-14%
ZY-H103, Generator ozonu, Ozonator

Ozonator z wbudowanym jonizatorem Generator ozonu ZY-H103

Original price was: 349,00 zł.Current price is: 299,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 299,00 .

Generator z funkcją jonizacji ZY-H103 pozwala na kompleksowe oczyszczanie powietrza za pomocą dwóch niezależnie pracujących modułów: generatora ozonu oraz modułu jonizatora.

Brak w magazynie

Kategoria:

Generator z funkcją jonizacji ZY-H103 pozwala na kompleksowe oczyszczanie powietrza za pomocą dwóch niezależnie pracujących modułów: generatora ozonu oraz modułu jonizatora.

Generator ozonu

 • Urządzenie produkuje ozon – O3, nazywany również aktywnym tlenem. Ozon działa jak mocny sterylizator i utleniacz.
 • Rozkład połowiczny (50%) ozonu następuje w powietrzu po 30-40 minutach, zaś w wodzie po po kilku do 30 minut. Po 2 godzinach w całości wraca do stanu naturalnego tlenu 02.
 • Ozon wykazuje działanie bakteriobójcze. Usuwa w całości lub częściowo, zarówno w wodzie i powietrzu, bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, roztocza, fungicydy, pestycydy, elementy alergizujące.
 • Wykazując funkcję utleniacza, ozon eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Dotyczy to m.in. zapachu tytoniu, zwierząt, wilgoci, spalenizny. Przy większych stężeniach zabija owady i gryzonie.
 • Ozon bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Po użyciu generatora woda zostaje dotleniona i usunięte zostają zanieczyszczenia oraz niepożądane związki jak m.in. chlor, żelazo, wapń.
 • Zapach ozonu jest charakterystyczny i przypomina zapach powietrza po burzy. Wyczuwalny jest jest już w niskim stężeniu, wielokrotnie mniejszym od dopuszczalnego.

Moduł jonizatora

 • Generator modułu emituje ponad 3 mln ujemnych jonów na 1 cm3 powietrza.
 • Jonizacja oczyszcza powietrze. Urządzenie działa do 40 m2 w pomieszczeniach do 3 m wysokości. Zastosowanie zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w przestrzeni publicznej, biurowej czy przemysłowej.
 • Dzięki jonizacji, z powietrza wytrącane są alergeny, pyłki kwiatowe, roślinne i roztocza.
 • Również usuwa pyłki i pyły z zanieczyszczeń przemysłowych, środowiskowych czy hodowlanych.
 • Zjonizowane powietrze ogranicza występowanie bakterii, wirusów, pleśni i grzybów.
 • Jonizator jest przystosowany do pracy ciągłej, a pobór mocy to jedynie 2,5 W.
 • Urządzanie nie wymaga kosztownej wymiany filtrów. Jedynie co 3 miesiące należy przedmuchać otwór wylotowy jonizatora.

Dane techniczne

Zasilanie220-240V/50Hz
Znamionowa moc pobierania20W (praca ozonatora i jonizatora)
Znamionowa wydajność ozonu600 mg/h
Wydajność pompy5 l/min
Poziom hałasu< 35dB
Żywotność ozonatora4000 godzin
Emisja jonów ujemnych3×106/cm3
Obsługiwane powierzchnie10-40 m2
Programowany czas pracy ozonatora1-30 minut
Rodzaj pracy ozonatoraS2 – 30 minut
Rodzaj pracy jonizatoraS1 (praca ciągła)
Środowisko pracydobrze wentylowane pomieszczenie bez gazów powodujących korozję
Waga brutto1500 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
Wymiary20 x 30 x 10 cm
Gwarancja1 rok

Przykładowe zastosowania ozonatora:

 • Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców, warzyw, ryb – sterylizacji i przedłużenia świeżości produktów. Produkty należy włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce – odczekać przed spożywaniem około 10 minut. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.
 • Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty, biura itp. Skutecznie je sterylizuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, zapach moczu, farby, spalenizny i zwierząt domowych. Ozonator lub wężyk ozonatora należy umieścić możliwie wysoko, ponieważ ozon jest cięższy od powietrza. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta.
 • Ozonowanie wnętrza lodówki. Należy włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. Dzięki temu usunięte zostaną zapachy, bakterie, zarodki pleśni i grzybów.
 • Kąpiel ozonowa. Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, usuwa cellulit, grzybice, trądzik, atopowe zapalenie skóry. Pomaga w przypadkach trudno gojących się ran. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45° i ozonujemy przez 10 minut. Ozonowana woda pomaga również w pozbyciu się brzydkiego zapachu stóp.
 • Ozonowanie kabiny samochodu. Ozonator może być stosowany do ozonowania wnętrza samochodu. Usuwa pleśń, bakterie i grzyby z jego wnętrza oraz tapicerki i przewodów wentylacyjnych. Kabinę samochodu należy ozonować 2 razy po 30 min z przerwa 30 min. Jeśli w samochodzie będzie włączony obieg wewnętrzny, ozon skutecznie oczyści również przewody klimatyzacyjne.
ZY-H103, Generator ozonu, Ozonator

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Ozonator z wbudowanym jonizatorem Generator ozonu ZY-H103”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *