Inhalatory wodoru umożliwiają skuteczne, stosunkowo praktyczne i łatwe inhalacje wodorem molekularnym w domowym zaciszu.
Dzięki zaawansowanej technologii, inhalatory dostarczają czysty wodór poprzez proces elektrolizy. Inhalacje wodorem mogą być ciekawym wsparciem dla zdrowia, regeneracji oraz prewencji chorób. Inhalacje wodorowe są szczególnie skuteczne w przypadku chorób górnych dróg oddechowych oraz stanów zapalnych. Dodatkowo, niektóre inhalatory umożliwiają również przygotowanie wody wodorowej oraz inhalację mieszanki wodoru i tlenu, tak zwany “gaz Browna”. Warto jednak pamiętać o ostrożności przy stosowaniu tlenu, który jest gazem medycznym.
Inhalatory wodoru
Wyświetlanie wszystkich wyników: 9
-
9,50 zł
-
-
13,99 zł
-
45,50 zł
-
159,00 zł
-
-
259,00 zł
-
199,00 zł
-
Inhalacje wodorem molekularnym to jeden z bardziej efektywnych sposobów wspierania zdrowia, regeneracji i prewencji.
Inhalacje wodorowe są aktualnie możliwie we własnym domu, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii są możliwe inhalacje wodoru za pośrednictwem dedykowanych inhalatorów do tego celu. Wystarczy, że posiadamy inhalator wodoru, który za pośrednictwem kaniul nosowych lub maski tlenowej możemy w efektywny sposób aplikować. Inhalatory wodoru pracują na bazie procesu elektrolizy rozdzielając za pośrednictwem specjalnej membrany i odpowiednich elektrod wodór i tlen. Uzyskiwany w taki sposób wodór molekularny, zakładając wysoką jakość pokrycia elektrod – najczęściej czystą platyną oraz membrany zwanej SPE/PEM może podawać czysty wodór. Poszczególne inhalatory wodoru posiadają różną wielkość jego produkcji. Istotnym elementem na bazie badań w tym zakresie jest, by przepływ wodoru był min na poziomie 120ml wodoru na min. gdyż takie min, jest uważane na podstawie dotychczasowych badań za posiadające działanie terapeutyczne. Są oczywiście inhalatory wodoru, w których produkcja jest na poziomie wyższym np. 660ml wodoru na minutę i więcej. Są przypuszczenia sugerujące, że czym więcej wodoru tym lepiej. Prawdopodobnie ma to znacznie w przypadku wspierania terapii w poważnych stanach chorobowych z perspektywy jednak badań nie ma podstaw do “ścigania” się o jak najwyższy przepływ. Należy raczej podejść do tematu na zasadzie faktycznej potrzeby, w przypadku działania np. prewencyjnego, działającego efektywnie w stanach np. zapalnych również przepływy wodoru na poziomie 150ml. na min. okazywały się skuteczne. Ważne, więc by zachować zdrowy rozsądek, badania, w zakresie jakie dawki itp. nie są na razie doprecyzowane natomiast wiadome jest, że inhalacje wodorowe są bardzo efektywną formą wsparcia szczególnie w chorobach górnych dróg oddechowych. Warto dodać, że część inhalatorów wodoru oferuje także za przyczyną dodatkowego akcesorium możliwość przygotowania wody wodorowej oraz możliwość inhalacji tzw. gazem Browna, czyli połączeniem wodoru i tlenu. Wskazywana proporcja to 2 części wodoru i 1 część tlenu. Należy jednak mieć na uwadze, że o ile wodór nie ma żadnych jak do tej pory wskazanych żadnych efektów ubocznych, o tyle tlen jest gazem medycznym i jako taki wymaga ostrożności w podawaniu i nadzoru wykwalifikowanej osoby lub lekarza.
Reasumując podawania wodoru w postaci inhalacji jest aktualnie jedną z bardziej propagowanych form z uwagi na efektywność i szybkość dostarczania wodoru do organizmu i zainteresowanie możliwościami rozwoju urządzeń służących inhalacji wodorem cały czas się rozwija. W najbliższych latach potrzebne będą badania kliniczne w tym zakresie, by doprecyzować dawki i optymalne sposoby.