wody alkalicznej i jonizowanej

Woda jonizowana określana mianem „żywej wody” zapobiega i leczy różne dolegliwości zdrowotne. Skuteczniej od zwyklej kranówki nawadnia organizm, zmniejsza jego zakwaszenie, przez co pomaga w leczeniu różnych chorób. Dodatkowo woda jonizowana jest skuteczna w pielęgnacji skóry, ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jest źródłem cennych antyoksydantów – przeciwutleniaczy i ma obniżony potencjał ORP (utleniania do redukcji). Alkaliczna woda jonizowana może wspomagać funkcjonowanie nerek z powodu odczynu zasadowego. Jest także skuteczna przy dnie moczanowej, ponieważ  redukuje ilości kwasu moczowego i jego produktów przemiany. Woda jonizowana może wspomagać leczenie chorych na cukrzycę, mających podwyższony cholesterol, a także może stabilizować wysokie ciśnienie tętnicze. Właśnie taką wodę pozwala wytworzyć dzbanek Biocera w domowym zaciszu.

Dzbanek Biocera działa na kilku etapach. Pierwszym z nich jest filtracja, czyli usuniecie z wody bakterii, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Drugi etap to alkalizacja podnosząca pH wody i wzbogacająca ją w minerały. Trzeci etap to antyoksydanty, podczas niego woda zostaje wyposażona w ujemne jony wodorowe. Ostatnia, czwarta faza to wyprodukowanie wody o strukturze mikroklastrowej. Warto zatem wyposażyć się w taki dzbanek.

Więcej na temat dzbanku Biocera i sposobach wzbogacania wody kranowej w artykule „Dzbanek Biocera – innowacyjny sposób na filtrowanie i wzbogacanie wody kranowej”

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia? - Jonizatory.eu Poprzedni Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia? 15 września 2022 Następny Dlaczego nawodnienie jest jednym z najistotniejszych elementów nasze diety? 28 października 2022 Woda wodorowa gdzie kupić?
Podobnie wpisy z kategorii