Wróć do listy publikacji

Wybór IONEX

17 września 2015
 • Artykuły o powietrzu
Pokojowy Jonizator Powietrza IONEX

Dystrybutor w Polsce


Jonizatory IONEX posiadają szereg ulepszeń w stosunku do istniejących na rynku. Ustalenia jedenastu instytutów na świecie były jednoznaczne, że jony ujemne mają niezwykły wpływ na organizm. Jeśli jonizator byłby włączony w sypialni przez całą zimę, na wiosnę działanie alergenów kwiatowych w organizmie byłoby mniejsze. Lorena Leonardos, właściciel patentu na IONEX jonizator powietrza, doszła do dalszych wniosków, przewidziała, że wdychanie jonów ujemnych, da jeszcze większy efekt, może być nawet lekarstwem. I miała rację. Ta słynna metoda słoweńska ma prowadzić nie tylko do poprawy stanu zdrowia, ale także do całkowitego odzyskania równowagi przez alergików, astmatyków i osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Lekarze wyleczonych pacjentów dowiadują się o korzystnym wpływie jonizacji bez niechcianych Efektów. Jednakże, należy inhalować bezpośrednio u źródła jonów ujemnych, wtedy jonizatory nie powinny wydzielać szkodliwego ozonu, jak dzieje się to w przypadku jonizatorów z iglicą metalową, która zostaje utleniona w wilgotnym powietrzu, co prowadzi do szkodliwej emisji ozonu. Słoweński producent jonizatorów powietrza IONEX postanowił zatem używać szczotki węglowej, która oprócz ogromnej ilości jonów ujemnych nie emituje szkodliwego ozonu. W związku z tym, IONIEX jest bezpieczny do inhalacji, w wyniku czego wzrasta liczba pacjentów u których zaobserwowano lecznicze działanie jonizatora IONEX w przypadku alergii, astmy i wysokiego ciśnienia krwi. 

IONEX Jonizatory powietrza – Krótkie wprowadzenie

Firma IONEX została założona w roku 1990. Na początku z powodzeniem działała w branży budowlanej, ale w ciągu ostatnich kilku lat weszła w działalność badawczą, z naciskiem na jonizację. Tak powstała marka IONEX. Po wielu doświadczeniach zdaliśmy sobie sprawę, że w powietrzu naszych pomieszczeń mieszkalnych jest przewlekły brak równowagi między jonami dodatnimi i ujemnymi, na korzyść tych pierwszych. Ponieważ nie brakuje elementów, które są ważne dla naszego zdrowia, do dziś prowadzimy wiele badań, które przyniosły obiecujące wyniki, bierzemy także pod uwagę opinie od zadowolonych klientów i pacjentów.

Uzyskaliśmy patent na produkowane przez nasz urządzenia jonizujące powietrze. Nasze badania i doświadczenia zostały wykorzystany jako podstawa do wytwarzania aktualnie oferowanych przez nas produktów:

 • W pomieszczeniach (mieszkaniach i budynkach) mieszkalnych najodpowiedniejszy jest jonizator powietrza IONEX 220V (nazywany również SANOZEN 220V i 110V Primus). Wspomniany jonizator usuwa wszystkie cząsteczki brudu z powietrza (np bakterie, wirusy, dym papierosowy, kurz, zapach, odchody roztoczy, rakotwórcze substancje sadzy, spalin, itp.), tak więc „produkuje” 100% czyste powietrze.
 • W przypadku pacjentów z astmą, alergią i nadciśnieniem krwi, opracowaliśmy przenośny jonizator powietrza IONEX, który może pracować i być podłączony w dowolnym w dowolnym gniazdku 220V w większości pomieszczeń.
 • Dla pacjentów opracowano Komorę Jonizacyjną ze względu na to, że ujemne jony są korzystne dla zdrowia i ciała, a skutki uboczne nie występują. Drastycznie zmniejsza poziom histaminy, której poziom jest zwiększony w przypadku astmy i alergii.
 • Rozwijamy także Komory Jonizujące dla sportowców (bez efektu dopingu). Ma to na celu poprawę układu odpornościowego i witalności dla osiągnięcia lepszych wyników.
 • Jonizator powietrza AVTON został zaprojektowany specjalnie do stosowania w samochodach osobowych (12V) i ciężarowych (24V).
 • Dla urządzeń klimatyzacyjnych produkujemy elementy jonizujące, które są dołączone do klap wentylacyjnych w celu wzbogacenia powietrza o jony ujemne.
 • Stworzyliśmy również element jonizujący do klimatyzacji samochodowych.
 • Dzięki współpracy z instytucjami medycznymi opracowaliśmy jonizację do masek tlenowych, które są wykorzystywane do rehabilitacji pacjentów po operacjach kardiochirurgicznych.
 • Nasze jonizatory powietrza mają wszystkie certyfikaty słoweńskiego Instytutu Jakości i metrologii (SIQ, CB, WE, EMC, EMF, IEC EN, LVD, RoHS), niemieckiego instytutu (GS, TUV), Instytutu Republiki Słowenii dla bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz Instytutu Józefa Stefana. Są one wykonane z najlepszych materiałów (RoHS).

DANE TECHNICZNE:

 • Pobór mocy: tylko 1,6 W, 220 V,
 • łącznie jony ujemne wyjście: do 4,5mln. x 107 (jonów / cm3/s) i 0,51 x trzynaście tysięcy (jony/s),
 • całkowity zasięg: w całym domu lub mieszkaniu, jeśli jest przenoszony z jednego pomieszczenia do drugiego,
 • skuteczny zasięg: 8 m,
 • wymiary: średnica: 11 cm, wysokość: 4,5 cm, waga: 0,50 kg (bez pudełka).

DLACZEGO SŁOWEŃSKI JONIZATOR POWIETRZA IONEX JEST NAJLEPSZY NA RYNKU?

 • Najsilniejszy na rynku i dlatego jest najlepszym instrumentem łagodzenia problemów z astmą, alergiami i chorobami związanymi   z nadciśnieniem.
 • Najmniejszy na świecie jonizator (11×4,5 cm, około 0,50 kg), można łatwo znaleźć miejsce dla niego, nosić ze sobą do pracy lub zabierać na wakacje – to jest bardzo ważne dla osób cierpiących na astmę i choroby alergiczne.
 • Jest całkowicie bezgłośny i można go stosować także podczas snu.
 • Poprzez szczotkę węglową emituje jony ujemne, nie emituje niezdrowego ozonu.
 • Żywotność wynosi ponad 10 lat.
 • Piękny design pasuje do wystroju mieszkania.

Efekt terapeutyczny jonizatora IONEX AIR

Wiele zakładów medycznych całego świata wykazało, że jony ujemne mają działanie lecznicze na organizm ludzki, łagodzą objawy astmy, alergii i wysokie ciśnienie krwi, poprawiają sen i ogólny stan zdrowia. Słoweński producent jonizatorów powietrza IONEX, wychodząc z tak zwanej metody Leonardos, idzie dalej twierdząc że – wdychanie negatywnych jonów bezpośrednio w pobliżu szczotki węglowej, doprowadza do całkowitego wyeliminowania objawów i leczy powyższe choroby po upływie jednego roku od rozpoczęcia takiej terapii (referencje od użytkowników).

Gdy jony ujemne przenikają przez pęcherzyki płucne w płucach do krwi, zmniejszają poziom histaminy, regulują ciśnienie i puls, obniżają poziom neurohormonów wywołanych przez stres, regulują czynność tarczycy, poprawiają koncentrację i wydajność, co jest szczególnie ważne dla biznesu i zdolność uczenia się, itd.

POWIETRZE OCZYSZCZANE JONAMI UJEMNYMI

Oczyszczanie powietrza jonami ujemnymi jest najlepszym sposobem na usuwanie brudnych cząstek z powietrza o wymiarach mniejszych niż jeden mikrometr, które są gromadzone są w płucach przez cały czas. Jednocześnie jony ujemne stanowią ochronę przed chorobami zakaźnymi, ponieważ usuwają z powietrza: kurz, dym, alergeny, zapachy, bakterie, wirusy, kał roztoczy, rakotwórcze sadze, spaliny i inne brudne cząsteczki. Jony ujemne również poprawiają naturalną obronę organizmu i witalność komórek.

Zalecane jest wdychanie jonów ujemnych codziennie, najlepiej 2-3 godziny dziennie, na przykład podczas oglądania TV, czytania lub uczenia się. Jonizator powietrza IONEX działając całkowicie cicho, wydziela maksymalną ilość jonów ujemnych, które umożliwiają działanie lecznicze na organizm.

DLACZEGO MOC JONIZATORA POWIETRZA JEST WAŻNA?

Tylko duże ilości jonów ujemnych mogą doprowadzić do eliminacji objawów u osób cierpiących na astmę, alergie i wysokie ciśnienie krwi. Gdy jony ujemne wchodzą przez pęcherzyki płucne w płucach do krwi, zmniejszają poziom histaminy, regulują ciśnienie i puls. Ponadto obniżają poziom serotoniny H5, neurohormony spowodowane przez stres, regulują czynność tarczycy, poprawiają koncentrację i wydajność. A to jest szczególnie ważne w pracy i dla zdolności uczenia się, itd. Oczyszczanie powietrza dużą ilością jonów ujemnych usuwa z powietrza brudne cząsteczki mniejsze niż jeden mikrometr, które są zgromadzone w płucach. Jednocześnie jony ujemne stanowią ochronę przed chorobami zakaźnymi i poprawiają naturalną obronność organizmu i witalność komórek.

Dlaczego rozmiar jonizatora powietrza jest WAŻNY?

Zaletą naszego jonizatora powietrza jest jego mały rozmiar. Łatwo można znaleźć miejsce dla niego na wyższych powierzchniach półek, przewieźć go gdziekolwiek chcesz. W celu osiągnięcia małego rozmiaru usunięte zostały wszystkie niepotrzebne składniki, takie jak filtry i wentylatory. Filtr nie jest w stanie zatrzymać cząstek mniejszych niż 1 mikrometr, które stale gromadzą się płucach i są najbardziej niebezpieczne. Tylko jony ujemne mogą usunąć cząsteczki zanieczyszczeń z powietrza, opadają z nimi na ziemię. W tym stanie nie unoszą się ponownie w powietrze i nie są już niebezpieczne.

Dlaczego cicha pracę jonizatora powietrza jest WAŻNA?

Sprzęty głośne są zawsze kłopotliwe, szczególnie w nocy w sypialni. Dla chorych na alergię, astmę i nadciśnienie tętnicze, gdzie jonizator powietrza musi pracować całą noc. Mimo, że dźwięk jest cichy, ciągły, może powodować stres. Dlatego wentylatory i niepotrzebne filtry nie są zainstalowane.

Dlaczego szczotki węglowe są tak WAŻNE?

Jedną z najważniejszych cech, jaką posiada nasz jonizator IONEX jest to, że wysyła negatywne jony ze szczotki węglowej. Ponieważ nigdy nie emituje dwutlenku węgla i szkodliwego ozonu jak jonizatory z iglicami metalowymi, gwarantuje długotrwałe zdrowotne użycie jonizatora IONEX. Element emitujący jony ujemne musi być widoczny na zewnątrz jonizatora. Jeśli jest umieszczony wewnątrz jony ujemne są niszczone na drodze do wyjścia z jonizatora.

Dlaczego ważna jest duża zdolność czyszczenia?

Oprócz działania terapeutycznego ujemnych jonów w organizmie, zatwierdzonego przez wiele instytucji na całym świecie. Główną zdolnością jonizatora IONEX jest oczyszczanie powietrza. Z tego powodu, jonizator powietrza musi emitować duże ilości jonów ujemnych. Wykorzystuje właściwości chemiczne. Jony ujemne wiążą się z istniejącymi cząstkami unoszącymi się w powietrzu i ściąga je do podłoża. Wynikiem jest stu procentowo czyste powietrze i nadal wystarczająco duża ilość jonów ujemnych. Dlatego jonizator powietrza IONEX jest niezbędny w przestrzeni życiowej.

Jonizatory powietrza do samochodów osobowych i ciężarowych

 • Pobór mocy: tylko 1,3 W,
 • zasilania: 12 V i 24 V (dla samochodów ciężarowych),
 • napięcie jonizator: 3000 V,
 • łącznie jony ujemne wyjście: do 2,7 x 107 (jonów / cm3 / s) i 0,31 x 1013 (jony / s),
 • całkowity zasięg: do 10 m2,
 • skuteczny zasięg: 4 m,
 • wymiary: średnica: 11 cm, wysokość: 4, 5 cm, waga: 0,30 kg (z okna).

AVTON to samochodowy przenośny jonizator powietrza przeznaczony do czyszczenia zakurzonego i nieświeżego powietrza w samochodzie. W pojeździe jony dodatnie koncentrują się moc w szkodliwych i rakotwórczych oparach spalin. Konsekwencją jest zmęczenie, senność, powolne reakcje, i brak koncentracji. Klimatyzacja nie poprawi jakości powietrza, ponieważ chłodzi z reguły dolną część, oprócz tego niszczy jony ujemne.

Jedyną rzeczą, która może pomóc jest samochodowy jonizator powietrza AVTON który stale emituje jony ujemne. Pracując czyści powietrze wewnątrz, chroni kierowcę i pasażerów od spalin, oparów i chorób zakaźnych. Przymocowuje się do deski rozdzielczej za pomocą taśmy klejącej i podłącza się do zapalniczki samochodowej. Używa takiej samej ilości energii elektrycznej, jak zegar w samochodzie. Włącza się automatycznie po uruchomieniu samochodu.

Udostępnij:
Poprzedni Powietrze, a klimatyzacja 17 września 2015 Następny BAZA WIEDZY: Działanie przeciwnowotworowe zredukowanej wody alkalicznej 13 listopada 2015
Podobnie wpisy z kategorii