Wróć do listy publikacji

Struktura wody i jej właściwości

28 września 2013
  • Artykuły o wodzie

Struktura wody jonizowanej:

  • Jest bogata w minerały, które podzielone są zgodnie z polaryzacją.
  • Cząsteczki wody posiadają wyższą przepuszczalność, dzięki czemu jest lepiej wchłanialna przez organizm.
  • Przywraca równowagę w naszym organizmie, zakwaszonym przez nieodpowiednią dietę.
  • Uwalnia mnóstwo elektronów, które rozkładają niebezpieczne wolne rodniki obecne w naszym organizmie.
  • Pomaga odkwasić nasz organizm.

Struktura wody żywej jest zupełnie inna, niż wody, do której jesteśmy przyzwyczajeni (butelkowana, niefiltrowana z kranu). Woda alkaliczna składa się z dwubiegunowych cząsteczek połączonych wiązaniami wodorowymi i tworzących tzw. asocjaty, czyli grupy zbudowane z 5 – 6 atomów (co stanowi o szybszym wnikaniu wody alkalicznej i zawartych w niej dobroczynnych minerałów do komórek naszego ciała, a także szybszym likwidowaniu wolnych rodników i szybszej detoksykacji). Podczas procesu elektrolizy 10 – 13 atomów zwykłej ‘kranówki’ zostaje zredukowanych do 5 – 6 atomów wody alkalicznej – dzięki temu wchłanialność wody przez komórki naszego ciała, a tym samym jego nawilżenie, zwiększa się sześciokrotnie!

Struktura wody jonizowanej i jej mineralizacja

Do czego właściwie służą elektrony? Alkaliczna woda jonizowana nasycona jest tzw. wolnymi elektronami (active hydrogen – aktywny wodór), dzięki którym staje się ona silnym, naturalnym, skutecznym przeciwutleniaczem (antyoksydantem).

Nie wyobrażacie sobie jak wiele niestrawionych i toksycznych substancji zalega w naszych jelitach! Zawarte tam, rozmnażające się w zakwaszonym środowisku, bakterie gnilne (min. zgorzel gazowa – clostridium perfringens, czy yersinia enterocolitica, powodująca coraz częściej spotykaną i niezwykle groźną chorobę, jersiniozę) mogą zostać zneutralizowane jedynie poprzez odkwaszenie środowiska i zwiększenie tym samym tzw. dobrych bakterii (tj. Gram-dodatnie lactobacillus, czy probiotyczne bifidobacterium bifidum), które wzmacniają cały nasz system immunologiczny, powodują syntezę witamin i innych substancji odżywczych, i generalnie sprzyjają rozwojowi naszego organizmu.

Udowodniono, że żywa woda o zasadowym pH leczy wiele chorób o charakterze autoimmunologicznym, liczne zaburzenia trawienia, cukrzycę czy choroby nowotworowe (ze względu na swój zasadowy odczyn!). Z drugiej strony, wody o niskim pH (tj. dodatnim ORP) nie musimy marnotrawić! Można ją wykorzystać jako środek dezynfekujący, jak również we wszelkich zabiegach kosmetycznych.

Żywa woda zawiera 2 – 3 razy więcej dobrego tlenu, niż jakakolwiek inna, zwykła czy butelkowana, woda!

Najważniejszym źródłem energii dla naszego ciała jest tlen. Tlen dostarczany do organizmu wraz z żywą, jonizowaną wodą w zasadniczy sposób zmienia hydroksylową zawartość naszego organizmu, zwiększając przez to jego wydolność. Tlen odgrywa fundamentalną rolę w naszym życiu – odkwasza organizm, zabija tym samym komórki nowotworowe, szkodliwe bakterie oraz wszelkie lubiące odczyn kwaśny i ‘niskotlenowy’, a więc niezdrowe dla nas, mikroorganizmy! Dlaczego zatem mamy tak mało tlenu? Niestety, jesteśmy tutaj uzależnieni od procesów globalnych.

Dlaczego godzimy się na to, żeby używać zaledwie 1/5 możliwości naszych płuc? Zobaczcie sami!

Po co przepłacać kupując butelkowaną, wyjałowioną z dobroczynnych składników, niekoniecznie świeżą, ‘odstaną’ w (często nasłonecznionych) magazynach, nasączoną ‘plastikowymi minerałami’ wodę!? Przecież możesz wypić szklankę żywej, świeżo przefiltrowanej, jonizowanej wody prosto z kranu!!! Możesz to robić codziennie! Niech każdy Twój dzień zaczyna się od szklanki żywej jonizowanej wody! Dzięki jonizatorowi Chanson możesz uzyskać szklankę zdrowej, nawadniającej Twoje ciało, świeżej, czystej i skrajnie natlenionej wody w cenie zaledwie kilku groszy!!! Biorąc pod uwagę cenę jonizatora – a tym samym cenę szklanki wody – oraz zyski, jakie osiągasz dzięki codziennemu piciu jonizowanej, żywej wody, naprawdę nie przepłacasz! Policz koszty, jakie ponosisz kupując wodę butelkowaną! Nawet jeśli kupujesz tę najtańszą (pomijając jej zdradliwe oddziaływanie) – pomyśl o tych wszystkich ‘trzeba kupić’ i tych wszystkich ’trzeba wnieść’…

Woda jonizowana – tzw. żywa woda – zawiera doskonale wchłanialne minerały oraz inne dobroczynne składniki. Pod tym względem przewyższa wszelkie inne formy, w jakich dostarczana nam jest woda.

Niestety, dzisiejsze trendy fałszywie i demagogicznie proponują nam wodę destylowaną bądź przefiltrowaną drogą tzw. odwróconej osmozy – a więc wodę wyjałowioną z wszelkich dobroczynnych minerałów, wodę kwaśną, wodę ‘sztuczną’ a więc martwą…

Czy wiesz, że woda z tzw. odwróconej osmozy jest wodą kwaśną (martwą)?

Odwrócona osmoza, owszem, oczyszcza wodę z metali ciężkich i bakterii, ale oczyszcza ją także z wszelkich, w tym także tych dobrych i pożądanych, składników (jak wapń, potas, czy magnez)! Zastosowany w tym przypadku system filtrów i membrany odsiewa wszystkie zanieczyszczenia, ale także, niestety, wszelkie dobroczynne minerały i bio-składniki wody. Otrzymujemy tym samym bardzo czystą wodę, praktycznie destylowaną. Od pewnego czasu do systemów osmozy dodawane na szczęście mineralizatory, jednak proszę zobaczyć na logikę tego sposobu oczyszczania:
najpierw oczyszczamy wodę ze wszystkiego (zanieczyszczeń) i równocześnie z wszelkich minerałów, następnie wodę wtórnie mineralizujemy.
Zaznaczamy, że nie jest naszym celem bezpośrednia krytyka systemów osmozy, a jednie chęć wskazania Państwu na potrzebę zdobycia informacji na ten temat. Coraz więcej źródeł podaje, że woda posiada swoją pamięć, dlatego ta ze strumyka górskiego smakuje nam najbardziej. Natomiast struktura wody pozbawiona istotnych składników pobiera je z organizmu; zapraszamy do poczytania informacji na ten temat w internecie.

Dlatego musimy zadbać, żeby w spożywanej przez nas wodzie były zachowane te najważniejsze i cenne składniki, a jednocześnie uzdatnić ją, w największym, możliwym stopniu, do użycia, i – co ważne – zdecydować, którą formę (alkaliczną czy kwaśną) chcemy aktualnie użyć!  Dlaczego mamy polegać na jakichś rzekomo doskonałych (i najczęściej drogich) preparatach? Jakość pitej przez nas wody możemy łatwo kontrolować. Nawet bez specjalistycznych badań od razu poczujesz, że dana forma (alkaliczna bądź kwaśna) wody działa w określonej sytuacji. Masz zgagę – wypij szklankę wody zasadowej. Boli Cię gardło – przepłucz je wodą kwaśną. To naprawdę prost i w większości przypadków działa.

Udostępnij:
Następny Żywa woda przywraca odpowiednie pH w naszym organizmie 30 września 2013
Podobnie wpisy z kategorii