Wróć do listy publikacji

Dlaczego stosować wodę filtrowaną w generatorze wodoru cząsteczkowego?

07 listopada 2019
  • Porady

Nie bez przesady można napisać, że woda nasycona wodorem cząsteczkowym (woda wodorowa) stała się dziś po prostu modna. Wiele osób zdało sobie sprawę, że woda z minerałami to o wiele za mało, żeby zapewnić naszemu organizmowi zdrowie. Okazuje się, że ochronę przed różnymi schorzeniami może zapewnić właśnie woda wodorowa. Do tego picie regularne takiej wody zwiększa siły witalne, a skórze zapewnia zdrowy wygląd. Należy jednak podkreślić, że chodzi tutaj o coś więcej niż tylko modę.

Wodór to najpowszechniej spotykany pierwiastek. Na Ziemi występuje głównie pod postacią wody. Jednak woda wodzie nierówna. Kluczowe znaczenie ma stopień jej nasycenia wodorem. Dopiero przy jego dużym poziomie można mówić o wodzie wodorowej, która ma właściwości zdrowotne. Do tego nie można zapominać, że woda nasycona wodorem charakteryzuje się bardzo dobrą przyswajalnością przez ludzki organizm.

Kiedy przyda się woda nasycona wodorem?

Coraz więcej badań przeprowadzanych na świecie potwierdza, że woda wodorowa ma duże znaczenie zdrowotne dla człowieka. Wypełniający ją wodór skutecznie reguluje działania przeciwzapalne, przeciwutleniające i antyapoptotyczne w naszym organizmie. Naukowcy zalecają picie co najmniej 3 szklanek wody wodorowej dziennie, a najlepiej, gdyby to było 8 szklanek.

Należy podkreślić, że woda nasycona wodorem ma przede wszystkim działanie antyoksydacyjne – skutecznie eliminuje wolne rodniki z organizmu i spowalnia proces starzenia się komórek. Przy okazji taka woda wzmacnia organizm i poprawia jego metabolizm, a także zwiększa odporność oraz wspomaga regenerację organizmu po dużym wysiłku fizycznym (np. po ćwiczeniach na siłowni). Wodę wodorową powinny pić również osoby z nadwagą, ponieważ wspomaga ona odchudzanie. Taka woda idealnie sprawdza się również w czasie letnich upałów, ponieważ skutecznie nawadnia organizm. Warto również dowiedzieć się, dlaczego warto pić wodę wodorową przy radioterapii. To i tak zaledwie ułamek zalet, jakie daje picie wody wodorowej.

Czym jest generator wodoru cząsteczkowego?

Skąd wziąć wodę nasyconą wodorem, skoro jest tak pożyteczna dla naszego organizmu? Można ją wytworzyć samemu w domu, a nawet mieć ją przy sobie, gdy wychodzimy pobiegać lub trenować. Taką wodę wytwarza się za pomocą specjalnego generatora, który można kupić w naszym sklepie. Mamy zarówno urządzenia stacjonarne (np. do wykorzystania w kuchni), jak i mobilne. Trzeba pamiętać, że wodę wodorową należy wypić w ciągu kilkudziesięciu minut od wytworzenia, ponieważ potem traci ona swoje właściwości. Mając mobilny generator wodoru cząsteczkowego, możemy nasycać wodę wodorem bez względu na to, gdzie jesteśmy. Jednak taka woda jest właściwie wytwarzana, gdy mamy sprawny generator. Warto o niego zadbać.

Dlaczego woda filtrowana?

Jeśli chcemy, żeby nasz generator wodoru służył nam jak najdłużej, a do tego wytwarzał wodę naprawdę czystą i bezpieczną dla organizmu, należy do niego wlewać tylko i wyłącznie wodę filtrowaną. W naszym sklepie udostępniamy szeroką ofertę filtrów wody oraz filtrów do generatorów wodoru.

Dlaczego woda filtrowana? Przede wszystkim pozbywamy się w ten sposób zanieczyszczeń mechanicznych ze starych rur (system wodociągów jest bardzo wysłużony w wielu miejscowościach), a także usuwamy zapach chloru. Dzięki filtracji pozbywamy się metali ciężkich, które szkodzą naszemu organizmowi i pozbywamy się zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Na koniec warto także zauważyć, że filtrowanie poprawia również smak wody, a to wcale nie jest bez znaczenia. Woda filtrowana jest zatem dobra zarówno dla naszego generatora wodoru, jak i dla naszego organizmu.

Udostępnij:
Poprzedni Jak wykorzystać wodę kwaśną z jonizatora? 07 listopada 2019 Następny Na co zwrócić uwagę przy wyborze generatora wodoru cząsteczkowego? 07 listopada 2019
Podobnie wpisy z kategorii