Wróć do listy publikacji

Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia?

15 września 2022
  • Artykuły o wodzie
Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia? - Jonizatory.eu

Człowiek aż w 60% składa się z wody. To podstawowy składnik każdej komórki ciała odpowiedzialny za funkcjonowanie organizmu. Warto wiedzieć, że niektóre choroby mają związek ze stanem wody, jaką pijemy. Spożywanie czystej wody jest ważne w celach zdrowotnych, a także w kontekście ostatnich wydarzeń na rzece Odrze. Pewność, że wodą, jaką pijemy, jest czysta i zdrowa zyskamy, korzystając z nanofiltracji.

Okazuje się, że aż 95% Polaków sięga po wodę butelkowaną, 53% z nich wybiera wodę niegazowaną, a 43% woli gazowaną. Najczęstszym powodem kupna wody butelkowanej dla 59% respondentów jest wygoda. Trochę mniej, bo 55% badanych, stawia na jakość wody, a 48% ankietowanych – na jej walory smakowe. Tylko 38% Polaków zdaje sobie sprawę, że woda butelkowana podlega bardziej rygorystycznym wymogom niż woda kranowa. 53,2% ankietowanych stwierdziło, że zamiast wody butelkowanej wybiera wodę kranową i filtrowaną, ponieważ ta jest tańsza. 41,7% badanych uważa picie kranówki i wody filtrowanej za ekologiczne, a 31,3% respondentów uznało kranówkę za wodę bezpieczną (źródło: https://stowarzyszeniewoda.pl/woda/files/2022/08/Woda_z_Bliska_Raport.pdf). Jednak w pełni bezpieczna woda jest po nanofiltracji. Mając takie urządzenie, jak np. system Chanson NF-370, nie straszne nawet takie zanieczyszczenie jak ostatnio w przypadku Odry.

Na czym polega nanofiltracja?

Wielu Polaków obawia się pić wodę prosto z kranu. Przeszkadza im smak chloru, który jest używany do uzdatniania wody. Nasi rodacy obawiają się również szlamu pochodzącego z instalacji oraz pyłu azbestowego. Obecnie ze względu na zanieczyszczanie w rzece Odrze obawy i pytania o czystość wody z kranu stała się bardziej uzasadniona. Aby mieć pewność, że woda kranowa, domowa, którą używamy do picia, gotowania czy mycia owoców,  jest czysta, warto zastosować nano stację filtrowania wody. System taki w swoim działaniu polega na tzw. filtracji membranowej, gdzie siłą sprawczą jest różnica ciśnień, jaka występuje po dwóch stronach membrany nanofiltracyjnej. Dzięki niskiemu ciśnieniu pracy otrzymujemy czystą wodę przy niskim poziomie zużycia energii potrzebnej do przeprowadzenia procesu nanofiltracji.

Dlaczego warto korzystać z nano stacji filtracji w domu?

Stacje nano filtracji do uzdatniania wody działające w oparciu o system nanofiltracji są wykorzystywane do potrzeb domowych. Mają na celu zmiękczanie wody, usuwanie z niej metali ciężkich oraz redukcję zawartości chlorku sodu w lekko zasolonej wodzie. Z powodu nowoczesnej technologii nano stacja filtracji może być używana nawet w czasie klęski żywiołowej, a woda po przefiltrowaniu może być używana do picia oraz celów spożywczych bez przegotowania. System nanofiltracji idealnie nadaje się do miejskiej sieci wodociągowej, a czasami również do uzdatniania wody studziennej.

W systemie nanofiltracji stosowane są specjalnie skonstruowane membrany. Woda przez nie przepływająca zostaje pozbawiona szerokiego spektrum zanieczyszczeń jak metale ciężkie, azotany, pestycydy, związki mikrobiologiczne i chlor. Dzięki zastosowaniu w swoim domu nano stacji filtracji mamy pewność, że woda, jaką używamy do celów spożywczych, jest czysta i nie zawiera niebezpiecznych dla naszego zdrowia związków.

Więcej na temat nanofiltracji i nano stacji filtrującej Chanson NF-370 w artykule: „Nie daj się zaskoczyć takiemu zanieczyszczeniu jak w Odrze! Nano stacja filtrującą wodę do picia – skuteczna ochrona w Twoim domu”.

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Inhalacja wodorem - Dlaczego warto? Jonizatory.eu Poprzedni Inhalacja wodorem – dlaczego warto? 18 sierpnia 2022 Następny Co warto wiedzieć o dzbanku Biocera zawierającym opatentowane złoże filtrujące i wzbogacające wodę kranową? 15 września 2022 Co warto wiedzieć o dzbanku filtrującym Biocera?
Podobnie wpisy z kategorii