Wróć do listy publikacji

Pożyteczna woda wodorowa

02 marca 2020
  • Artykuły o wodzie

Choć wodór powszechnie występuje na całej naszej planecie, to stosunkowo niedawno zaczęto prowadzić badania dotyczące zastosowania wodoru w medycynie. I odkryto właściwości terapeutyczne, jakie posiada woda bogata w wodór.

Różne mogą być sposoby stosowania wodoru molekularnego w celach terapeutycznych. Można np. użyć zastrzyków lub kropli do oczu. Najprostszym i łatwo dostępnym sposobem jest jednak picie wody wzbogaconej wodorem. Dodatkowo cząsteczki wody wodorowej są dobrze wchłaniane i skutecznie docierają do wszystkich komórek ludzkiego organizmu, również do ognisk chorobowych.

Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne

Udowodniono, że regularne picie wody bogatej w wodór może zmniejszać toksyczny poziom tlenu we krwi. Dzięki temu zmniejsza się stres oksydacyjny spowodowany utlenianiem oraz zmniejsza stany zapalne. Stosowanie wody wodorowej działa regenerująco na komórki ludzkiego organizmu.

Woda bogata w wodór zwalcza zespół metaboliczny

Zespół metaboliczny zwiększa znacząco ryzyko rozwoju miażdżycy, cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Badania wykazały, że spożywanie wody wzbogaconej wodorem pomaga walczyć z zespołami metabolicznymi. To oznacza, że wspomaga walkę z otyłością, wysokim poziomem cholesterolu i wysokim ciśnieniem krwi, które prowadzą do chorób naczyniowo-sercowych. Zdolność wodoru do neutralizowania skutków stresu oksydacyjnego, pozwala zmniejszyć negatywne skutki objawów metabolicznych.

Wspomaganie w leczeniu cukrzycy

Prowadzone badania potwierdziły regulujący wpływ wody wzbogaconej wodorem na działanie glukozy w organizmie. Dzięki silnym właściwościom przeciwutleniającym wspomaga budowanie odporności organizmu na glukozę i może zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu 2.

Zapobiega rozwojowi chorób neurodegeneracyjnych

Woda bogata w wodór może spowolnić rozwój chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona lub choroba Alzheimera. Badania wykazały, że neutralizacja skutków stresu oksydacyjnego wspomaga regenerację mózgu. Spożywanie wody wodorowej spowalnia degenerację funkcji poznawczych, które występują w tego typu chorobach. Dlatego naukowcy i lekarze zalecają codzienne picie wody wzbogaconej w wodór jako środek zapobiegawczy w przypadku demencji lub rekonwalescencji po uszkodzeniu mózgu.

Regeneracja mięśni

Badania naukowe wykazały, że picie wody wzbogaconej wodorem ma mocny wpływ na regenerację zmęczonych mięśni. Owe badania dotyczyły zawodowych sportowców i obejmowały kontrolowały spożycie przez nich wody wodorowej oraz wpływu wodoru na stan mięśni. Badacze odkryli, że picie wody wodorowej nie tylko przyspieszały regenerację siły mięśni, ale pozwalały podczas ćwiczeń na pracę na wyższym poziomie wytrzymałości. Woda wzbogacona wodorem pozwala odczuwać mniejsze zmęczenie mięśni, a na dodatek doskonale nawadnia cały organizm.

Woda bogata w wodór a zdrowie zębów

Próchnica to również problem związany ze stresem oksydacyjnym. Woda nasycona wodorem wspomaga leczenie próchnicy, bo udowodniono, że picie takiej wody pomaga redukować skutki stresu oksydacyjnego równoważąc ilości tlenu i wodoru. Woda wodorowa ma również właściwości przeciwzapalne, więc pomaga w zapobieganiu w rozwoju chorób przyzębia.

Dostęp do wody wzbogaconej wodorem jest coraz łatwiejszy i to przede wszystkim w domowym użyciu dzięki specjalnym urządzeniom, które zwykle nazywa się generatorami wody wodorowej. Uzyskanie tej wody za pomocą odpowiedniego urządzenia jest proste i tanie. Nie są potrzebne żadne materiały eksploatacyjne – wystarczy nalać wodę i chwilkę poczekać. A picie wody wodorowej daje wiele korzyści dla zdrowia i kondycji.

(opracowane na podstawie qlifetoday.com)

Udostępnij:
Poprzedni Jonizator powietrza w walce ze smogiem 04 lutego 2020 Następny Na co zwrócić uwagę przy wyborze ozonatora powietrza? 03 czerwca 2020 Ozonator-Chanson programowalny OH-230
Podobnie wpisy z kategorii