Woda najlepszym lekarstwem na większość dolegliwości – Właściwości wody

Woda ma właściwości uzdrawiające i jest głównym czynnikiem, który powinien być podstawą do zapobiegania i wspomagania leczenia różnych bolesnych dolegliwości i chorób zwyrodnieniowych.

Zgaga to sygnał braku wody w górnej części przewodu żołądkowo-jelitowego. Jest to jeden z główny sygnałów pragnienie ludzkiego ciała. Zastosowanie leków zobojętniających kwas solny lub leki tabletek w leczeniu tego bólu nie koryguje odwodnienia, a ciało nadal cierpi z powodu jego niedoboru wody.

Nie rozpoznana zgaga to znak dehydratacji. Traktowanie tej przypadłości środkami zobojętniającymi kwasy i lekami w postaci pigułki wytwarza z czasem zapalenie żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia i ostatecznie może być główną przyczyną raka przewodu pokarmowego, w tym wątroby i trzustki.

Ból krzyża i usztywniające zapalenie stawów kręgosłupa to podstawowe oznaki braku wody w kręgosłupie. Oznaki te powinny być przede wszystkim kompensowane przyjmowaniem większej ilości wody.  Jest to w większości przypadków bardziej skuteczna metoda niż standardowe leczenie komercyjne.

Właściwości wody

Złe rozpoznanie tych symptomów: zapalenia stawów i bóle krzyża jako oznaki odwodnienia i potraktowanie ich głównie środkami przeciwbólowymi, oraz tylko np. akupunkturą, może prowadzić do zapalenia kości i stawów. Brak wody powoduje obumieranie komórki chrząstki w stawach i ich zanikanie. Ostatecznie może prowadzić to do deformacji kręgosłupa i deformacji kończyn. Leki przeciwbólowe najczęściej powodują zagrożenia, powiązane z  różnego rodzaju powikłaniami.

Ból serca, dławica piersiowa – są oznaką braku wody w osi serca / płuc. Szczególnie powinny być traktowane zwiększonym spożyciem wody, do momentu, aż pacjent jest wolny od bólu, niezależnie od leków. Nadzór medyczny jest oczywiście wskazany i rozsądny. Jednak zwiększone spożycie wody jest podstawowym czynnikiem wpływającym na leczenie anginy. 

Wysoki poziom cholesterolu jest m.in. wczesnym wskaźnikiem panowania suszy w organizmie. Cholesterol jest substancją podobną do gliny, która wlewa się w szczelinach niektórych błon komórkowych w celu zabezpieczenia ich przed utratą istotną zawartość wody do osmotycznie mocniejszej krwi krążącej w ich sąsiedztwie. Cholesterol, poza tym, że przyczynia się do wytwarzania błon komórek nerwowych i hormonów, jest także “osłoną” przeciw wydatkowaniu właściwości wody innych zdrowych/żywotnych komórek, w których następuje wymiana wody przez błonę komórkową komórek.