Wróć do listy publikacji

Jony ujemne

03 lutego 2016
 • Artykuły o powietrzu

Jony ujemne są to niewidzialne cząstki – atomy lub cząsteczki różnej materii w powietrzu, z ujemnym ładunkiem elektrycznym. Jony ujemne wpływają na ludzi w sposób ożywczy i relaksujący. W mieszkaniu różne urządzenia, w tym elektryczne, komputery, telewizory i inne tworzą niekorzystnie -dodatnio naładowane cząsteczki. Są to cząstki, które pogarszają nasze samopoczucie, nasilają zmęczenie, często bóle głowy, mogą powodować utrudnienia w oddychaniu i tym podobne symptomy. Cząstki te unoszą się w powietrzu, a my je wdychamy. Jony ujemne, które są emitowane przez jonizator wiążą dodatnie cząstki – brud, kurz, formaldehyd, wydzieliny z żywicy, cząsteczki stałe w dymie papierosowym, wirusy, bakterie, zapachy, odchodów roztoczy, martwe cząstki skóry, etc. – rozładowywują je w taki sposób, że te opadają na niższe przestrzenie np. podłogę, półki tym samym są eliminowane z wdychanego powietrza. Uniemożliwia to osadzaniu się wszystkich tych zanieczyszczeń w płucach i zapobiega chorobom zakaźnym.

Dobre uzdatnianie powietrza

Jony ujemne usuwają wszystkie cząstki submikronowe z powietrza i osadzają je na podłodze. Oznacza to, że bakterie i wirusy nie są zniszczone, ale zostały usunięte, a tym samym ich działanie jest zneutralizowane. W taki sam sposób jony usuwają cząstki submikronowe z dymu papierosowego, a także jego zapach. To samo odnosi się do żywności i wszystkich innych zapachów.

Wymagane jest wdychanie jonów ujemnych każdego dnia, najlepiej 2-3 godziny dziennie, na przykład podczas oglądania programu TV, czytania, siedzenie przed komputerem lub nauki. Instytuty zdrowia na świecie udowodniły pozytywny efekt jonów ujemnych na organizm i jego korzystny wpływ na:

 • układ nerwowy (bo zmniejsza hormonu stresu)
 • drogi oddechowe (poprzez zapobieganie przeziębieniom i problemom z astmą i oskrzelami)
 • czynność tarczycy, życiowych umiejętności i koncentracji,
 • zmniejszenie bólu w migrenie, zranienia, oparzenia
 • obniżają poziom histaminy w katarze siennym, alergie i astmę,
 • regulacje rytmu serca i ciśnieniu krwi
 • poprawia naturalną odporność organizmu i witalność komórek

W tym samym czasie, jony ujemne są doskonałym zabezpieczeniem przed chorobami zakaźnymi, usuwają kurz, dym, alergeny, zapachy, bakterie, wirusy, roztocza kurzu, i – co najważniejsze – niebezpieczne rakotwórcze submikronowe cząstki sadzy i gazów spalinowych z powietrza, które nie mogą być zatrzymany przez jakikolwiek filtr i są stale wdychane. Ilość jonów ujemnych produkowanych przez jonizatory powietrza IONEX została zmierzona w Instytucie Jozef Stefan i w porównaniu z innymi jonizatorami powietrza badania wykazały, że jonizator IONEX wydziela maksymalną ilość jonów ujemnych. Działa zupełnie bezgłośnie i nie ma efektów ubocznych w postaci zapachu ozonu-co może przeszkadza w przypadku większości jonizatorów dostępnych na rynku. Jonizator powietrza IONEX daje doskonały efekt terapeutyczny. Ze względu na jakość produktu Lorena Leonardos została nominowana do nagrody przedsiębiorca roku. 

Dlaczego potrzebujemy jony ujemne

Stwierdzono, że jony ujemne są niezbędne dla organizmu w metabolizmie komórkowym i wszystkich głównych funkcji życiowych. Do korzystnych wpływów jonów ujemnych należą:

 • korzyści dla dróg oddechowych, w tym zapobieganie przeziębieniom i zakażeniom,
 • pozytywny wpływ na likwidajcję zanieczyszczeń w powietrzu, smog itp.
 • korzyści dla systemu nerwowego głównie poprzez wpływanie na obniżenie poziomu hormonu stresu,
 • poprawa funkcji tarczycy,
 • zwiększenie witalności życiowych,
 • poprawa koncentracji,
 • korzystny wpływ na niższy poziom histaminy, przez co złagodzone alergie, astma, zapalenie oskrzeli i katar sienny,
 • zmniejszenie bólu z powodu migreny, także ran i oparzeń,
 • korzystny wpływ na regulację ciśnienia krwi i tętna,
 • pozytywny wpływ na regulację wszystkich narządów wewnętrznych

Jony ujemne korzystnie wpływają na uzyskanie lepszego samopoczucia i oczyszczają powietrze, które w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej rzadkością w naszym otoczeniu. Wpływają na eliminację nieprzyjemnych zapachów i latających zanieczyszczeń w powietrzu. Np. kurzu, dymu papierosowego, bakteri, wirusów, roztoczy kurzu, alergenów itp.

Jony ujemne jako cząsteczki posiadające ładunek ujemny nie są stabilne. Zaraz po wyjściu z jonizatora wieszają się na wszelkich cząsteczkach w powietrzu obciążając je i tym samym zmuszając do osadzania się na niższych poziomach np. podłodze. W ten sposób zapewniają one czyste powietrze. W pomieszczeniu, gdzie działa jonizator po przyjrzeniu się na strumień światła latających cząsteczek jest znacznie mniej niż w pomieszczeniu, gdzie jonizator powietrza nie działa.

Jonizator powietrza

Powyższe sprawia, że jonizator powietrza IONEX staje się niezbędny w większości obszarów naszego życia, funkcjonowania, pracy, szkołach, szpitalach, przedszkolach, gabinetach lekarskich, fabrykach, W zasadzie wszędzie tam, gdzie są grupy ludzi i łatwo jest o przenoszenie infekcji.

Zakażone krople wywoływane przez bakterie, które mogą swobodnie przemieszczją się w powietrzu od jednej osoby do drugiej. Ponieważ jony odfiltrowują większość zanieczyszczeń w powietrzu wirusy i bakterie tracą swoje “środki transportu” i zatrzymują się na ziemi wraz z brudem.

Należy pamiętać, że jony ujemne są jedynym sposobem, aby rozbroić rakotwórcze cząstki sub-mikrometra (0,01 mikrometra). Chodzi tu sadze i gazy i niekorzystne cząsteczki pochodzące ze spalin, smog, których nie da się odfiltrować w inny sposób. Niekorzystne cząsteczki, gdy są zjonizowane, tracą zdolność do podróżowania i mogą być usuwane na stałe.

Jedynym minusem działania dobrego jonizatora powietrza np. IONEX jest konieczności wycierania brudnych powierzchni wokół oraz konieczność pomalowania nową warstwą farby ścian w pomieszczeniach raz na jakiś czas. W wielu przypadkach zanieczyszczenia są naprawdę duże, a zjonizowane nie zostają wdychane. Wszystie wspomniane, szkodliwe zanieczyszczenia w przypadku działania jonizatora powietrza osadzają się i należy je sprzątać. Warto pamiętać, że w przeciwnym razie zostałyby trwale umiejscowione w naszych płucach, a tak zostają usunięte z wdychanego powietrza.

Udostępnij:
Poprzedni Jonizacja, a nawilżacze 08 grudnia 2015 Następny BAZA WIEDZY: RÓWNOWAGA KWASOWO-ZASADOWA 17 marca 2016
Podobnie wpisy z kategorii