Ion-System-z-plytkaPL-product.jpg
Ion System
Ion-System-z-plytkaPL-product.jpg

Jonizator oczyszczacz powietrza z filtrem Ion System

(4 opinie klienta)

839,00 

Jonizator oczyszczacz powietrza z filtrem Ion System firmy Ion System zapewnia czyste i zdrowe zjonizowane powietrze w domu czy biurze.

Urządzenie ma zwiększoną moc w stosunku do standardowych jonizatorów. Zastosowano technologię węglową oczyszczacza powietrza z filtrem, który nie wymaga wymiany, oprócz sukcesywnego czyszczenia.

Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe – nie wymaga wymiany części itp.

Liczba sztuk:
SKU: ION12VFILTR Kategorie: , Tag:

Jonizator oczyszczacz powietrza z filtrem Ion System firmy Ion System zapewnia czystsze i zdrowsze zjonizowane powietrze w domu czy biurze. Jonizacja obniża poziom groźnych pyłów zawieszonych typu pm 2,5 i pm10.

Urządzenie ma zwiększoną emisję jonów ujemnych w stosunku do standardowych jonizatorów. Zastosowano technologię węglową oczyszczacza powietrza z filtrem elektrostatycznym.

Jonizator powietrza Ion System: emituje jony ujemne za pomocą szczotki węglowej. Urządzenie usuwa substancje zanieczyszczające powietrze do 99,9%. Zanieczyszczenia odkładane są na płytkę węglową (wymiana filtra może być, ale nie musi po 5 latach użytkowania). W warunkach domowych jonizator emituje w górnych granicach nawet do 55 milionów jonów ujemnych na cm³.
Wielkość emisji jonów waha się i nie jest wielkością stałą.

Urządzenie jest bardzo ciche. Choć jonizator nie jest nawilżaczem, to jonizacja ujemna daje efekt nawilżonego powietrza. W urządzeniu nie ma dodatkowych filtrów, więc nie ma dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Jonizator nie generuje, w tym przypadku niepożądanych, wodoru i tlenku azotu.

Powietrze generowane przez urządzenie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie utrzymując optymalne odczucie wilgotności, jednocześnie uwalniając powietrze od zanieczyszczeń, takich jak kurz, pyłki, roztocza, alergeny i zapachy.

ZASADY DZIAŁANIA

Dzięki zastosowaniu filtra elektrostatycznego (widoczna na zdjęciach płytka węglowa) zneutralizowane zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu w znacznie mniejszym stopniu opadają na niższe powierzchnie (podłogi, meble) oraz w ograniczonym zakresie osadzają się na ścianach.

Zanieczyszczenia są wychwytywane płytkę węglową mającą odpowiedni ładunek, stanowiącą tzw. filtr elektrostatyczny. W przypadku zastosowania tego emitera jonów ujemnych wg. naszych doświadczeń następuje ograniczenie osadzania się zanieczyszczeń neutralizowanych przez jony ujemne poza filtrem w granicach 60-70%. To zwiększa komfort użytkowania jonizatora w domu gdyż zarówno powierzchnie wokół jonizatora (ściany, półki itp.) pozostają w lepszej kondycji.

W przypadku używania jonizatora bez wspomnianego filtra po pewnym czasie następuje zabrudzania powierzchni w których działa emiter jonów ujemnych. Oczywiście i tak jest to korzystne dla naszych płuc (oddychamy lepszej jakości powietrzem), jednak może powodować konieczność sukcesywnego czyszczenia powierzchni i pomieszczeń w których działa jonizator. Bez czyszczenia takich powierzchni po pewnym czasie jest konieczność malowania ścian.

Minimum raz na tydzień należy płytkę umyć pod bieżącą wodą i wysuszyć. Płytka – filtr nie wymaga wymiany. Poniżej zdjęcie przemytej płytki wilgotną chusteczką, na której widać zebrane zanieczyszczenia z powietrza po upływie ok. 24h.

Ion system

Dla zobrazowania sytuacji poniżej krótkie video obrazujące gromadzenie się zanieczyszczeń podczas oczyszczania powietrza jonami ujemnymi na filtrze -płytce węglowej sparowanej z emiterem jonów ujemnych.


Tutaj link do emitera w wersji standard Air Home, w opisie umieszczone zostało video na którym można zobaczyć jak zbierają się zanieczyszczenia w przypadku podstawowego modelu oczyszczacza powietrza Ion System bez filtra:

Zalety stosowania jonizatora powietrza

W pomieszczeniu, w którym pracuje jonizator zdecydowanie lepiej się oddycha, śpi i wypoczywa, a powietrze jest czystsze i zdrowsze. Oddychając zjonizowanym powietrzem wzmacniamy system odpornościowy. Ma to korzystny wpływ zwłaszcza u osób często przeziębiających się, z infekcjami dolnych i górnych dróg oddechowych. Jony ujemne dobrze neutralizują pyły zawieszone PM 1,0 oraz PM 2,5.

Jonizator powietrza ion system

Jonoterapia pozwala też załagodzić objawy astmy, alergii oraz migreny. Mikrocząsteczki zawarte w powietrzu, takie jak: kurz, pyłki, roztocza, dym, spaliny, odór i inne niepożądane zapachy, mają ładunek dodatni, są zasysane przez urządzenie i dzięki zmianie polaryzacji na ujemną zostają skompensowane w obrębie kolektora pyłu i generatora jonów na dającym się wyjmować i oczyszczać specjalnym węglowym wkładzie filtrującym.

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego. Produkt nie jest przeznaczony do użytku komercyjnego.

Jonizator Ion System pakowany jest przy użyciu surowców fotodegradowalnych EKO.

Oczyszczacz powietrza ion systemJonizator Ion System

UWAGA
Zdjęcia produktu mogą nie odpowiadać całkowicie aktualnemu wyglądowi, ponieważ producent zastrzega możliwość – wraz z unowocześnianiem i modyfikacją produktu – zmian w wyglądzie zewnętrznym. Powyższe różnice i zmiany nie stanowią podstawy do zwrotu produktu lub jego reklamacji.


Dane techniczne:

 • model Ion System z filtrem
 • emiter może działać 24h/dobę
 • napięcie 220-230V/50 Hz
 • max moc 1,6W
 • emisja jonów za pomocą szczotki węglowej
 • ilość jonów ujemnych: do 55 mln/cm3
 • waga 300 g
 • wymiary: 18 x 10 x 4 cm
 • materiał obudowy ABS
 • wyprodukowano w Polsce
 • gwarancja 24 miesiące

Waga 1 kg
Wymiary 30,0 × 20,0 × 10,0 cm
Producent

4 opinie dla Jonizator oczyszczacz powietrza z filtrem Ion System

Powered byCusRev
5,0
Na podstawie 4 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
 1. Izabela B. (zweryfikowany)

  Zaczęłam spać dłużej i spokojniej

 2. Anonimowo (zweryfikowany)

  Rewelacja

 3. Mateusz P. (zweryfikowany)

  Prawidłowo

 4. Joanna Salzgeber (zweryfikowany)

  Jonizator działa bez zastrzeżeń czyści super powietrze szczególnie przy codziennym paleniu kominka. Na noc przenoszę do sypialni co mi pozwala spać w czystym powietrzu co się przekłada na dobry sen

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać również…