Wróć do listy publikacji

BAZA WIEDZY: RÓWNOWAGA KWASOWO-ZASADOWA

17 marca 2016
  • Wodór i Zdrowie

Metabolizm ciała to zespół czynności wraz z zachodzącymi reakcjami biochemicznymi, które organizm wykonuje w celu strawienia żywności i utrzymania się przy życiu.

Aby metabolizm i czynności życiowe naszego ciała mogły utrzymywać się na optymalnym poziomie, sprawą podstawową jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, to znaczy właściwego stosunku między cząsteczkami kwaśnymi a alkalicznymi, które są obecne w naszym ciele. W trakcie procesów metabolicznych organizm wytwarza różne odpady, głównie substancje kwaśne, które eliminuje następnie wraz z moczem, kałem, potem i wydychanym powietrzem.

Nieprawidłowe zwyczaje związane z odżywianiem, powodują, że odpady metaboliczne produkowane są w ilości większej niż nasz organizm jest w stanie wydalić. Nagromadzanie kwaśnych odpadów zaburza coś takiego jak równowaga kwasowo-zasadowa naszego ciała, prowadząc do powstania kwasicy metabolicznej.

“Czym bardziej krew napełnia się kwaśnymi substancjami, tym większe jest zużycie rezerw mineralnych pochodzących z organizmu, które są pobierane z tkanek, kości i także ze skóry owłosionej”

(na podstawie “La salute attraverso l’eliminazione delle scorie” autorstwa Petera Jentschura)

Udostępnij:
Poprzedni Jony ujemne 03 lutego 2016 Następny Baza wiedzy: ORP wody pitnej- efekty dla zdrowia? 30 lipca 2016
Podobnie wpisy z kategorii