Wróć do listy publikacji

Korzyści z terapii inhalacyjnej wodorem poparte badaniami-gaz Browna perspektywy

23 listopada 2022
  • Wodór i Zdrowie
Korzyści z terapii inhalacyjnej wodorem oraz gazem Browna

Zapewne mogliście słyszeć o terapii wodorowej, ale mogliście nie spotkać się z terapią gazem Browna. To leczenie ma potencjalne korzyści w przypadku wielu problemów zdrowotnych i stanów przewlekłych – od zapalenia stawów, aż po raka. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest, dla kogo jest najlepsze i jakie ma zalety.

Co to jest inhalacyjna terapia molekularna?

Aby zrozumieć gaz Browna, musimy najpierw zrozumieć terapię inhalacją wodorową. Jak sama nazwa wskazuje, terapia ta polega na oddychaniu gazowym wodorem w niskim stężeniu (od 1% do 4%) przez kaniulę nosową (wężyk). Chociaż wodór można spożywać w inny sposób, na przykład pijąc wodę bogatą w wodór cząsteczkowy, inhalacja jest najskuteczniejszą metodą dostarczania wodoru cząsteczkowego bezpośrednio do krwi. Dzięki temu wodór jest natychmiast dostępny dla reszty organizmu poprzez krążenie krwi.

Terapia wodorowa jest dobrze zbadana, a ponad 1000 badań naukowych sugeruje wiele korzyści związanych z wodorem molekularnym w prawie każdym naszym narządzie. Oto kilka przykładów korzyści:

  • Zwiększa wydajność sportową.
  • Działa przeciwzapalnie.
  • Wspiera neuroprotekcję.
  • Zapewnia działanie antyoksydacyjne, w tym neutralizuje wolne rodniki

Czym jest gaz Browna?

Gaz Browna jest często porównywany do terapii wodorowej, ponieważ zawiera zarówno wodór, jak i tlen. Jednak stężenie wodoru cząsteczkowego jest tu znacznie wyższe i wynosi 66%, a pozostałe 33% to tlen. Gaz Browna jest również znany jako HHO i Hydroxy.

Po raz pierwszy gaz Browna powstał dzięki badaniom bułgarskiego inżyniera Ilyi Velbova. Wyemigrował on do Australii i zmienił nazwisko na Yull Brown, stąd nazwa gaz Browna. Naukowiec ten poświęcił 30 lat swojej kariery technologii elektrolizy wody, w której produkowany jest gaz.

Elektroliza wody to proces polegający na rozdzieleniu składników wody (wodór i tlen) za pomocą jednoprzewodowego elektrolizera. Odbywa się to poprzez umieszczenie dwóch elektrod w roztworze zawierającym zarówno wodę, jak i katalizator. Przepływ prądu elektrycznego przez roztwór powoduje powstawanie wodoru z elektrody ujemnej i tlenu z elektrody dodatniej. Podczas tego procesu membrana oddziela wodór i tlen w dwóch różnych przedziałach, co pozwala na wytworzenie gazu Browna.

W terapii inhalacyjnej gazem Browna ważne jest, aby pamiętać, że dawka jest niska, aby zapewnić prawidłowy przepływ tlenu. Eksperci zalecają przepływ gazu od 18 do 20 l/h dla osoby dorosłej o normalnej wadze. To faktycznie zapewnia wzrost inhalacji tlenu, ponieważ Gaz Browna zawiera 33% tego pierwiastka.

Terapia gazowa Browna – dla kogo?

Około 10% masy ludzkiego ciała i 63% jego objętości składa się z wodoru. Aby się rozwijać, potrzebujemy wodoru, dlatego ta terapia ma wiele potencjalnych korzyści. Warto zauważyć, że wodór otrzymujemy z jedzenia, ponieważ związki organiczne zawierają wodór. Kiedy trawimy i wchłaniamy składniki odżywcze pokarmu, przyswajamy wodór.

Organizm wykorzystuje wodór w wielu kluczowych funkcjach, takich jak utlenianie, aby wspierać odpowiedni poziom energii. Dostarczając organizmowi dodatkowego wodoru za pomocą terapii gazem Browna, możemy zyskać szereg korzyści. To leczenie okazało się przydatne w wielu przewlekłych chorobach i stanach, dzięki czemu jest potencjalnie przydatne dla prawie każdego.

Korzyści z terapii gazowej Browna

Gaz Browna nie jest nowy, ale nadal wymaga dalszych badań, aby naukowcy mogli w pełni zrozumieć korzyści z jego stosowania. Już teraz jednak istnieje wiele badań, które przynoszą obiecujące wyniki. Wydaje się, że wiele korzyści wynika ze zdolności gazu Browna do zwalczania stresu oksydacyjnego. Oto kilka przykładów:

Wodór w sposób prawie doskonały neutralizuje wpływa na ochronę organizmu przed wzrostem nadmiarem wolnych rodników

1. Leczenie endometriozy

Badania na zwierzętach sugerują, że terapia tlenowo-wodorowa HHO może potencjalnie pomóc w leczeniu endometriozy. To stan, w którym część tkanki zrzucanej podczas cyklu miesiączkowego przepływa przez jajowód lub inne obszary ciała, co jest niezwykle bolesne.

W jednym badaniu z 2017 r. (1) szczury z endometriozą wywołaną chirurgicznie otrzymywały terapię inhalacyjną gazem Browna przez cztery tygodnie. Pod koniec badania zważono i przeanalizowano tkanki endometrium. Wyniki badania wykazały znaczne zmniejszenie wielkości tkanki endometrium. Zauważono również, że terapia nie wpłynęła na cykl rujowy szczurów, który jest kombinacją układu rozrodczego i hormonalnego.

Badania sugerują, że to leczenie może być skuteczne, ponieważ zwalcza stres oksydacyjny, który powstaje w wyniku endometriozy. Innymi słowy, dodany wodór skutecznie pomaga zrównoważyć produkcję i akumulację reaktywnych form tlenu (ROS) w komórkach i tkankach.

2. Wsparcie serca i bezdech senny

Kiedy chory ma obturacyjny bezdech senny (OBS), doświadcza również okresowych zmian nasycenia krwi tlenem. Może to spowodować, że organizm wygeneruje wiele ROS. Podczas gdy ROS odgrywają ważną rolę w procesach fizjologicznych, brak równowagi może spowodować uszkodzenie tkanek i komórek. U osób z OBS może to skutkować stresem retikulum endoplazmatycznym i uszkodzeniem serca. Ostatnie badania sugerują, że gaz Browna może pomóc w ochronie przed tym problemem.

W badaniu na zwierzętach z 2019 r. (2) wyniki wykazały, że 35 dni terapii tlenowo-wodorowej HHO może poprawić dysfunkcję serca. Zmniejszyła również śmierć komórek spowodowana stresem retikulum endoplazmatycznym. Wyniki te pokazują, że terapia gazem Browna może działać jako skuteczny przeciwutleniacz, ponieważ jej działanie ma pozytywny wpływ w kontakcie z urazami spowodowanymi stresem oksydacyjnym.

3. Zwalcza stany zapalne i alergie

Zapalenie jest powiązane z większością chorób przewlekłych i może być dość niebezpieczne. Jednym z takich stanów jest alergiczny nieżyt nosa (AR). Istnieją dowody na to, że inhalacja wodorem molekularnym może pomóc w poprawie AR, a tym samym w zwalczaniu zapalenia.

W badaniu z 2018 r. (3) myszom ze zwierzęcym modelem AR zapewniono terapię inhalacyjną wodorem. Naukowcy zbadali częstotliwość i czas trwania kichania oraz drapania myszy, a także przeprowadzili kilka testów laboratoryjnych. Odkryli, że terapia obniżyła poziom komórek zapalnych w błonie śluzowej myszy i ​​pomógł im utrzymać zdrową wagę pomimo choroby. Wyniki te sugerują, że terapia wodorowa może przynieść efekty terapeutyczne osobom z chorobami alergicznymi, a także ograniczyć stan zapalny.

4. Poprawia zdrowie wątroby

Niedokrwienie wątroby to stan, w którym ten narząd nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu lub krwi. W badaniu na zwierzętach z 2017 roku (4) myszy z tym schorzeniem otrzymały terapię gazem Browna. Naukowcy zauważyli znaczną poprawę funkcji wątroby i zmniejszenie cytokin zapalnych w surowicy. Dane sugerują, że możemy być w stanie użyć wysokich stężeń wodoru, takich jak te występujące w terapii wodorowej, aby chronić wątrobę przed uszkodzeniem niedokrwiennym.

5. Ochrona przed rakiem

U ponad 1,6 mln osób (5) w USA co roku diagnozuje się raka. Badania pokazują, że terapia wodorowa może pomóc również w takiej chorobie. Jedno z tych badań dotyczyło raka wyściółki żołądka. To najczęstszy i najbardziej śmiertelny rodzaj raka, ponieważ nie ma skutecznego leczenia. Jednak nowe badania pokazują, że inhalacja wodoru molekularnego może potencjalnie pomóc w hamowaniu proliferacji i migracji komórek rakowych.

W badaniu z 2021 r. (6)myszy z rakiem żołądka otrzymały terapię gazem Browna. Naukowcy przeanalizowali komórki rakowe, szukając wzrostu ich liczby lub migracji. Odkryli, że terapia znacząco hamowała te czynniki, co w istocie zatrzymało wzrost guza. Informacje te sugerują, że terapia potencjalnie mogłaby być stosowana jako interwencja w przypadku raka żołądka u ludzi.

6. Zapalenie płuc u pacjentów z Covid-19

Zapalenie płuc jest jednym z czynników prognostycznych śmiertelności u pacjentów z Covid-19, co czyni tę kombinację warunków niezwykle niebezpieczną. Badania kliniczne (7) wykorzystywały gaz Browna do leczenia zapalenia płuc u pacjentów z Covid-19 w Chinach. Leczenie zakończyło się sukcesem, a eksperci zauważyli, że gaz Browna jest w stanie zneutralizować nadmiar wolnych rodników (8). Dostrzegli również jego pozytywne działanie przeciw apoptozie i przeciwzapalne. Ostatecznie zabieg określony został jako poprawiający wysiłek oddechowy pacjentów.

Niezależnie od tego, czy eskaluje do zapalenia płuc, czy nie, stan zapalny i stres oksydacyjny wywołany przez Covid-19 mogą uszkodzić nasze płuca. Ponieważ gaz Browna jest przeciwutleniaczem, może eliminować wolne rodniki powodujące stres oksydacyjny, przywracając organizmowi równowagę. Udowodniono również, że zwalcza stany zapalne, co oznacza, że ​​ma ogromny potencjał w leczeniu Covid-19.

Trzy kluczowe korzyści z wodoru molekularnego dla Twojej odnowy biologicznej

Podczas gdy terapia gazem Browna wciąż wymaga dalszych badań, inhalacja wodorem molekularnym jest łatwo dostępna i oferuje szeroką gamę korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Niezwykle łatwo jest również włączyć ją do rutyny dnia codziennego, ponieważ możemy po prostu pić wodę wodorową lub ją wdychać. Oto dlaczego powinniśmy rozważyć częstą inhalację wodą cząsteczkową:

1. Jej przeciwutleniacze chronią przed stresem oksydacyjnym

Stres oksydacyjny jest powszechnie uważany za jedną z przyczyn nowotworów i wielu chorób cywilizacyjnych, a także procesu starzenia. Jako przeciwutleniacz, wodór cząsteczkowy może zwalczać wolne rodniki, które są powiązane z takimi schorzeniami jak choroby serca i nowotwory. Jest również uważany za „nowy” przeciwutleniacz, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych innych przeciwutleniaczy ma działanie profilaktyczne i terapeutyczne bez potencjalnych skutków ubocznych.

2. Oferuje korzyści przeciwzapalne

Zapalenie to kolejny główny czynnik związany z przewlekłą chorobą. W różnych badaniach wykazano, że terapia tlenowo-wodorowa HHO zmniejsza stan zapalny. Obejmuje to poważne operacje, takie jak przeszczepy narządów (9) , a także schorzenia jak dysfunkcja narządów (10) itd.

3. Łagodne, naturalne leczenie

Wodór cząsteczkowy występuje naturalnie w organizmie. Jego działanie jest na tyle łagodne, że nie zaburza reakcji metabolicznych (11) ani sygnalizacji komórkowej, co czyni go tak bezpiecznym. Do tego taki wodór jest również w stanie fizycznie penetrować komórki naszego ciała, ponieważ jest bardzo małą cząsteczką. 

Molekularne korzyści wodorowe już dziś!

Gotowy, aby uzdrowić swoje ciało i zadbać o swoje zdrowie? Terapię wodorową można przeprowadzić w zaciszu własnego domu i w dogodnym dla siebie czasie, za pomocą wody wodorowej lub terapii inhalacyjnej. Włączając terapię wodorową do swojego życia, możesz chronić się przed wolnymi rodnikami oraz stanami zapalnymi w bezpieczny, łatwy i naukowo poparty sposób.

Tłumaczenie własne Symec Consulting jonizatory.eu na podstawie Benefits of Brown’s Gas Hydrogen Inhalation Therapy Backed By Studies, https://qlifetoday.com/benefits-of-browns-gas-hydrogen-inhalation-therapy-backed-by-studies/

Źródła:

https://huelight.co.kr/en/theme/s007/index/why_01.php

https://waterjournal.org/current-volume/browns-gas-for-health-background-observations-and-medical-data/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC5551541/#:~:text=Oxidative%20stress%20is%20a%20phenomenon,to%20detoxify%20these%20reactive%20products .

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27342272/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30984338/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC6257674/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28188779/

https://cancerci.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12935-020-01743-5

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC3257754/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21048533/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19997046/

Zastrzeżenia:
Artykuł własny Symec Consulting jonizatory.eu 

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Woda wodorowa gdzie kupić? Poprzedni Dlaczego nawodnienie jest jednym z najistotniejszych elementów nasze diety? 28 października 2022 Następny Do czego służy ozonator powietrza? 16 grudnia 2022 Do czego służy ozonator powietrza?
Podobnie wpisy z kategorii