Wróć do listy publikacji

Korzyści stosowania wody o dużej zawartości wodoru

12 września 2018
 • Wodór i Zdrowie

Woda o dużej zawartości wodoru jest czymś więcej niż filtrowaną wodą

Z pewnością wiesz już, że popularna ‘kranówka’, z której codziennie korzystamy zawiera wiele niezdrowych elementów, takich jak:

 • metale ciężkie (pochodzące głównie z gleby i zardzewiałych rur),
 • hormony (pochodzące z lecznictwa i odpadów rolniczych wylewanych do zlewów),
 • fluor (często świadomie dodawany do wody przez władze miejskie),
 • odpady medyczne (niektórzy ludzie wylewają stare leki do zlewów).

Chociaż więcej uwagi poświęca się oczyszczaniu wody, ogromne korzyści można osiągnąć poprzez transformację wody filtrowanej w wodę zawierającą przeciwutleniacze, którą określa się obecnie mianem wody o dużej zawartości wodoru.

Ołów, który należy do najbardziej znanych metali ciężkich, może występować w wodzie kranowej. Udowodniono, że ten pierwiastek niekorzystnie wpływa na rozwój neurologiczny i powoduje wiele zaburzeń układu nerwowego oraz mózgu. Ludzie zwykle poruszają niebo i ziemię, gdy ołów dostaje się do zabawek, jednak – choć to bardzo dziwne – nie robią nic, aby wyeliminować ten pierwiastek z wody pitnej.

Okazuje się jednak, że picie wody o dużej zawartości wodoru może uchronić organizm przed neurologicznymi uszkodzeniami mózgu, które powstały zarówno w wyniku udaru czy zabiegu operacyjnego jak i tymi, które spowodowane są stresem oksydacyjnym. Jeżeli ty lub twoje dzieci uprawiają sporty kontaktowe, jeżeli obawiasz się demencji starczej, powinieneś spróbować wody o dużej zawartości wodoru.

Woda o dużej zawartości wodoru redukuj bóle mięśni spowodowane ćwiczeniami fizycznymi

Dowody świadczą, że obfite nawodnienie organizmu wodą o dużej zawartości wodoru przed rozpoczęciem ćwiczeń zmniejsza poziom laktozy we krwi sportowców. Wyraźnie mówi się, że woda o dużej zawartości wodoru jest bardzo korzystna dla sportowców i może zmniejszyć poziom kwasu mlekowego a także zmniejsza i zapobiega przemęczeniu oraz przyspiesza regenerację mięśni.

Jeżeli niepokoją cię metale ciężkie, które mogą czaić się w wodzie kranowej lub jeżeli po prostu chciałbyś zwiększyć poziom optymalnego funkcjonowania swojego organizmu powinieneś sięgnąć po wodę o dużej zawartości wodoru, która sprawi, że wszyscy członkowie twojej rodziny zachowają lepszą formę fizyczną i będą cieszyć się dobrą kondycją.

Główne korzyści stosowania wody o dużej zawartości wodoru:

 • zapobiega uszkodzeniom mózgu,
 • pozytywnie wpływa na zaburzenia psychiczne,
 • zmniejsza zmęczenie mięśni spowodowane kwasem mlekowym,
 • łagodzi stany zapalne,
 • wspomaga utratę wagi,
 • pozytywnie wpływa na zdrowie skóry.

Dodatkowe informacje

 • Picie wody o dużej zawartości wodoru może ochronić cię przed zaburzeniami neurologicznymi i zredukować gromadzenie się kwasu mlekowego w organizmie.
 • Zacznij pić wodę o dużej zawartości wodoru zamiast zwykłej wody z kranu.
 • Ciesz się dobrym zdrowiem dzięki wodzie o dużej zawartości wodoru.
  https://jonizatory.eu/2020/09/zastosowanie-wodoru/

Zobacz jak możesz w łatwy sposób uzyskać wodę wzbogaconą w wodór zwaną również wodą wodorową

Literatura

 • Thomas, P. K., and J.1984. Microscopic anatomy of peripheral nerve fibers. Pp. 39-96 in P. J. Dyck, editor; , P. K. Thomas, editor; , E. H. Lambert, editor; , and R. Bunge, editor. , eds. Peripheral Neuropathy. Vol. I. W. B. Saunders, Philadelphia.
 • Varon, S. S., and G. G. Somjen. 1979. Glial typology and gliogenesis. Neurosci. Res. Prog. Bull. 17:19-41.
 • Wilson, J. G., and F. C. Fraser. 1977. b. Handbook of Teratology. Vol. 2. Mechanisms and Pathogenesis. Plenum, New York. 491 pp.

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na www.jonizatory.eu nie są oferowane do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Udostępnij:
Poprzedni Przeciwutleniające działanie wody nasyconej wodorem strażnikiem zdrowia. 27 lutego 2018 Następny Wpływ wody o dużej zawartości wodoru w trakcie radioterapii 24 września 2018 Woda wodorowa i jej wpływ na pacjentów poddanych radioterapii.
Podobnie wpisy z kategorii