- Żywa woda bogata w wodór molekularny pomaga neutralizować zakwaszanie organizmu spowodowane zarówno przez zanieczyszczenie powietrza, stres, złe nawyki żywieniowe i nadmierne spożywanie wody butelkowanej w opakowania plastikowe.
- Wyższe pH naszego organizmu oznacza mniejsze zapotrzebowanie na tłuszcze
- Alkaliczna żywa woda jest naładowana ładunkiem ujemnym dlatego ma silne właściwości przeciwutleniające, przez co zmniejsza ryzyko uszkodzenia komórek i molekuł DNA przez wolne rodniki.
Wartość pH określa zasadowy bądź kwaśny odczyn płynów, pożywienia, organizmów. Skala mieści się pomiędzy 0 a 14. Odczyn pH 7 oznacza stan neutralny, tj. równowagę kwasowo-zasadową. Wartości poniżej 7 przynależą do środowiska kwaśnego, powyżej 7 mamy do czynienia z odczynem zasadowym.
- pH 6 jest 10 razy kwaśniejsze, niż pH 7; pH 5 jest 100 razy kwaśniejsze!
- Czysta, neutralna, dobroczynna woda ma pH ok. 7.
- Jeśli rozpuścimy w wodzie dowolny kwas luz substancję zasadową – od razy zwiększamy bądź zmniejszamy odczyn pH.
- Silne substancje o kwaśnym odczynie – jak np. kwas solny – mają odczyn pH 0.
- Silny roztwór alkaliczny – np. wodorotlenek sodu (ług) – ma wartość pH 14.
- Wiedząc to wszystko, możemy kontrolować pH naszego organizmu!
Nasze najbardziej wewnętrzne elementy ( z wyjątkiem jąder komórkowych) mają pH równe ok. 6,8. Osocze krwi i inne płyny ustrojowe posiadają pH 7,2 – 7,45. Jeśli pH krwi spada do poziomu 6,9 – grozi to śpiączką a nawet śmiercią.
Ślina osoby chorującej na nowotwór ma pH o wartości 4,5 – 5,7. Oto dlaczego tak ważne jest zrównoważone pH wszystkich układów w organizmie człowieka!