Wróć do listy publikacji

Inhalacja wodorem – dlaczego warto?

18 sierpnia 2022
  • Wodór i Zdrowie
Inhalacja wodorem - Dlaczego warto? Jonizatory.eu

W ostatnich latach, a szczególnie po pandemii COVID-19, stała się bardzo popularna inhalacja wodorem. Taka terapia pozwala na szybki powrót do formy i wspiera leczenie wielu chorób. Teraz można przeprowadzać inhalację wodorem nawet w zaciszu własnego domu.

Coraz więcej gabinetów ma w swojej ofercie inhalacje wodorem. Można nawet odnieść wrażenie, że wodór stał się modny i wiele osób chce czerpać z jego dobroczynnych właściwości. To jednak nie dziwi tych ludzi, którzy już od lat korzystają z zalet wodoru cząsteczkowego. Taki wodór można wprowadzać do organizmu w rożny sposób. Popularne jest picie wody nasyconej wodorem molekularnym. Ostatnio jednak coraz więcej zwolenników ma inhalacja wodorem. Wyjaśniamy, dlaczego jest korzystna i czy można ją wykonać w domowych warunkach.

Dlaczego wodór do inhalacji?

Prowadzone już od lat badania wykazały, że wodór cząsteczkowy (H2) jest istotnym dla organizmu czynnikiem, który działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie i przeciwapoptycznie na ludzie komórki. Taki wodór jest bardzo skutecznym wsparciem przy wielu schorzeniach. Nawet jego wysokie stężenie nie jest toksyczne dla człowieka. Do tego wodór cząsteczkowy charakteryzuje się szybką dyfuzją komórkową, co sprawia, że skutecznie dociera do wielu miejsc organizmu. Warto podkreślić, że w celach terapeutycznych zaczęto używać wodoru już w latach 70. XX wieku, a w 2007 roku doktor Ohsawa wykorzystał wodór w terapii przeciwko udarowi. Dziś każdy właściwie może korzystać z terapeutycznych właściwości wodoru.

Korzyści z inhalacji wodorem

Nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna stosować inhalację wodorem, ponieważ  daje naprawdę bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim w ten sposób wzmacnia się naturalną odporność organizmu, co pomaga w codziennym funkcjonowaniu i w walce z atakującymi nas wirusami. Wodór wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale i urodę, poprawiając wygląd skóry i spowalniając jej starzenie. Inhalacje wodorem poprawiają utlenianie organizmu, kondycję i wydolność, a także ułatwiają przyswajanie składników odżywczych. Nie bez znaczenia jest także to, że inhalacja wodorem poprawia jakość snu. Dzięki wodorowi organizm szybciej się regeneruje, a do tego wodór stosowany jest wspomagająco przy różnych schorzeniach jak alergie, astma, nowotwory itd.

Inhalacja wodorem po COVID-19

Ostatnie badania pokazują, że inhalacja wodorem znacznie przyspiesza rehabilitację po przebyciu COVID-19. W niektórych krajach (np. Chiny) terapia wodorem została zatwierdzona jako oficjalna procedura w leczeniu tej choroby. Wodór jest polecany szczególnie ozdrowieńcom, aby przyspieszyć zwalczanie powikłań po przebyciu COVID-19. Dzięki inhalacji wodorem można znacznie skrócić czas rekonwalescencji.

Jak wygląda inhalacja wodorem?

Inhalacja wodorem jest dostępna w wielu gabinetach prywatnych. Na szczęście nie trzeba z nich korzystać, żeby stosować tego rodzaju terapię. Na rynku dostępne są już specjalne generatory do inhalacji H2 (np. Respire 150 Q-life). To wielofunkcyjne, przenośne urządzenia pozwalające generować wodór do inhalacji w zaciszu własnego domu. Wystarczy wlać do takiego generatora wodę destylowaną. Przy okazji tego rodzaju generatory pozwalają wytworzyć również wodę nasycona wodorem do picia.

Inhalacja wodorem staje się coraz popularniejsza i coraz bardziej poszukiwana. Taka inhalacja wpływa pozytywnie na nasz organizm, również po COVID-19. Do tego można z niej korzystać w zaciszu własnego domu dzięki specjalnym generatorom.


Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie „jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Inhalacje wodorem molekularnym - Kiedy stosować? Poprzedni Inhalacje wodorem molekularnym – kiedy stosować? 15 czerwca 2022 Następny Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia? 15 września 2022 Dlaczego warto mieć nano stację filtrującą wodę do picia? - Jonizatory.eu
Podobnie wpisy z kategorii