Ocet balsamiczny Due Vittorie Tradycyjny 12-letni

Ocet balsamiczny Due Vittorie Tradycyjny 12-letni

279,00 

Tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny, skąd pochodzą winorośla z których jest produkowany. Posiada certyfikat DOP, co oznacza, iż jego nazwa pochodzenia jest chroniona.

Liczba sztuk:
Kategoria:

Tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny 100ml, skąd pochodzą winorośla z których jest produkowany. Posiada certyfikat DOP, co oznacza, iż jego nazwa pochodzenia jest chroniona.

Skład i właściwości:

  • 100% moszcz winogronowy
  • brak barwników, konserwantów i alergenów.
  • nie zawiera glutenu
  • gęstość:  >1,33; przypomina konsystencje syropu, bardzo gęsty
  • kwasowość 4,5 %
  • kolor: brązowy ale pełny ciepłego światła
  • smak: tradycyjny – słodycz i kwasowość w idealnej proporcji
  • pojemność: 100ml

Eksplodujące, bogactwo smaków, które na długo pozostaje na podniebieniu, zapraszając nas do ekspansji nowych nieznanych smaków, które bez wątpienia zachwycą największych koneserów. Proces powstawania rozpoczyna się poprzez rozcieranie winogron oraz gotowanie ich na wolnym ogniu. W pierwszej fazie fermentacji muszą być filtrowane oraz przeniesione do kadzi, zanim cukier przekształci się w alkohol. Następnie tam kontynuuje się jego powolne gotowanie na małym ogniu do uzyskania pożądanego poziomu skoncentrowania. W następnej fazie uzyskany moszcz przekładany jest do wysokiej jakości ochłodzonych beczek drewnianych w kolejności: dębowe, orzechowe, wiśniowe, jesionowe oraz morwowe, gdzie poprzez utlenianie transformuje się w ocet przez co beczki mają coraz mniejszą obojętność. Spędza w nich większość czasu w osamotnieniu, będąc raz na jakiś czas kontrolowany przez eksperta. Przez wiele lat mikrobiotyki oraz enzymy łączą się wydobywając z niego to co najlepsze, osiągając wyjątkowy balans smakowy i zapachowy .

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Ocet balsamiczny Due Vittorie Tradycyjny 12-letni”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *