Wróć do listy publikacji

Na co zwrócić uwagę przy wyborze generatora wodoru cząsteczkowego?

07 listopada 2019
  • Porady

Jednym z najwygodniejszych i najszybszych sposobów na uzyskanie wody bogatej w wodór cząsteczkowy jest wykorzystanie zjawiska rozszczepienia (elektrolizy), której dokonuje się w generatorach aktywnego wodoru. Warto jednak zaopatrzyć się w generator wodoru wysokiej klasy, tylko jaki wybrać? Przykładem takiego urządzenia jest oferowany w naszym sklepie generator H2 Well marki Q-life. Na podstawie tego urządzenia podpowiemy, na jakie parametry generatora warto zwracać uwagę przy zakupie.

Kraj produkcji

Zacznijmy od kwestii, którą najłatwiej sprawdzić i najszybciej rzuca się w nasze oczy przy oglądaniu (również online) generatorów wodoru cząsteczkowego. Chodzi mianowicie o kraj pochodzenia producenta. Na rynku sprzedawanych jest bardzo wiele chińskich urządzeń, które kuszą wielu konsumentów bardzo atrakcyjną ceną. Tymczasem chińskie generatory montowane są najczęściej z podzespołów bardzo niskiej jakości, które sprawiają, że jakość wygenerowanej wody wodorowej jest słaba. Do tego takie urządzenia są bardzo awaryjne. Najlepiej stawiać na generatory produkowane w Korei Południowej (np. H2 Well), które charakteryzują się naprawdę wysoką jakością.

Generator wodoru – Jaki wybrać?

Najważniejsza przy wyborze generatora powinna być jakość generowanej wody wodorowej. To ma kluczowe znaczenie. Nie zapominajmy, że kupujemy generator właśnie po to, żeby pić mocno nasyconą wodorem wodę, a nie ciecz o słabych właściwościach. Oczywiście im większe stężenie wodoru w wodzie, tym lepiej. Należy zwrócić uwagę na wartość ppb – powinna być dużo powyżej 1000. Wspomniany już generator H2 Well zapewnia stężenie wodoru na poziomie od 1200 do nawet 1600 ppb (zależy od jakości i źródła wody) dzięki zastosowaniu membrany z powłoką platynową EX-PEM i elektrodzie tytanowej również pokrytej platyną. Takie rozwiązanie eliminuje również skutecznie resztkowe gazy chloru i ozonu. Warto zwrócić uwagę, że potencjał oksydacyjno-redukcyjny ORP osiąga tu wartość od -600 mV do -800 mV.

System czyszczenia

Generator wodoru cząsteczkowego powinien być jak najmniej kłopotliwy w użytkowaniu. Oczywiście należy go czyścić od czasu do czasu, ale dobrze, jeśli urządzenie zostało także wyposażone w automatyczny system czyszczenia. Przykładowy generator H2 Well posiada system EDC (Electrolysis Decalcification System), który skutecznie dezynfekuje urządzenie i chroni go przed kamieniem. Dzięki temu możemy pić czystą i bezpieczną wodę wodorową.

Certyfikaty

Dobrej klasy generator wody wodorowej powinien posiadać certyfikaty, które świadczą o tym, że został dokładnie przetestowany przez niezależne, prestiżowe laboratoria. Przykładem takiej weryfikacji jest certyfikat bezpieczeństwa elektronicznego, certyfikat testu SGS itp.

Pojemność i czas wytwarzania wody

Wybierając generator wodoru cząsteczkowego, trzeba również zwrócić uwagę na jego pojemność. Jeśli będzie używała go tylko jedna osoba, jego pojemność nie musi być duża. I tak mamy tylko kilkadziesiąt minut na wypicie wody z generatora, ponieważ potem traci ona swoje właściwości. Gdy jednak wodę będzie piło w tym samym czasie kilka osób (np. cała rodzina), należy postawić na większe urządzenie. Na przykład generator H2 Well ma pojemność aż 800 ml, co oznacza, że jednocześnie można wypić trzy szklanki wody nasyconej wodorem. Dobrze również, gdy nie czekamy zbyt długo na wytworzenie takiej wody. Akceptowalny czas to maksymalnie 10 minut.

To najważniejsze kwestie, które warto brać pod uwagę, kupując generator wodoru cząsteczkowego. Stawiając na dobrą firmę i wysoką jakość urządzenia, zapewniamy sobie długo czas użytkowania generatora i wodę wodorową o odpowiednich parametrach.

Udostępnij:
Poprzedni Dlaczego stosować wodę filtrowaną w generatorze wodoru cząsteczkowego? 07 listopada 2019 Następny Zalety terapii wodorem cząsteczkowym 19 listopada 2019
Podobnie wpisy z kategorii