Wróć do listy publikacji

Jonizacja wody – jak to działa?

21 lipca 2014
  • Artykuły o wodzie

Jeśli pierwszy raz słyszysz o zjonizowanej wodzie, temat może wydać Ci się nieco dziwny, prawda jest jednak taka, że jonizowana woda ma długą, udokumentowaną historię. Warto podkreślić, że odkrycie, jak zrobić wodę jonizowaną nie było przypadkowe lub szybkim trikiem wymyślonym przez 1 noc, aby szybko się wzbogacić. Jonizacja wody domowym sposobem, stawała się więc coraz bardziej popularna.

Jak powstała jonizacja wody?

Historia wody jonizowanej zaczęła się w 1800 roku, kiedy to angielski chemik Michael Faraday odkrył prawo elektrolizy. Nieco później Rosjanie dowiedzieli się, jak zrobić elektrolizę wody. Wykorzystali odkrycie Faradaya i skonstruowali pierwsze maszyny do elektrolizy na początku 1900.

W następstwie Japońscy naukowcy dokonali badania rosyjskiej technologii elektrolizy stwierdził, że energia elektryczna może być stosowany w celu restrukturyzacji wody; aby, w ten sposób odtworzyć, co dzieje się w przyrodzie, gdy woda biegnie przez skały z zasadowym pH wody o niskim ORP (potencjał redukcji utleniania).

Ich badania wykazały, oszałamiające powiązania między zjonizowaną wody i odpornością na choroby, zwiększenie rozwoju mięśni oraz zwiększona sprawność umysłową. Dalsze odkrycia były niesamowite — ale zastanawiające. Co daje elektroliza woda i jak zjonizowana woda wytwarza tak wiele korzyści poprawiające zdrowe życie?

Mikro-grupowanie


Japońskim naukowcom udało się odkryć sekret nazwany “mikro-grupowanie.” Okazało się, że sprawa jest prosta: woda jonizowana rzeczywiście ma mniejsze klastry cząsteczek niż wody, która pochodzi z kranu. Wlewając szklankę wody z kranu, cząsteczki wody są zgrupowane w dużych grupach — zwykle 10-13 cząsteczek dla kropli.

Jednak w mikro-skupione zjonizowanej alkalicznej wodzie klastry są złożone z tylko 5 lub 6 molekuł. To przełomowe odkrycie japońskich naukowców jest sekretem tej niezwykle silnej władzy nawilżający zjonizowanej wody — i otworzyło korzyści dla poprawy jakości zdrowia.

Po tych odkryciach na przełomie 1955 roku jonizatory wody pojawiły się w japońskich szpitalach i zostały zatwierdzone jako domowe urządzenia medyczne. Od tego czasu ponad 30 milionów osób używało jonizatory wody, a dzisiaj w Japonii można je znaleźć w co piątym z japońskich domów. Podobnie jest w Korei Południowej oraz na Tajwanie – jonizacja wody jest bardzo popularna.

Poniżej krótkie wyjaśnienie:
Jonizacja wody pitnej oznacza uzyskanie lub utratę elektronu. Prąd przepływa od (-) bieguna do (+) bieguna. Prąd elektronów (e-) jest przeciwny do kierunku prądu (I), a więc ruch elektronów przepływa od (+) do bieguna (-) bieguna.
Biegun (-) ujemny pobiera elektrony H2O + 2e-= 2OH-+ H2
Biegun (+) dodatni traci elektrony 2H2O – 4e-= 4H + + O2

Warto zastanowić się nad możliwością korzystania z jonizowanej wody, ograniczając wszelkie niebezpieczeństwa, jakie mogą nieść związki zawarte w często przestarzałych liniach wodociągowych po chemicznych procesach oczyszczania.

Teraz możesz pić naprawdę smaczną wodę jeśli wiesz, który jonizator wody wybrać. Zapewniamy, a potwierdzają to nasi Klienci, że nie będziesz chciał pić innej wody pijąc wodę alkaliczną zjonizowaną.

Poniżej podstawowy schemat elektrolizy wody. Zobacz jak działa jonizator wody:

Udostępnij:
Schemat budowy jonizatora wody Poprzedni Budowa jonizatora wody – przykład 21 lipca 2014 Następny Czy warto pić wodę jonizowaną? 22 stycznia 2015
Podobnie wpisy z kategorii