Wróć do listy publikacji

5 niesamowitych korzyści zdrowotnych wynikających z wdychania wodoru molekularnego

13 kwietnia 2022
  • Artykuły o wodzie
Zapewnia potężną dawkę antyoksydantów

Wodór cząsteczkowy (H2) przyciąga ostatnio dużo uwagi. Znany również jako gazowy wodór jest unikalnym przeciwutleniaczem, który przynosi korzyści dla ludzkiego organizmu i wspomaga leczenie wielu schorzeń. Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom zdrowotnym wdychania gazowego wodoru.

Co to jest terapia inhalacyjna wodorem?

Wodór cząsteczkowy można spożyć na kilka sposobów: pijąc wodę wzbogaconą w wodór, poprzez inhalację lub wstrzyknięcie. Chociaż wszystkie metody wykazały szereg niesamowitych korzyści zdrowotnych, w tym artykule skupimy się na inhalacji.

Terapia inhalacyjna polega na oddychaniu gazowym wodorem w niskich stężeniach (1-4%) przez kaniulę nosową (rurka). Można to zrobić w warunkach klinicznych lub za pomocą urządzenia domowego. Ta niezwykle wydajna metoda dostarcza wodór cząsteczkowy bezpośrednio do krwi, dzięki czemu natychmiast zaczyna krążyć w organizmie.

Jakie są korzyści zdrowotne wynikające z wdychania wodoru molekularnego?

Ponad 1000 badań naukowych potwierdza, że wodór molekularny ma potencjał terapeutyczny w ponad 170 różnych modelach chorób ludzi i zwierząt właściwie w każdym narządzie ludzkiego ciała. Przyjrzyjmy się niektórym potencjalnym korzyściom zdrowotnym wynikającym z inhalacji wodoru molekularnego.

1. Zapewnia potężną dawkę antyoksydantów

Niezliczone badania wykazują, że wodór cząsteczkowy działa jako silny przeciwutleniacz w organizmie. Przeciwutleniacze to substancje, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami będącymi niestabilnymi cząsteczkami mogącymi uszkadzać komórki. Wolne rodniki są powiązane z kilkoma chorobami, w tym chorobami serca, cukrzycą i rakiem. Wodór cząsteczkowy selektywnie neutralizuje toksyczne wolne rodniki w organizmie, zamieniając je w wodę. Wykazano również , że wspiera naturalny system antyoksydacyjny organizmu poprzez sygnalizowanie ścieżek związanych z zapobieganiem chorobom.

Oferuje silne korzyści przeciwzapalne

2. Oferuje silne korzyści przeciwzapalne

Wodór cząsteczkowy ma bardzo silne działanie przeciwzapalne – fakt ten jest poparty wieloma badaniami klinicznymi. W jednym badaniu wykazano, że wdychanie wodoru molekularnego zmniejsza stan zapalny w drogach oddechowych pacjentów z astmą i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Udało się to osiągnąć głównie poprzez hamowanie cytokin prozapalnych. Inne badania wykazały, że wodór cząsteczkowy łagodzi stany zapalne w niektórych chorobach autoimmunologicznych, w tym reumatoidalnym zapaleniu stawów, zapaleniu skórno-mięśniowym i łuszczycy.

Poprawia wyniki sportowe

3. Poprawia wyniki sportowe

Wdychanie tlenu cząsteczkowego może korzystnie wpływać na wyniki sportowe na wiele istotnych sposobów. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, przeciwzapalnym i komórkowym wodór cząsteczkowy może pomóc zmniejszyć zmęczenie mięśni, złagodzić ból po intensywnych ćwiczeniach i przyspieszyć powrót do zdrowia po kontuzjach. Uważa się, że wodór osiąga te efekty poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i spowolnienie gromadzenia się mleczanu we krwi.

Oferuje korzyści neuroprotekcyjne

4. Oferuje korzyści neuroprotekcyjne

Kilka badań na zwierzętach wykazało, że wodór cząsteczkowy ma działanie ochronne przed neurodegeneracją. Badania pokazują, że wodór cząsteczkowy może zmniejszać uszkodzenia neuronów, utrzymywać liczbę neuronów i przedłużać żywotność neuronów, a wszystko to pomaga zapobiegać neurodegeneracji. Odkrycia te są przełomowe i mogą wpłynąć na sposób zarządzania i leczenia chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.

Może pomóc w wyzdrowieniu z Covid 19

5. Może pomóc w wyzdrowieniu z COVID-19

Biorąc pod uwagę silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne wodoru molekularnego, a także jego sukces w badaniach z udziałem osób z astmą, naukowcy stawiają hipotezę, że terapia inhalacyjna wodorem może być skuteczna jako uzupełniająca przeciwko COVID-19. Podejrzewają, że wodór cząsteczkowy może poprawić burzę zapalnych cytokin często obserwowaną u pacjentów z COVID-19, zmniejszając w ten sposób uszkodzenie płuc i częstość występowania krytycznie chorych pacjentów.

Czy inhalacja wodorowa jest bezpieczna?

Wodór cząsteczkowy był badany od lat 40. XX wieku i nigdy nie zgłoszono żadnych toksycznych skutków jego spożycia. Dodatkowo wodór otrzymał status GRAS (ogólnie uważany za bezpieczny) przez FDA, co oznacza, że ​​jest dopuszczony do spożycia przez ludzi i nie powoduje szkód. Wodór jest całkowicie naturalnym i niezbędnym do życia pierwiastkiem. Jest obecny w wodzie i prawie we wszystkich cząsteczkach żywych organizmów.

Warto korzystać z naturalnych właściwości leczniczych wodoru molekularnego. Pamiętaj, że możesz go przyjmować nie tylko drogą inhalacji, ale i pijać wodę wzbogacona wodorem. Możesz ja przygotować nawet we własnym domu dzięki generatorowi wodoru. Wysoki poziom skuteczności H2 jest szeroko badany i został poparty ponad 1000 badań. Włączenie wodoru molekularnego do swojego życia to bezpieczny, łatwy i skuteczny sposób na neutralizację wolnych rodników, zwalczanie stanów zapalnych i wspieranie ogólnego samopoczucia.

Badania i referencje:

https://www.hindawi.com/journals/omcl/2020/8384742/
https://www.medicalnewstoday.com/articles/324863#effects
https://www.molecularhydrogeninstitute.com/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5223313/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25747486/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26276082/
https://www.sciencedirect.com/topics/engineering/hydrogen-molecule#:~:text=%20hydrogen%20molecule%20 to%20to%20zwykle%20of%20low%20poziom .
https://academic.oup.com/qjmed/article/113/12/870/5837119?login=true
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5095341/
https://medicalgasresearch.biomedcentral.com/articles/10.1186/2045-9912-1-24
https://www.nature.com/articles/s41598-018-26388-3
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7186690/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3395574/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6352568/
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2020.543718/full
https://www.hindawi.com/journals/omcl/2020/8384742/ https://www.healthline.com/nutrition/hydrogen-water# Effectiveness

*Zastrzeżenie:

Produkty, artykuły i inne treści na jonizatory.eu nie są do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Wszelkie materiały, artykuły (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone na serwisie “jonizatory.eu” chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Ich kopiowanie lub modyfikacje będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Udostępnij:
Nanofiltracja do usuwania arsenu Poprzedni Nanofiltracja do usuwania arsenu 01 kwietnia 2022 Następny Ochronny wpływ wodoru cząsteczkowego po różnych drogach podania 25 maja 2022 Ochronny wpływ wodoru cząsteczkowego po różnych drogach podania
Podobnie wpisy z kategorii