Wróć do listy publikacji

Alkaliczna woda jonizowana

30 września 2013
 • Artykuły o wodzie

We wszystkich podanych na stronie informacjach staramy się przekazać najważniejszą informację, że picie wody ma zbawienny wpływ na organizm ludzki. Jeśli dodamy, że najlepiej jeśli spożywana woda,  to woda bez zbędnych zanieczyszczeń posiadająca w swoim składzie najbardziej istotne minerały to alkaliczna woda jonizowana jest odpowiedzią na taką potrzebę.

Alkaliczna woda jonizowana bierze swój początek z Japonii, gdzie powszechnie stosowana jest od ponad 50 lat.
Poniżej w możliwie skondensowanej formie informacje odnośnie alkalicznej wody jonizowanej.
Swoją historię żywa woda ma także w Rosji, gdzie została przypadkowo odkryta w latach 70-siątych.

Dlaczego warto się nad tym zastanowić?
Dlaczego jedną z przyczyn długowieczności Japończyków może być picie alkalicznej wody jonizowanej?

Alkaliczna woda jonizowana

 • podwyższone pH – po elektrolizie możemy uzyskać wyższe pH wody np. pH9,5, takie pH w znacznym stopniu przyczynia się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej, zmniejszenie kwasowości całego organizmu,
 • ujemne ORP – alkaliczna woda jonizowana ma ujemny potencjał energetyczny, jest naturalnym antyoksydantem, nosząc w sobie nadmiar elektronów ma możliwość ich rozdawania, co z kolei może wspomagać proces likwidacji wolnych rodników
 • zmienione struktury molekularne – dwukrotnie mniejsze niż w wodzie, którą zwykle pijemy 5-6klastrów; lepsze i sprawne nawadnianie organizmu, lepszy transport minerałów, przyspieszenie procesów metabolizmu, szybsze usuwanie toksyn

Dlaczego picie wody ma tak ogromy wpływ przedstawiamy na poniższym schemacie

Korzystne działanie dla organizmu

W niniejszym opisie postaramy się w skondensowanej formie podać Państwu informacje: jaki wpływ ma jonizowane alkaliczna woda na organizm. Przekaz ma na celu w miarę możliwości zebranie najważniejszych informacji na ten temat.

Spotykamy się z wieloma osobami, które stwierdzają, że woda to, po prostu woda i nie czują w związku z jej piciem żadnego smaku, inni preferują pić zupełnie inne napoje. Jest jednak coraz większa grupa osób świadomie dążących do zmiany złych przyzwyczajeń zarówno w zakresie bardziej racjonalnego i świadomego funkcjonowania.

Wszyscy jednak zgadzamy się, że woda jest bazowym, fundamentalnym „źródłem” naszego życia, a ludzki organizm składa się w ponad 70% z wody (patrz. wykres powyżej). Ma ona bezpośredni wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu i odpowiada, za większość procesów w nim zachodzących.

Woda jest odpowiedzialna m.in. za:

 • regulację temperatury naszego ciała,
 • jest niezbędna do transportu i wchłaniania spożywanych pokarmów,
 • wspomagania procesów przemiany materii,
 • nawilżaniu stawów i wszystkich komórek

Dlaczego alkaliczna woda jonizowana?

Woda jonizowana (po procesie elektrolizy) różni się znacznie od wody z kranu. Również tej w butelkach plastikowych klaster wody składa się z 12-20 molekuł. Używając prostych sformułowań możemy powiedzieć, że woda „po jonizacji” zostaje rozszczepiona na znacznie mniejsze klastry, w składające się z 6 molekuł (klaster zamienia się w heksagonalny). Proces ten sprawia, że woda jonizowana jest znacznie łatwiej przyswajalna przez organizm, przez szybsze jej wchłanianie następuję szybkie nawodnienie komórek.

W skrócie przedstawia to poniższy skrócony schemat.

Lepsze nawodnienie → łatwiejsze przenikanie do komórek → szybsza przemiana materii → szybsze pozbywanie się toksyn z organizmu → WIĘCEJ ENERGII ŻYCIOWEJ.
Woda jonizowana naładowana jonami ujemnymi OH
→ eliminacja wolnych rodników w organizmie.

W dobie szybkiego, tempa życia, natychmiastowo działających leków, ogromnej ilości dostępnych od ręki suplementów, bardzo przetworzonych, zakwaszonych produktów spożywczych, siedzącego trybu funkcjonowania itp. w zasadzie picie wody alkalicznej jonizowanej nabiera coraz większego znaczenia. W krajach takich jak Japonia mieszkańcy odkryli dobre właściwości jonizowanej wody już ponad pół wieku temu w latach 50-dziesiątych. Japończycy oraz inne narodowości wschodnie są świadome faktu dobrych właściwości płynących z picia jonizowanej, alkalicznej wody.

Alkaliczna woda jonizowana:

 • O zmienionym ładunku elektrycznym jest naturalnym antyutleniaczem. Oddaje wolne elektrony, eliminując wolne rodniki tlenowe, które jeśli nie są neutralizowane „podkradają” elektrony ze zdrowych komórek.
 • Warto nadmienić bez szkody dla otaczających komórek, przyczynia się do blokady działania aktywnego tlenu na zdrowe komórki. To z kolei ma wpływ na lepszą odporność komórek na infekcje i choroby.
 • Hamuje procesy fermentacji, redukując przy tym szkodliwe substancje w systemie trawiennym.
 • Pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Alkaliczna woda jonizowana przez lepsze dotlenienie komórek, wpływa bardzo pozytywnie na uzyskanie większej energii organizmu.

Pozytywny wpływ picia jonizowanej wody alkalicznej zaobserwowanych na podstawie badań m.in. w takich schorzeniach, jak:

 • niestrawność,
 • chroniczne zmęczenie,
 • kłopoty ze zgagą,
 • nadkwasota,
 • łuszczyca,
 • alergie,
 • choroby skórne,
 • osteoporoza,
 • stres,
Udostępnij:
Poprzedni Świeża woda 30 września 2013 Następny Budowa jonizatora wody – przykład 21 lipca 2014 Schemat budowy jonizatora wody
Podobnie wpisy z kategorii