Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu
Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu
Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu
Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu

Ozonator z programatorem Generator ozonu Wenon MF-208

284,00 

Wenon MF-208 to wydajny ozonator powietrza i wody z programatorem pracy czasowej.

Brak w magazynie

Ozonator Wenon MF-208 to wydajny ozonator przeznaczony do sterylizacji pomieszczeń od 5 do 50m2. Wbudowany programator umożliwia ustawianie czasu emisji ozonu do 60 minut oraz przerw pomiędzy kolejnymi emisjami. To rozwiązanie umożliwia bezobsługową całodobową pracę urządzenia.

Ozonator przeznaczony jest do oczyszczania: wody, żywności, pomieszczeń ,szaf, lodówek, naczyń, klimatyzacji czy wnętrza auta.

Ozonator model MF-208 posiada jasny wyświetlacz z lampami LED oraz timer z ustawieniami skokowymi 5, 10, 15, 30 i 60 minut pracy. Wydajność emisji ozonu to 600 mg/h.

Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu

Generator ozonu:

  • Głównym modułem urządzenia jest generator ozonu – 03, określanym również jako aktywny tlen. Wykazuje właściwości silnego utleniacza i sterylizatora.
  • Ozon w 50% rozpada się w powietrzu w czasie 30-40 min., zaś w wodzie w przedziale od kilku do do 30 min. Rozpad całkowity następuje po 2 godzinach.
  • Ozon działa bakteriobójczo. Z powietrza i wody usuwa wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, roztocza, fungicydy, pestycydy oraz pyły i pyłki alergiczne.
  • Wytworzony ozon skutecznie usuwa (nie maskuje!) wszelkie niepożądane zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego.
  • Zapach ozonu jest wyrazisty i mocno wyczuwalny. Przypomina zapach powietrza po burzy.

Dane techniczne:

Zasilanie220-240 V/50 Hz
Moc9 W
Wydajność ozonu600 mg/h
Wydajność pompy9 l/min
Poziom hałasu< 36dB
Żywotnośćdo ok. 10000 godz.
Programowalny czas pracy5-60 min.
Obsługiwane powierzchnie5÷50 m²
Środowisko pracywewnątrz prawidłowo wentylowanych pomieszczeń bez gazów powodujących korozję
Waga brutto650 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
Wymiary26×4,5×16 cm
Certyfikat bezpieczeństwaCE
Gwarancja 1 rok

Dzięki załączonym dyfuzorom i rurkom w zestawie urządzenie możemy stosować również do ozonowania owoców, warzyw, mięs, ryb, nasion itp. Dodatkowo możemy dezynfekować różnego rodzaju produkty domowe jak sztućce, zastawę stołową, deski do krojenia itp. Wszytkie te przedmioty ozonujemy w wodzie.

Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu

Przykładowe zastosowania ozonatora powietrza i wody:

  • Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców, warzyw, ryb – sterylizacji i przedłużenia świeżości produktów. Produkty należy włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce – odczekać przed spożywaniem około 10 minut. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.
  • Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty, biura itp. Skutecznie je sterylizuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, zapach moczu, farby, spalenizny i zwierząt domowych. Ozonator lub wężyk ozonatora należy umieścić możliwie wysoko, ponieważ ozon jest cięższy od powietrza. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta.
  • Ozonowanie wnętrza lodówki. Należy włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. Dzięki temu usunięte zostaną zapachy, bakterie, zarodki pleśni i grzybów.
  • Kąpiel ozonowa. Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, usuwa cellulit, grzybice, trądzik, atopowe zapalenie skóry. Pomaga w przypadkach trudno gojących się ran. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45° i ozonujemy przez 10 minut. Ozonowana woda pomaga również w pozbyciu się brzydkiego zapachu stóp.
  • Ozonowanie kabiny samochodu. Ozonator może być stosowany do ozonowania wnętrza samochodu. Usuwa pleśń, bakterie i grzyby z jego wnętrza oraz tapicerki i przewodów wentylacyjnych. Kabinę samochodu należy ozonować 2 razy po 30 min z przerwa 30 min. Jeśli w samochodzie będzie włączony obieg wewnętrzny, ozon skutecznie oczyści również przewody klimatyzacyjne.
Wenon MF-208, Ozonator, Generator ozonu
Waga 0,5 kg
Wymiary 25 × 18 × 25 cm

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Ozonator z programatorem Generator ozonu Wenon MF-208”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać również…