Wróć do listy publikacji

Metody stosowania wodoru molekularnego

01 grudnia 2020
  • Wodór i Zdrowie

Jest wiele sposobów podawania H2. Część z nich stosowana jest wyłącznie w warunkach szpitalnych czy klinicznych, ale większość dostępne są w warunkach domowych i łatwych w stosowaniu.

Droga wziewna

Wodór można z łatwością podać drogą inhalacji, wprowadzając gaz poprzez: respirator, maskę twarzową (generatora molekularnego wodoru), kaniulę nosową (przewód nosowy). Oddychamy cząsteczkowym wodorem gazowym, który działa szybciej niż inne techniki konsumpcji, więc jest rozsądną ochroną przed intensywnym (nagłym) stresem oksydacyjnym (udar mózgu, intensywny trening, pogorszenie stanu zdrowia).

Szpitalne inhalacje gazem H2 są praktykowane w Azji. Chociaż inhalacja gazem H2 zdaje się nieść ze sobą duże korzyści, na co dzień nie jest stosowana.

Infuzja (wtrysk) solanki molekularnej wodoru

Inną techniką przyjmowania wodoru molekularnego, stosowaną w placówkach medycznych, jest infuzja solanki z wodorem molekularnym. Worek soli fizjologicznej (słonej wody) jest nasycony cząsteczkowym wodorem gazowym, który następnie jest wlewany specjalnie do układu krążenia pacjentów. Ta strategia jest najdokładniejszym podejściem do kwantyfikacji miary wodoru kierowanej do pacjenta.

Ta strategia jest znana w Japonii, gdzie produkcja wodoru molekularnego jest najbardziej rozwinięta. H2 jest tam powszechnie uznany za gaz leczniczy i wiele usług medycznych opartych jest na jego podawaniu.

Woda wzbogacona H2

Najczęstszą metodą spożywania wodoru jest picie wody wzbogaconej w H2, zwanej po prostu ,,wodą wodorową”. Alkaliczne maszyny jonizujące były pierwszymi źródłami wody wodorowej, ale o bardzo niskich stężeniach. Chociaż wdychany gaz wodorowy może działać szybciej, ta metoda podawania nie jest użyteczna w życiu codziennym ani też odpowiednia do stałego dozowania i do stosowania profilaktycznego lub terapeutycznego.

Z drugiej strony rozpuszczony w wodzie wodór może być korzystny, ponieważ łatwo go aplikować, przesyłać, łatwo się wchłania i stanowi bezpieczny sposób na podanie wodoru cząsteczkowego. Picie wody bogatej w wodór (HD) daje porównywalne efekty do wdychania wodoru.

Wodę wzbogaconą w wodór można wytwarzać za pomocą urządzeń, które zwykle się określa generatorami wodoru.

Suplementacja

Suplementy H2 stanowią najłatwiejszą metodę wprowadzenia wodoru do organizmu na co dzień. Wystarczy zażyć kilka kapsułek lub tabletek, a w ciągu kilku minut powstanie duże stężenie wodoru w żołądku. Na rynku dostępnych jest aktualnie kilka suplementów diety z wodorem. Suplementy H2 to najłatwiejsza strategia dostarczania wodoru do organizmu. Wysoka dawka wodoru zostanie dostarczona do żołądka prawie natychmiast. Jednak suplementy posiadają poważne wady:

  1. Suplementy wodoru wykorzystują proces chemiczny do wytwarzania wodoru, w przeciwieństwie do generatorów wodoru, które wykorzystują proces elektrolizy.
  2. Koszty stosowania suplementów w czasie mogą przekraczać koszt generatora wodoru. Jeśli nawet koszty początkowe wydają się niższe, z czasem wydamy więcej pieniędzy.
  3. Również tabletki uzupełniające mają okres przydatności do spożycia, więc skuteczność suplementu będzie maleć w miarę upływu czasu.

Kąpiel wodorowa

Można łatwo zmienić zwykłą kąpiel w transdermalną kąpiel zabiegową, w której woda zostanie wzbogacona gazem bogatym w wodór (np. za pomocą generatora wodoru Q-SPA). Wydmuchiwane ,,kieszenie” powietrzne, poruszające się po ciele, zostaną wchłonięte przez pory skóry, są wdychane przez płuca, zapewniając głęboko łagodzące korzyści medyczne. Liczne badania wykazały zalety molekularnego uzdatniania wodoru, a teraz można również docenić ożywczy wpływ wody bogatej w wodór we własnej łazience.

Mgiełka wodorowa

Dyfuzor (mgiełka) wytwarza wodę bogatą w wodór z innowacyjną ultradźwiękową mgłą i wibruje 120 000 razy na sekundę. Dyfuzor (np. Q-Mist) ma na celu umożliwienie osiągnięcia maksymalnej wilgotności, zabezpieczenie przed szkodliwymi działaniami wolnych rodników, jednocześnie zapobiegając procesowi starzenia.

Nasza skóra jest stale narażona na reaktywne formy tlenu (ROS) z naturalnego zanieczyszczenia, promieniowania UV i wielu innych. To jest przyczyna powodująca, że skóra szybko się starzeje (zmarszczki), jest wysuszona oraz pojawiają się jej choroby. Dyfuzor umożliwia osiągnięcie dużej wilgotności, zmniejszenie stresu oksydacyjnego na skórze i moderowanie procesu starzenia. Po prostu zapewnia młodszą i świetnie wyglądającą skórę.

Udostępnij:
Poprzedni Sferyczny węgiel aktywny na bazie polimeru – ultrafiltracja (UF-PBSAC) do absorpcji hormonów steroidowych z wody – charakterystyka materiału i konfiguracja procesu 05 listopada 2020 Następny Rola wody wodorowej we wspomaganiu odporności organizmu 05 stycznia 2021
Podobnie wpisy z kategorii