Ocet Jabłkowy Due Vittorie IN BARRIQUE

Ocet Jabłkowy Due Vittorie IN BARRIQUE – 500ml

(1 opinia klienta)

39,00 

Ocet jabłkowy tworzony poprzez powolną fermentację cydru z najlepszych jabłek w dębowych beczkach. Jedyny ocet uzyskiwany tradycyjną metodą produkcji octu balsamicznego. Pojemność: 500ml.

Liczba sztuk:
Kategoria:

Ocet jabłkowy Due Vittorie IN BARRIQUE tworzony poprzez powolną fermentację cydru z najlepszych jabłek w dębowych beczkach. Jedyny ocet uzyskiwany tradycyjną metodą produkcji octu balsamicznego.

Pojemność: 500ml

Ocet jabłkowy dojrzewający w dębowych beczkach przez 1 rok.

Ocet jabłkowy DueVittorie jest bardzo wszechstronną przyprawą, która znakomicie komponuje się z różnorodnymi potrawami. Aksamitna tekstura otacza podniebienie, ocet ma ostry i świeży smak, który nie dominuje, ale równoważy się z miękkim, słodkim posmakiem.

Właściwości

 • Składniki: 100 % cydr jabłkowy.
 • Bez barwników, konserwantów i alergenów.
 • Nie zawiera glutenu.
 • Do spożycia najlepiej przed końcem 5 lat.
 • Zawiera siarczyny, które wydobywają się z wyniku fermentacji jabłek, nie są dodawane.
 • Na szyjce znajduję się dozownik wspomagający użycie.

Wygląd: Ciemno bursztynowy, ciepły, przejrzysty.

Zapach: Intensywny, przyjemnie octowy, wyczuwalne jabłko.

Smak: Słodko-kwaśny, okrągły, z nutami drewna, bogaty w taniny, owocowy, podkreślone jabłko.

Poznaj 6 korzyści zdrowotnych octu jabłkowego:

6 korzyści zdrowotnych octu jabłkowego wspieranych przez naukę

Ocet jabłkowy to popularny środek domowego użytku, którego ludzie od dawna używali w kuchni oraz w medycynie. Przez wiele osób ocet jabłkowy jest uznawany za preparat łagodzący w różnych dolegliwościach zdrowotnych. Działanie takie potwierdzają również badania.

Ocet jabłkowy ma wiele właściwości zdrowotnych. Oddziałuje przeciwdrobnoustrojowo i przeciwutleniająco. Dodatkowo wyniki badaczy potwierdzają, że może on mieć również zalety zdrowotne. Ocet jabłkowy może wspomagać odchudzanie, obniża poziom cholesterolu, obniża poziom cukru we krwi i łagodzi objawy cukrzycy.

Ocet jabłkowy – wysoka zawartość zdrowych substancji

Proces produkcji octu jabłkowego rozpoczyna się od poddania rozgniecionych jabłek działaniu drożdży. W trakcie procesu fermentacji cukru jabłka zamieniają się w alkohol. Następnym krokiem produkcji jest dodanie do powstałego płynu bakterii, które w dalszej fermentacji przekształcają powstały alkohol w kwas octowy, będący głównym składnikiem octu.

Kwas octowy sprawia, że ocet jabłkowy ma silny, kwaśny zapach i smak. Naukowcy twierdzą, że właśnie kwas octowy jest odpowiedzialny za właściwości zdrowotne octu jabłkowego. Ocet cydrowy zawiera 5-6% kwasu octowego.

Organiczny, niefiltrowany ocet jabłkowy zawiera także składnik towarzyszący procesowi jego wytwarzania. To matka octowa, która składa się z pasm białek, enzymów i przyjaznych bakterii. Składniki te sprawiają, że ocet ma mętny wygląd. Niektórzy twierdzą, że to właśnie matka octowa odpowiada za korzyści zdrowotne octu, jednak obecnie nie ma badań potwierdzających tę tezę.

Pomimo tego, że ocet jabłkowy nie zawiera wiele witamin i minerałów, to ma niewielką ilość potasu. Dobrej jakości produkty zawierają również niektóre aminokwasy i przeciwutleniacze.

Przykładem wysokiej klasy octu jabłkowego jest Due Vittorie IN BARRIQUE. To produkt wytwarzany dwuetapowo. Powstaje przez powolną fermentację cydru z jabłek w dębowych beczkach. Jest on uzyskiwany tradycyjną metodą produkcji octu balsamicznego. Dojrzewa w beczkach przez cały rok.

Ocet jabłkowy pomaga zniszczyć szkodliwe bakterie

Ocet jabłkowy pomaga w zbijaniu patogenów, w tym szkodliwych bakterii. Był on tradycyjnie używany do oczyszczania i dezynfekcji, leczenia grzybicy paznokci, pozbywania się wszy, brodawek i infekcji uszu. Hipokrates, ojciec współczesnej medycyny, już 2000 lat temu używał octu do oczyszczania ran.

Ocet jabłkowy uważany jest również za konserwant żywności. Badania potwierdzają, że hamuje rozwój takich bakterii jak E. coli, a do tego spowalnia psucie żywności. Ocet jabłkowy może być wykorzystywany jako naturalny sposób konserwacji żywności.

Pojedyncze dane wskazują, że rozcieńczony ocet jabłkowy może być pomocny w leczeniu trądziku. Jednak nie jest to potwierdzone żadnymi konkretnymi badaniami.

Ocet jabłkowy pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i kontrolować cukrzycę

Jednym z najbardziej potwierdzonych zastosowań octu jabłkowego jest pomoc w leczeniu cukrzycy typu 2. Choroba ta charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi, co jest spowodowane opornością na insulinę lub niezdolnością do produkcji insuliny.

Osoby niechorujące na cukrzyce mogą również uzyskać korzyści z utrzymywania właściwego poziomu cukru. Niektórzy badacze twierdzą, że wysoki poziom cukru we krwi odpowiada za procesy starzenia i jest przyczyną różnych chorób przewlekłych.

Najskuteczniejszym i najzdrowszym sposobem regulowania poziomu cukru we krwi jest unikanie rafinowanych węglowodanów i cukru. Jednak ocet jabłkowy może mieć również korzystny wpływ na utrzymanie właściwego poziomu cukru w organizmie człowieka.

Badania wskazują, że ocet jabłkowy ma następujące korzyści dla poziomu cukru i insuliny we krwi:

 • ocet może poprawić wrażliwość na insulinę o 19–34% podczas posiłku bogatego w węglowodany i znacznie obniżyć poziom cukru we krwi oraz reakcję na insulinę;
 • ocet u 5 zdrowych osób obniżył o 31,4% poziom cukru we krwi po zjedzeniu 50 gramów białego chleba;
 • badanie przeprowadzone na osobach z cukrzycą wykazało, że spożywanie 2 łyżek octu jabłkowego przed snem o 4% obniżyło poziom cukru we krwi na czczo następnego dnia o poranku;
 • ocet może poprawić działanie insuliny i obniżyć poziom cukru we krwi po posiłkach.

Ocet jabłkowy wykazał wiele zalet w skłonności działania na insulinę i przy obniżeniu poziomu cukru we krwi po posiłkach. Jednak National Centers for Complementary and Integrative Health (NCCIH) przestrzega, aby pacjenci nie zastępowali zaleconego leczenia innymi produktami o charakterze zdrowotnym.

Ocet jabłkowy może wspomagać odchudzanie

Badania pokazują, że ocet jabłkowy może pomóc w odchudzaniu. Jego spożywanie zwiększa poczucie sytości, co może doprowadzić do jedzenia mniejszej ilości kalorii, a w konsekwencji do utraty wagi.

Według jednego z przeprowadzonych badań przyjmowanie octu wraz z posiłkiem o wysokiej zawartości węglowodanów doprowadziło do zwiększenia uczucia sytości, przyczyniło się do spożywania 200-275 kcal mniej w ciągu dnia.

Dodatkowo eksperyment przeprowadzony na grupie 175 osób z otyłością wykazał, że codzienne spożywanie octu jabłkowego doprowadziło do zmniejszenia warstwy tłuszczu na brzuchu i utraty wagi:

 • przyjmowanie 1 łyżki stołowej (12 ml) octu doprowadziło do utraty 2,6 funta masy ciała (1,2 kg);
 • przyjmowanie 2 łyżek stołowych (30 ml) doprowadziło do utraty 3,7 funta masy ciała (1,7 kg).

Warto pamiętać, że ocet jabłkowy był produktem dodatkowym, a istotne znaczenie w utarcie wagi miała dieta i styl życia. Jednak nie bez znaczenia jest fakt, że ocet jabłkowy poprzez zwiększanie sytości i obniżanie poziomu cukru może wpływać na zmniejszenie wagi u osób odchudzających. Ocet jabłkowy ma tylko około 3 kalorii w łyżce stołowej (około 15 ml), to bardzo niska wartość kaloryczna.

Ocet jabłkowy wpływa na zdrowie serca

Choroby serca są jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi, ryzyko zachorowania na tego typu schorzenia zwiększa kilka czynników. Badania naukowe sugerują, że ocet jabłkowy może wpływać na niektóre składniki wpływające na rozwój takich chorób. Niestety, wiele z tych badań przeprowadzono na zwierzętach. Według nich ocet jabłkowy może obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz inne czynniki odpowiedzialne za choroby serca.

Niektóre badania na szczurach wskazują również, że ocet jabłkowy obniża ciśnienie krwi, które jest głównym czynnikiem wywołującym choroby serca i problemy z nerkami. Jednak nie ma dowodów na to, że ocet jabłkowy wpływa korzystnie na zdrowie serca u ludzi. Aby potwierdzić takie działanie, naukowcy muszą przeprowadzić więcej badań.

Ocet jabłkowy może poprawić zdrowie skóry

Ocet jabłkowy jest ogólnie stosowanym lekarstwem na choroby skóry, np. suchość skóry, egzema. Ze względu na to, że skóra ma naturalny odczyn lekko kwaśny, to stosowanie octu może przywrócić równowagę naturalnego pH skóry, dodatkowo poprawiając jej barierę ochronną. Natomiast alkaliczne mydła i środki czyszczące mogą podrażnić egzemę, pogarszając objawy choroby.

Ze względu na to, że ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne, to może on zapobiegać infekcjom skóry związanym z egzemą i innymi chorobami. Rozcieńczony ocet jabłkowy może być również wykorzystywany do mycia twarzy lub do jej przemywania w formie toniku.

Jednak do takiej formy stosowania octu jabłkowego należy podchodzić z ostrożnością, ponieważ jedno badanie u osób z egzemą nie tylko nie poprawiło stanu bariery skórnej, ale nawet spowodowało podrażnienie skóry.

Należy ostrożnie używać octu jabłkowego w przypadku uszkodzonej skóry i unikać stosowania octu nierozcieńczonego, ponieważ może to spowodować oparzenia.

Dawkowanie i sposób użycia octu jabłkowego

Najlepszym sposobem na wprowadzenie octu jabłkowego do codziennej diety jest stosowane go w kuchni, czyli dodawanie do potraw. Można go wykorzystać w sosach do sałatki oraz jako dodatek do domowego majonezu.

Ocet jabłkowy może być również rozcieńczany w wodzie i spożywany jako napój. Jednorazowa dawka do 1-2 łyżeczki (5-10 ml) zmieszanych ze szklanką wody. Dziennie nie powinno się przekraczać 1-2 łyżek stołowych octu (15-30 ml).

Na początku najlepiej rozpocząć spożywanie octu jabłkowego od małych dawek i unikać jego dużych ilości. Picie nadmiernej ilości octu może spowodować skutki uboczne jak niszczenie szkliwa na zębach oraz interakcje z lekami.

Ocet jabłkowy zyskuje coraz więcej zwolenników i sympatyków. Zwiększa się jego popularność oraz liczba prac naukowych potwierdzających jego zdrowotne działanie. Ocet jabłkowy może zabijać bakterie, obniża poziom cukru we krwi, pomaga również w odchudzaniu. Dodatkowo jego naturalne właściwości mogą być wykorzystywane w pielęgnacji włosów i skóry. Sprawdza się także jako środek czyszczący.

Tłumaczenie własne Symec Consulting jonizatory.eu na podstawie 6 Health Benefits of Apple Cider Vinegar, Backed by Science, https://anon.healthline.com/6-health-benefits-of-apple-cider-vinegar-backed-by-science/

1 opinia dla Ocet Jabłkowy Due Vittorie IN BARRIQUE – 500ml

Powered byCusRev
5,0
Na podstawie 1 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
 1. Beata G. (zweryfikowany)

  Świetnej jakości ocet. Rozcieńczony z wodą i pity rano jest przyjemną pobudką.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *