Odkamieniacz wody Limetron
Odkamieniacz wody Limetron, Doskonały sprawdzony sposób na uzyskanie wody bez kamienia kotłowego dzięki zastosowaniu uzdatniacza wody Limetron
skuteczne zapobieganie wytrącania się kamienia z wody
limeton.jpg
Doskonały sprawdzony sposób na uzyskanie wody bez kamienia kotłowego dzięki zastosowaniu uzdatniania wody wody Limetron
Odkamieniacz wody Limetron

Odkamieniacz wody Limetron bez chemii

(2 opinie klienta)

1.845,00 2.989,00 

Nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne urządzenie do uzdatniania wody w całym domu.

Dzięki unikalnej technologii, wszystkie zawarte w wodzie cenne minerały, w tym zwłaszcza niezbędny dla życia wapń, pozostają obecne, natomiast działanie urządzenia zabezpiecza instalację przed nadmiernym wytrącaniem się węglanu wapnia, potocznie nazwane kamieniem.

Liczba sztuk:
SKU: Brak danych Kategoria:

Niezawodny odkamieniacz wody Limetron to przyrząd do ekologicznego, a zarazem ekonomicznego uzdatniania wody. Zapobiega tworzeniu się kamienia “kotłowego”.

Skuteczna, tania, trwała, zdrowa i pozbawiona jakichkolwiek niepożądanych efektów ubocznych metoda eliminacji kamienia w mieszkaniach i domach.

Brytyjska technologia, zweryfikowana od ponad 40 lat na całym świecie. Stosowana w największych firmach przemysłowych, energetycznych, przetwórstwie żywności i produkcji napojów, instytucjach publicznych, siłach zbrojnych, handlu, usługach oraz gastronomii. Została udostępniona do powszechnego użytku domowego.

Dzięki wyjątkowym właściwościom unikalnej technologii, potwierdzonym przez szereg niezależnych ośrodków naukowo – badawczych na całym świecie, w badaniach laboratoryjnych jak i przemysłowych. Wszystkie zawarte w wodzie cenne minerały, w tym zwłaszcza niezbędny dla życia wapń, pozostają obecne, redukowana jest aktywność jonów węglanowych. Skutecznie i trwale zapobiegając powstawaniu kamienia kotłowego w całej instalacji domowej.

Istotną zaletą zastosowania angielskiego rozwiązania odkamieniacza Limetron jest całkowite wyeliminowanie dodatków chemicznych, np. brak potrzeby zakupu soli i jej uzupełniania jak np. w typowych stacjach zmiękczających. Zaleta ta pozwala na bezpieczne używanie odkamieniacza Limetron do uzdatniania wody pitnej także w przemyśle spożywczym.

Główne zalety urządzenia Limetron do uzdatniania wody:

 • bezobsługowy
 • bezpieczny dla środowiska – działanie bez chemii,
 • bez zasilania ok. 10% oszczędności energii,
 • nie generuje żadnych odpadów,
 • sprawdzony- stosowany od 1973r.
 • bez całkowitego usuwania węglanu wapnia,
 • potwierdzona skuteczność na podstawie badań, *
 • bardzo solidna konstrukcja – zaprojektowany, aby wytrzymać próbę czasu,
 • dystrybuowany do ponad krajów świata

* Uwaga: w przypadku niektórych wód studziennych oraz wód z dużą ilością żelaza do efektywnego działania urządzenia Limetron niezbędna może okazać się instalacja np. odżelaziacza lub dodatkowych filtrów.  Zawarte w wodzie duże ilości żelaza wpływają na zmniejszenie efektywność działania. Prosimy się z nami skonsultować.

Technologia działania odkamieniacza Limetron:

 • katalityczna technologia FDI głównie oparta jest na katalitycznych stopach nieprotektorowych w rdzeniu oraz jego kształcie (odpowiedniego miksera statycznego), dzięki któremu w trakcie odpowiedniego burzliwego przepływu wody zachodzi reakcja elektrochemiczna,
 • wspomniana wyżej reakcja powoduje zwiększenie współczynnika pH, to z kolei zmienia dwutlenek węgla CO2 ze stanu ciekłego w gazowy jednocześnie wytrącając wapń z roztworu w formie zawiesiny koloidalnej z wolnym węglanem CO3,
 • woda staje się niedosycona węglanem wapnia CaCO3 dzięki czemu znacznie trudniej wytrąca węglan po podniesieniu temperatury wody do 70°C, jak również przy zwiększonym ciśnieniu.
 • jeżeli nastąpi wytrącenie, węglan nie osadza się w instalacjach, dzięki zmianie postaci krystalicznej z kalcytu na aragonit.

Praktyczny, krótki opis działania:

Kiedy woda przepływa przez urządzenie do uzdatniania wody Limetron powstają małe ładunki elektryczne między stopem umieszczonym w środku a zewnętrzną obudową ze stali nierdzewnej, przekształcając jony wapnia i twardej wody w mikroskopową formę kryształu węglanu wapnia.
Taka nowa forma nie przykleja się do powierzchni w taki sam sposób jak zwykle spotykany “kamień”, zapobiegając gromadzeniu się kamienia z twardej wody w rurach instalacji wodnej oraz urządzeniach.

Niezawodny odkamieniacz wody Limetron

Brak zasilania elektrycznego, wymiennych części mechanicznych i konieczności stosowania jakichkolwiek dodatków chemicznych, brak wody odpadowej, a to tylko część zalet, jakie posiada odkamieniacz wody Limetron.

Prosta i szybka instalacja na rurach zasilających -stalowych, miedzianych i z tworzyw sztucznych -bezpośrednio za wodomierzem na standardowych gwintach zewnętrznych BSP („męskich”).

Dostępne zalecane średnice dla zastosowania w domu jednorodzinnym 1/2 “ z możliwością stosowania na rurach zasilających o większych średnicach bez znacznego spadku ciśnienia wody w systemie. Przepływ na poziomie ponad 21L/min.

Limetron przykładowa instalacja:

Przykładowa instalacja, odkamieniacz wody Limetron

Trwała obudowa ze stali nierdzewnej pokrytej tworzywem. 

 • Gwarancja producenta: do 10 lat.
 • Efektywność działania w zależności od jakości wody nawet do 20 lat.
 • Atest PZH
Doskonały sprawdzony sposób na uzyskanie wody bez kamienia kotłowego dzięki zastosowaniu uzdatniacza wody Limetron.
Doskonały sprawdzony sposób na uzyskanie wody bez kamienia kotłowego dzięki zastosowaniu uzdatniacza wody Limetron.

Certyfikaty bezpieczeństwa urządzenia i produkcji:

 • NSF (www.nsf.org) – USA i międzynarodowy
 • WRAS (www.wras.co.uk) – Wielka Brytania
 • PZH (www.pzh.gov.pl) – dopuszczenie
  do stosowania w indywidualnym i zbiorowym
  zaopatrzeniu w wodę pitną w Polsce
 • Deklaracja producenta zgodności z normami
  europejskimi – Declaration of Conformity
  (oznaczenie znakiem CE) – dla urządzeń do wody
  pitnej oraz produkcji spożywczej.

Waga 1 kg
Wymiary Brak danych
Producent

Limetron

Średnica

1/2", 3/4"

2 opinie dla Odkamieniacz wody Limetron bez chemii

Powered byCusRev
5,0
Na podstawie 2 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
 1. ANDRZEJ SZCZUKA (zweryfikowany)

  O.K.

 2. Krzysztof Wnorowski (zweryfikowany)

  Na pełną ocenę odkamieniacza jeszcze za wcześnie gdyż działa od 2 dni. Z opinii innych klientów wynika że produkt spełnia wszystkie wymagania.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *