Wróć do listy publikacji

Wodór cząsteczkowy jako sposób na zdrowie

23 lipca 2019
  • Artykuły o wodzie

O wodorze cząsteczkowym mówi i pisze się coraz więcej. Nic dziwnego, coraz więcej osób, w tym wielu naukowców, przekonuje się o jego dobroczynnym działaniu. Okazuje się, że nie trzeba wcale zatruwać organizmu chemicznymi lekarstwami, aby dbać o jego zdrowie, a wystarczy wodór cząsteczkowy.

Do tej pory opublikowano na świecie ponad 300 badań, które potwierdzają zdrowotne działanie wodoru cząsteczkowego (molekularnego). Oczywiście pozostało jeszcze wiele do zbadania i zweryfikowania, ale już teraz można z całą odpowiedzialnością stwierdzić: wodór cząsteczkowy (również w postaci wody nasyconej tym wodorem) ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Do tego właściwie każdy może korzystać z pozytywnego działania tej cząsteczki. Wystarczy pić regularnie wodę wodorową, którą można bez problemu przygotować w zaciszu domowym za pomocą nowoczesnego generatora wodoru. Taką wodę mieć przy sobie bez względu na to, gdzie się znajdujemy za sprawą mobilnych generatorów wodoru. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego to korzystne.

Wodór molekularny – mała cząsteczka o wielkich możliwościach

Zanim przejdziemy do kwestii zdrowotnych, warto w kilku słowach przybliżyć wodór cząsteczkowy. Wodór (H) to najmniejszy, najlżejszy, a jednocześnie najczęściej występujący pierwiastek nie tylko na Ziemi, ale tak naprawdę w całym Wszechświecie. Wodór jest składnikiem bardzo wielu związków. Najczęściej jednak spotykamy go jako wodór molekularny w formie dwuatomowej (H2). Takiego wodoru nigdzie nie wyczujemy, nie ma zapachu, ani smaku. Wodór z tlenem tworzy wodę. Nie oznacza to jednak, że mamy wtedy do czynienia z wodą wodorową. Znajdują się tam tylko dwa atomy wodoru, a więc trzeba ją dodatkowo nasycić większą dawką wodoru. To najskuteczniejszy i najłatwiejszy sposób pobierania wodoru cząsteczkowego (inne to np. zastrzyki, inhalacja itd.).

Wodór cząsteczkowy, chociaż mały, ma bardzo duże możliwości. Jest świetnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wodne rodniki i pomaga zwalczać wiele problemów zdrowotnych. Oto kilka przykładów.

Wodór cząsteczkowy na nawodnienie i trawienie

Bardzo wysokie temperatury za oknem sprawiają, że szukamy sposobu na jak najlepsze nawodnienie organizmu. Zwykła woda to, niestety, za mało. Słodkie napoje w ogóle nie nadają się na upały, nie wspominając już o napojach alkoholowych. Podczas upałów z pomocą przychodzi właśnie woda nasycona cząsteczkowym wodorem. Badania pokazują, że poziom nawodnienia organizmu po wypiciu wody wodorowej jest o 4% wyższy niż w przypadku zwykłej wody. Regularne i wielokrotne picie wody nasyconej wodorem jeszcze bardziej zwiększa poziom nawodnienia.

Wodór cząsteczkowy dobrze sprawdza się również przy problemach z trawieniem. Pomaga wypłukać z organizmu toksyny, oczyszcza organizm. Taka detoksykacja jest możliwa ze względu na wysoką rozpuszczalność wodoru i wysoką przepuszczalność tej cząsteczki. Dzięki temu stałe odpady i toksyny zostają najpierw rozpuszczone, a potem wypłukane z organizmu i wydalone. To wszystko pobudza układ trawienny i stymuluje go do lepszej pracy.

Woda nasycona wodorem na lepszy nastrój

Okazuje się, że woda bogata w wodór może wspierać również terapię depresji. Badania opublikowane w 2009 roku przez japońskiego naukowca K. Nagatę i jego zespołu dowodzą, że wodór molekularny poprawia nastrój, przyczynia się do wzrostu komórek mózgowych i może być dobrym uzupełnieniem leków antydepresyjnych, nie wywołując przy tym żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Mało tego, woda nasycona wodorem zmniejsza stres antyoksydacyjny w mózgu i zapobiega spadkowi uczenia się oraz poprawia pamięć. Wodór molekularny wspiera leczenie także przy różnych chorobach neurodegeneracyjnych jak choroba Parkinsona czy demencja.

Woda wodorowa a dobra kondycja

Woda wodorowa wspiera organizm ludzi bardzo aktywnych fizycznie. Dotyczy to zarówno zawodowych sportowców, jak i amatorów. Badania, a także relacje wielu osób wskazują, że picie regularne wody nasyconej wodorem przed i po intensywnym treningu pomaga szybciej odzyskać siłę i przyspiesza regenerację organizmu. Do wytwarzania wysokiej jakości wody nasyconej wodorem cząsteczkowym, możesz posłużyć się takim urządzeniem jak generator wodoru H2 Well. Dzięki zwiększaniu energii enzymów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie energii w naszym organizmie, mamy więcej siły i energii w czasie treningu. To jednak nie wszystko. Wodór molekularny przyspiesza leczenie kontuzji i ogranicza skutki zapalenia stawów (np. ból, sztywność).

Na co jeszcze pomaga wodór cząsteczkowy?

Wodór cząsteczkowy ma jednak o wiele szersze zastosowanie terapeutyczne niż tylko wymienione wyżej działania lecznicze. Na co zatem jeszcze może oddziaływać pozytywnie picie wody nasyconej wodorem? Przede wszystkim wodór molekularny wspomaga system antyoksydacyjny organizmu, ma działanie przeciwzapalne, często pomaga redukować poziom bólu (szczególnie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów), zapobiega dystrofii mięśni, pobudza produkcję glutationu (główny przeciwutleniacz w organizmie), ma działanie alkalizujące we krwi, pomaga utrzymać komórkom homeostazę i zdrową modulację, wzmacnia mitochondria, redukuje reakcje alergiczne i chroni DNA przed uszkodzeniami.

To oczywiście jedynie kilkanaście przykładów tego, w jakich dolegliwościach i problemach zdrowotnych może wspomagać organizm wodór cząsteczkowy. Warto pić wodę nasycona takim wodorem, ponieważ nie tylko gasi skutecznie pragnienie, ale również wspiera w zachowaniu zdrowia.

Udostępnij:
Poprzedni Woda nasycona wodorem – dlaczego warto ją pić? 16 lipca 2019 Następny Dlaczego warto pić wodę wodorową przy radioterapii? 29 sierpnia 2019
Podobnie wpisy z kategorii