Wróć do listy publikacji

Jakość wody a organizm

30 września 2013
  • Artykuły o wodzie

Nareszcie Ty, i tylko Ty, jesteś odpowiedzialny za jakość wody płynącej z Twojego kranu! Naprawdę możesz to kontrolować!

Ponieważ Twój wewnętrzny system dystrybucji wody zależy od tak banalnych czynników, jak rury, zawory czy inne pozornie bagatelne drobiazgi – dlaczego więc nie zadbać o to wszystko z myślą o jakości życia??!! Możesz to kontrolować!

Oto kilka uwag:

  •  Nie mamy w ogóle świadomości tego, jak dokładnie wykorzystać cały osprzęt hydrauliczny z jakiego korzystamy. Nie potrafimy użyć całego bogactwa różnorodnych form wody, jaka ‘wylewa się’ (i niestety – marnuje) z naszych kranów.
  • Możesz zatem zapanować nad wszelakimi czynnikami, w tym przede wszystkim bakteriami wpływającymi na jakość Twojego życia!
  • Z różnych względów woda płynąca w rurach może ulec zanieczyszczeniu – ma to oczywiście kolosalny wpływ na nasze zdrowie i na jakość wody oraz naszego życia.

Co może wpływać na smak i jakość wody?

Przede wszystkim jakość naszych domowych wodociągów. Specyficzny smak może wywołać na przykład korozja rur. Także temperatura wody w istotny sposób zmienia jej smak.

Możemy też wyczuwać smak i zapach chloru, który jest konieczny w przypadku wody pitnej – na szczęście jest on łatwy do odfiltrowania. Przed zaczerpnięciem pozwólmy wodzie przez chwilę spłynąć – schłodzona woda o wiele lepiej smakuje! Zapach chloru ulotni się jeśli przed wypiciem odstawimy na moment szklankę. Odrobina cytryny czy soku także poprawi smak wody.

Zawsze najbezpieczniej jest pić wodę z kranu (z publicznej sieci wodociągowej), bo podlega ona ścisłej kontroli.

Do publicznej sieci wodociągowej dopuszczana jest tylko woda spełniająca wszelkie, rygorystyczne wymogi i jest ona pozbawiona wszelkich mikroorganizmów. Jeśli do takiej wody użyjemy dobrej klasy jonizatora wody uzyskamy dobry smak i skupione właściwości minerałów jakie potrzebujemy.

Udostępnij:
Poprzedni Odczyn pH naszego ciała odgrywa fundamentalną rolę dla jakości naszego życia! 30 września 2013 Następny Świeża woda 30 września 2013
Podobnie wpisy z kategorii