
Generator wodoru działa dzięki procesowi elektrolizy, który polega na rozdzieleniu wody na dwa gazy: tlen i wodór. Podczas tego procesu przez wodę przepływa prąd elektryczny, co prowadzi do rozbicia jej cząsteczek. W wyniku tego, wodór zbiera się na katodzie, natomiast tlen na anodzie. Uzyskany w ten sposób czysty wodór znajduje zastosowanie zarówno w terapii wodorowej, jako paliwo, jak i w różnorodnych procesach przemysłowych. Technologia ta jest powszechnie stosowana do produkcji wodoru, a jej efektywność zależy głównie od jakości używanych elektrod oraz czystości wody uczestniczącej w procesie.
Proces Elektrolizy
Elektroliza jest procesem, który stoi u podstaw działania generatora wodoru. Przepuszczając prąd przez wodę rozrywane są wiązania pomiędzy jej cząsteczkami tworząc dodatnio naładowane cząsteczki tlenu i ujemnie naładowane cząsteczki wodoru, które następnie zbierają się odpowiednio na katodzie oraz anodzie.
Jaki generator wodoru wybrać?
Przy zakupie generatora wodoru należy przede wszystkim zadać sobie pytanie o to, do czego i jak wiele będziemy go używać. Przy małych, domowych generatorach wodoru najważniejsza jest ich:
- wydajność – to, ile wody wodorowej są w stanie wytworzyć w danym czasie,
- jakość – to jak bardzo dany generator wzbogaca wodę w wodór,
- cena – aby zapłacić jak najmniej za dobry produkt.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź nasz poradnik jak wybrać generator wodoru. Alternatywnie możesz również zobaczyć nasz ranking generatorów wodoru.