Wróć do listy publikacji

Magnez najlepiej przyswajalny

11 lipca 2024
  • Blog
  • Porady
Potrzebujesz szybko uzupełnić magnez, Biorgen magnez w sprayou jest koniecznością do rozważenia.

Dodano: 11 lipca 2024r.

Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków wpływających na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Osłabienie, stres, problemy z mięśniami oraz trudności z zasypianiem to tylko niektóre skutki niedoboru magnezu. Problemy z tym pierwiastkiem wynikają ze słabej jego przyswajalności przez organizm. Z tego powodu warto wspomagać się magnezem w sprayu, który jest szybko przyswajalny.

W organizmie człowieka magnez jest jednym z ważniejszych mikroelementów. Ciało dorosłego człowieka o masie 70 kg zawiera około 20-35 g tego pierwiastka. Znajduje się on:

  • w układzie kostnym w postaci związków magnezowych (60%);
  • wewnątrzkomórkowo w mięśniach (39%);
  • zewnątrzkomórkowo w pozostałych tkankach (1%), w tym we krwi – około 100 mg.

Magnez jest kofaktorem dla ponad 30 enzymów, jest potrzebny do reakcji aerobowych i anaerobowych wytwarzających energię. Niezbędny jest również w reakcji fosforylacji oksydatywnej zachodzącej w mitochondriach.

U dorosłych i dzieci magnez wchłaniany jest drogą przewodu pokarmowego. Niestety, przyswaja się jedynie około 30% tego pierwiastka. Na wielkość absorpcji wpływa ilość spożywanego białka, fitynianów i fosforanów.

Wpływ magnezu na zdrowie człowieka

Występowanie chorób cywilizacyjnych, jak miażdżyca, choroba wieńcowa lub nowotwory, wiąże się z brakiem magnezu w pożywieniu. Zmniejszone stężenie wapnia w organizmie może być pierwszym sygnałem deficytu magnezu, nawet gdy jest on niewielki. Objawami klinicznym dużego niedoboru magnezu są m.in. zwiększona pobudliwość nerwowo-mięśniowa, osłabienie, łatwe męczenie się, nieprawidłowości w pracy serca, bolesne skurcze łydek, wzmożone wypadanie włosów, łamliwość paznokci, nocne poty oraz drżenie powiek i warg.

Dodatkowo badania naukowe wykazały zwiększone ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego w krajach, gdzie występuje niskie spożycie magnezu. Dowiedziono także, że niedobór magnezu może być czynnikiem ryzyka postmenopauzalnej osteoporozy.

Magnez jest lepiej przyswajany jako składnik produktów spożywczych. Występuje on m.in. w zielonych warzywach liściastych (np. szpinak), a także w warzywach strączkowych (np. fasola, groszek), w orzechach i ziarnach oraz w zbożach nierafinowanych.

Jednak okazuje się, że w diecie człowieka na ogół brakuje magnezu i z tego powodu trzeba go suplementować. Nie wszyscy wiedzą, że najszybciej przyswajalny jest magnez w sprayu.

Magnez w sprayu – czym się wyróżnia?

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów (suplementów) zawierających magnez. Jednak produkty te, pomimo wysokich dawek tego mikroelementu, nie umożliwiają prawidłowego wchłaniania, co powoduje, że tylko nikłe ilości magnezu trafiają do komórek. Co jest przeszkodą w drodze magnezu przez organizm? To często występujące zaburzenia lub schorzenia układu pokarmowego oraz inne pierwiastki, które utrudniają jego wchłanianie przez jelita. Sposobem na łatwiejsze i szybsze wchłanianie magnezu jest zaaplikowanie go w formie sprayu (np. Biorgen 100 ml). Taki magnez jest aplikowany przez skórę. Dzięki temu nie dociera do przewodu pokarmowego, trafiając natychmiast do krwiobiegu, a tym samym do komórek. Tam magnez działa od razu, wpływając na przebieg ponad 300 reakcji enzymatycznych.

Jak stosować magnez w sprayu?

Magnez w sprayu należy stosować na czystą, suchą skórę. Wystarczy przystawić buteleczkę z preparatem, tak, aby wylot atomizera był ustawiony prostopadle do powierzchni skóry w odległości od 5 do 10 cm. Następnie trzeba nacisnąć spust, aby prysnąć na skórę. Teraz można delikatnie rozprowadzić magnez po powierzchni skóry. Wystarczy 15 minut, aby zastosowana dawka preparatu została wchłonięta i przetransportowana do komórek.

Magnez w sprayu mogą stosować już dzieci od 1. roku życia (2- max 3 dawki dziennie). Starsze maluchy (powyżej 4. roku życia) mogą przyjąć od 3 dawek magnezu. Dla dzieci między 9. a 13. rokiem życia można przeznaczyć 6-7 dawek magnezu. Natomiast młodzież powyżej 14 lat i dorośli mogą przyjąć maksymalnie 10 dawek preparatu.
1 dawka to 0,125 ml roztworu ( czyli jednokrotne naciśnięcie spustu atomizera ).
Aplikacja powyższych dawek magnezu Biorgen zapewnia ok. 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na magnez.

!!! Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby chore, osoby zażywające leki przed użyciem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Magnez w sprayu – na co pomaga?

Magnez w sprayu ma wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim bardzo dobrze wpływa na skórę, rewitalizuje ją i odmładza, dodatkowo działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Preparat ten likwiduje zmęczenie mięśni, dobrze wpływa na zakwasy i skurcze. Magnez w sprayu wykazuje także pozytywne działanie na umysł człowieka – poprawia koncentrację, dodaje energii i działa antydepresyjnie.

Magnez w sprayu jest szybko wchłaniany przez skórę, więc działa natychmiastowo. Preparat taki jest idealną alternatywą dla tabletek zawierających magnez. Jego działanie jest szybsze i skuteczniejsze niż podawanie magnezu w innej formie, ponieważ omija układ pokarmowy i dzięki temu jest wchłaniany w 100%. Dodatkowo magnez w sprayu jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany nawet przez dzieci.

*Uwaga! Jeżeli masz problemy z nerkami, zalecamy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu suplementów zawierających magnez. Osoby cierpiące na schorzenia nerek powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji magnezem. Podczas wizyty u specjalisty koniecznie poinformuj go o przyjmowaniu preparatów z magnezem, aby uniknąć ryzyka przedawkowania. Warto pamiętać, że nadmiar magnezu może negatywnie wpływać na funkcjonowanie nerek oraz pogłębiać istniejące problemy zdrowotne.

Inne artykuły o ważności magnezu i minerałów dla zachowania zdrowia:

Pytania i odpowiedzi:

1. Dlaczego magnez jest tak ważny dla organizmu człowieka?

– Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków wpływających na zachowanie zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

2. Jakie są skutki niedoboru magnezu w organizmie człowieka?

– Osłabienie, stres, problemy z mięśniami oraz trudności z zasypianiem to tylko niektóre skutki niedoboru magnezu.

3. Gdzie znajduje się magnez w organizmie człowieka?

– Magnez znajduje się m.in. w układzie kostnym, wewnątrzkomórkowo w mięśniach oraz zewnątrzkomórkowo w pozostałych tkankach.

4. Jakie są objawy kliniczne dużego niedoboru magnezu?

– Objawami klinicznymi dużego niedoboru magnezu są m.in. zwiększona pobudliwość nerwowo-mięśniowa, osłabienie, łatwe męczenie się, nieprawidłowości w pracy serca, bolesne skurcze łydek, wzmożone wypadanie włosów, łamliwość paznokci, nocne poty oraz drżenie powiek i warg.

5. Jak można suplementować magnez w sposób szybko przyswajalny?

Magnez w sprayu jest stosunkowo szybko przyswajalny przez organizm, ponieważ jest aplikowany przez skórę, nie powoduje obciążeń metabolicznych dla przewodu pokarmowego.

6. Jak stosować magnez w sprayu?

– Magnez w sprayu należy stosować na czystą, suchą skórę, rozprowadzając go delikatnie po powierzchni skóry. Nie ma konieczności długiego wcierania.

7. Na co może być pomocny magnez w sprayu Biorgen?

– Magnez w sprayu ma wiele pozytywnych właściwości, m.in. likwiduje zmęczone mięśnie, rewitalizuje skórę, poprawia koncentrację i ma działanie antydepresyjnie.

Produkty, artykuły i inne treści na www.jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie „jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
niezwykłe działanie wodoru molekularnego w celach terapeutycznych Poprzedni Niezwykle działanie wodoru molekularnego 11 lipca 2024
Podobnie wpisy z kategorii